Apokalypsa (1979)

5.8.1996 som Apokalypsu videl v kine. Včera, 6.4.2013 som si ju pozrel znovu, doma, a úplne ma ten film dostal. Zmenil som hodnotenie z 3 * na 5 *. Prichytil som sa s ústami pootvorenými a nemohol som sa od obrazovky odtrhnúť. Martin Sheen, Marlon Brando, Robert Duvall...Keď si predstavím, čo za vznikom celého filmu je, aké problémy, šialenstvá, príde mi to absurdné ako celá vojna vo Vietname.

Bio Ráj (1988)

27.2.2001 FK 901. Vtedy po prvýkrát a dnes, 30.3.2013, druhýkrát som si tento skvost vychutnal. Ak niekto niekedy premietal z filmového pásu a túto prácu miloval, pochopí prečo mu je pri sledovaní tohto nádherného filmu tak smutno. Pre mňa je to však krásne smutno. Pretože som šťastný, že som to zažil. Vďaka.

Croodsovi (2013)

S deťmi v kine. Vysmiati a spokojní.

Kmotr (1972)

Po desiatich rokoch som si Krstného otca včera znovu pozrel. Vtedy som mu dal 5 hviezd a teraz by som najradšej ešte jednu pridal. Nemohol som sa odpútať od obrazovky, tri hodiny mi ubehli ako voda a nechce sa mi veriť že film má viac ako 40 rokov!! Uchvátné sledovanie. Vzdávam hold Marlonovi Brandovi!!

Nespoutaný Django (2012)

Na mňa až príliš. Tarantino sa opäť vyhral, ale niektoré "vtipy", ako tá s kuklami, mi prišla ako zo starej westernovej komédie a na silu. Po Bastardoch, z ktorých som bol unesený a dostali ma, tak tu som film "len" sledoval. Ale na druhej strane, na Djanga Unchained sa pozerá veľmi dobre, takmer tri hodiny ubehli ako voda a všetci herci (okrem Tarantina samotného) boli perfektní. Christoph Waltz si strihol ďalšieho Landu, Jamie Foxx a hudba sadla vynikajúco. A Franco "Django" Nero sa tiež ukáže.

Hitchcock (2012)

Zvažoval som tri*, ale tak sa na to dobre pozeralo a záver v kine s "dirigujúcim" Hitchom Hopkinsom ma v dobrom slova zmysle odrovnal. Ten Alfred presne vedel, kde chce diváka mať. Asi si pozriem Psycho.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Práve som sa vrátil z kina a idem si prečítať knižku. Naposledy som ju čítal v roku 1995. 1 z 3 filmov som prečkal v kľude a spokojný hlavne z dôvodu poloprázdneho kina a 2D verzie v originálnom znení. Film potešil ale nenadchol.

Vrásky z lásky (2012)

Krásne a dôstojné zakončenie kariéry aj života pána Brzobohatého. Až mi prišlo ľúto, že už medzi nami nie je. Z pani Bohdalovej som bol unesený, úlohu si očividne užívala a sadla jej ako "r.ť na šerbeľ", smial som sa nahlas a veľakrát. Nechce sa mi veriť, že v jej veku z nej srší toľko energie. Príjemne smutný, prirodzený humor o živote aj smrti. Páni Epstein a Strach majú moju veľkú poklonu, že dali "príležitosť" stáliciam českého filmu a že vznikol tento krásny film o starnutí, ale zároveň o neumieraní a chuti žiť. A na konci filmu, počas titulkov spieva Szidi Tobias, nádhera.