Tanec v temnotách (2000)

13.3.2001. Vidieť ľudí odchádzať z kina mlčky a s očami červenými od sĺz, potom vidieť tých istých ľudí mlčky stáť a pozerať do prázdna s očami stále červenými od sĺz v autobuse č. 39 smerom do Mlynskej doliny, to som zažil len pri jednom filme ktorý som premietal. Pri tomto.

Vertical Limit (2000)

21.2.2001 v kine istropolis fantastická akčná dráma o horolezoch za 4 hviezdy, dnes blbosť na mraky za 1 *. Ponechávam 4.

Samotáři (2000)

20.2.2001. FK 901. Ďalší filmovoklubový a kinový kult. "Hello lucky boy" znel v kinosále pred filmom fantasticky. Dnes sa už na to pozerám triezvejšie, viac ma berie 1 ruka netleská.

Million Dollar Hotel (2000)

22.1.2001 Vtedy v kine úžasné. Soundtrack na audiokazete do walkmana som mal originál. Dnes neviem, dlho som tento film nevidel.

6. den (2000)

Fúha, na takéto filmy som chodil do kina?(6.1.2001) (vtedy 3*, dnes si to netrúfam vidieť znova)

S tebou mě baví svět (1982)

Neopozerateľné. Nenatočiteľné znova. Neopakovateľné. Naši drobci už v 7mich a 5 tich rokoch citujú spamäti kadibudkovské a vlakové dialógy. Čo viac dodať.

Příběh Alvina Straighta (1999)

20.12.2000. FK 901. Neuveriteľný zážitok. Jedna cesta starého pána za bratom. Jediný film Davida Lyncha, ktorý sa mi od neho páči, a vôbec mi nevadí, že je režisérom mnohých pre mňa nepozerateľných filmov. Týmto skvostom spolu s Angelom Badalamentim, sa u mňa zapísali naveky. Doteraz si pamätám popisok k filmu v Cineme - "zběsile pomalá road movie". Ale ono sa nie je naozaj kam ponáhľať.

Frekvence (2000)

Druhý a posledný film na ktorom som bol kine Obzor, hneď vedľa krčmy U hasiča. 12.12.2000. Nádherný zážitok, nemo som čakal ako to nakoniec všetko skončí. odporúčam ešte aj teraz, po takmer 15 rokoch.

Mrazík (1964)

6.12.200 FK 901, ako každý rok pred mojím pôsobením a až do ukončenia FK 901 bol Mrázik povestný v celej študentskej aj neštudentskej obci. Pripravovali sme program pred filmom aj po filme a sála na Pdf UK na Račianskej zakaždým praskala vo švíkoch...... A samozrejme - úžasná rozprávka na ktorej som vyrastal (najviac som sa vždy tešil, keď budzogáne padali dole na zbojníkov) a už na nej vyrastajú moje deti.

Nezvratný osud (2000)

29.11.2000, dnes už dávno neexistujúce kino Obzor a ešte nevedomie toho, aké pokračovania tohto vtedy skvostu sa chystajú. Atmosféra starého "zatuchnutého" kina pridalo "osudu" čaro, aké nepridá ani 5 D.