Panu učiteli s láskou (1967)

Bez Sidneyho Poitiera si tento film neviem predstaviť. Veľmi sympatický chlapík. Film pôsobí miestami naivne, ale svoje čaro mu ostalo aj napriek 40tke na krku.

Nevera po slovensky (1980)

Rozhodne jeden z pár najlepších Jakubiskových filmov, trefný humor v pravú chvíľu, nádherné situácie, smial som sa až som plakal keď starý dedo robil medveďa, alebo keď jeden z hlavných hrdinov chcel spať radšej so synom ako s manželkou.

Spáči (1996)

17.3.1997 Kino Strojár Martin. Unesený z filmového zážitku. Veľmi ťažká téma, napriek dlhej stopáži sa od sledovania nedalo odtrhnúť.

Predátor (1987)

Videl v kine v 90.om roku. To bola pecka. Zo Švarcíka som bol úplne namäkko, jeho obrázky a plagáty viseli po celej detskej izbe. Čo sa týka filmu, stále má čosi do seba, rozhodne jedna z lepších Arnoldových úloh. Dokonca som nejakú pirátsku kópiu s poľským dabingom videl v mizernej kvalite ešte za socializmu, vtedy to bol unikát. A prednedávnom som si kúpil originál DVD vo výpredaji za 2,5 E...Časy sa menia, ale kino je kino.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

U mňa dokonalé filmové dielo. Po prvom pozretí na videu v r. 1994 som mal z tohto skvostu zmiešané pocity, ale každým ďaľším zhliadnutím stúpal na cene a kvalite, až kým som si všetky poviedky nepospájal chronolgicky do poradia a nevychytal maličkosti. Pozerateľné kedykoľvek a v ktorejkoľvek časti filmu. Soundtrack na Vianoce 1995 musel byť, a odvtedy som videl Pulp aj párkrát vo filmovom klube. text Ezekiela som dokonca nosil v peňaženke. nemala nápis Bad M.. F..

Návrat do budoucnosti III (1990)

O trošku menej zábavné ako predhádzajúce diely, ale stále na veľmi vysokej úrovni. Som rád že sa nenatočilo ďalšie pokračovanie a čaro dokonalej zábavy pretrvalo bez ujmy.

Návrat do budoucnosti (1985)

Nemôžem neookomentovať. Pamätám si ako som si film požičal z videopožičovne, (bolo to veľmi dávno), nevediac, o čo ide. Úplne ma dostal, hneď som musel vidieť aj ostatné dva diely a celá séria patrí k mojím najobľúbenejším trilógiám. Skvelý humor, skvelé nápady a výborný výber hercov. Je to úžasná zábava, ďalším zhliadnutím neomrzí, ba naopak, baví človeka ešte viac. Zakaždým držím Michaelovi J. Foxovi palce, aby sa mu podarilo dať fotku rodiny do pôvodného stavu.

Vodní svět (1995)

Zhliadnuté 24.11.1995 v Kine 1.Máj vo vrútkach .Mnoho ľudí tento film nemá rado, ale ja ho môžem vidieť kedykoľvek. Samozrejme, beriem ho s rezervou. Už prvý krát v kine sa mi páčila myšlienka "zavodnenia planéty" a života jej obyvateľov. Vždy si ho rád pozriem, aspoň prvú polovicu, pokiaľ Costnera prehltne veľká ryba. Miestami sa pri filme smejem, miestami žasnem - keď Kevin ovláda svoj katamaran v úvode filmu.

Leon (1994)

Nezabudnuteľný film. Dokonca prvý film, ktorý som ohodnotil 9.10.1995 po jeho druhom pozretí v kine v mojom vlastnom zošite, odkiaľ teraz prepisujem hodnotenia na túto stránku. Povedal som si, že pri niektorých filmoch napíšm aj komentár. toto je jeden z nich.. Vyšiel som z kina ako obarený, neuveriteľný zážitok, druhý deň som musel ísť do kina znova. odvtedy vidím v Jeanovi Renovi už len Leona. Natalie Portman vyrástla do krásy a Gary Oldman bol neprekonateľný hajzlík. Vďaka, Luc.

Poslední akční hrdina (1993)

Nemôžem si pomôcť, v čase prvého zhliadnutia, dokonca pri nedávnom opätovnom pozretí, ma film stále bavil a prišiel mi vtipný. Dokonca mi prišiel vtipný aj Arnold. Nie sú to čisté 4 hviezdy, ale 3 a pol to bude iste. 12.07.2023 Musím tento môj trápny komentár z roku 2010 upraviť. Posledný akčný Arnold, to je čistých 5 hviezd. Čím je ten film starší, tým sa mi viac páči a všimnem si viac vecí, ktoré súvisia s inými filmami. Zasmial som sa veľakrát nahlas cítil som sa dojatý pri scénach v kine v kabíne premietača a hlavne som sa náramne bavil. Škoda, že prišiel do kín v čase spolu s Jurským parkom a Cliffhangerom, možno by bol úspešnejší. Čau Kubko:)