Zhubni! (1996)

S knižkou neporovnateľné.

Temný případ (2014) (seriál)

1 . diel som musel začať pozerať trikrát, pretože som zakaždým zaspal. Povedal som si, že to asi nemá význam, ale dal som tomuto temnému prípadu poslednú šancu a podľahol som jeho čaru. Matthew Cohle bol fascinujúci. Vynikajúci zážitok!!

JFK (1991)

Včera som dočítal knižku 22.11.1963 od Stephena Kinga a kukni ho, večer STV 1 20:20 JFK, akurát som mal na tento film zálusk. Knižka mi viac brala, samozrejme je to úplné odlišné poňatie udalostí v Dallase. Zaujímavý film, človek sa radšej nezamýšľa ako to všetko bolo.....

Útok na Bílý dům (2013)

Len dúfam, že to Roland nemyslel vážne, lebo ak áno, tak také hodnotenie sa tu nenachádza.

Tenkrát na Západě (1968)

Videné dávno v televízii a včera po prvýkrát a asi aj naposledy v kine. Úchvatné, nezabudnuteľné. Charles Bronson nemusel nič hovoriť, všetko povedal očami. Henry Fonda, nech hral predtým a potom akýchkoľvek kladných hrdinov, ostane pre mňa navždy ha..lom Frankom. A Claudia Cardinale...Božská krása. O hudbe a sa ani nebudem vyjadrovať. Všetko do seba presne zapadá a tento skvost sa pozerá sám, nemožno od neho oči odtrhnúť.

Revival (2013)

4.8.2013 Art kino metro v Trenčíne. Pred vstupom do kinosály sa rozdávali deky, lebo v hľadisku je zima, sála je v podzemí. Drevené vŕzgajúce sedačky, no proste paráda. takú romantiku som už dlho nezažil... A film? Z mojej strany absolútna spokojnosť. Príjemné, trošku trpko nostalgické sledovanie návratu štyroch starých "rockerov" a znovuobjavenia toho, aké to bolo kedysi keď spolu hrali. Krobot ( "No tak se svlíkni..!"), Polívka a Geišberg boli výborní, Heřmánkovi tiež sadla úloha. A z mladého Dyka som bol hotový aj ja. Celý čas som sa skvele bavil a myšlienka na to, ako si "starí" páni to natáčanie užívali to ešte umocňovala. Vrelo odporúčam.

Jack a obři (2013)

90%. Od Hviezdneho prachu som sa tak príjemne pri "rozprávke" nezabavil.

Jedna mezi oči (2012)

No, na Oscara to nie je. 65 ročný Sly, je 65 ročný Sly.

Moje letní prázdniny (2012)

Mel Gibson sa vracia. Pri sledovaní sa mi pripomenul Payback. Celý film som sa usmieval, je jasné, že je to riadne nadsadené a nemožné čo sa vo filme udialo, ale tomu Gibsonovi som to proste veril. Spokojnosť. 90%.

Argo (2012)

90%.Príjemne ma prekvapil pred pár rokmi Mestom a teraz tu je od neho ďalšia filmová lahôdka. Ben Affleck je frajer. Napriek tomu, že človek vie ako to celé skončí, napätie a nervozita sa dali v druhej polovici filmu krájať. A aby som nezabudol, celý film mi išlo hlavou, že žijeme v dobrej a krásnej krajine.