Deník Bridget Jonesové (2001)

Dlouholetá srdcovka, na kterou se můžu dívat skoro pořád..:). Hugh Grant fajn, Colin Firth úžasný, ale všechny převálcovala Reneé Zelweger, která svou Bridget zahrála fantasticky. Vtipné, úžasné, britské..:)

Drtivá porážka (2008) (pořad)

Raději mám Britskou verzi pořadu, ale i tady nějaké vtipy ujdou.. Jen mi tahle verze přijde moc přehnaná..

Drtivá porážka (2009) (pořad)

Britská verze s Hammondem mě baví MNOHEM více, než (alespoň podle mě) přehnaná americká..

Prostřeno! (2010) (pořad)

TOP10! Občas (skoro pořád) se sejde opravdu parta na nic, ale stejně mě baví, koukat se na ty výkony hostitelů..:)

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

TOP10! Ty jeho hlášky mě neskutečně baví! :D "Neřikej mi buzerante, nebo tě praštim kabelkou.." :D

Partička (2011) (pořad)

TOP10! Pro Partičku mám vážně velkou slabost! Humor mě baví, Sokol je nejlepší, Suchoš a Geňa jsou prostě klasika a Chmela je zajímavou novinkou po Ordinaci, stejně jako Ondra! Jako pondělní rozhoupání na celý týden je to fantastické! :) EDIT: Partička GOES Týtý! Wohoa! :)

Amadeus (1984)

Víte... Když jsem byla v 1. třídě, pustili nám ve školní družině Amadea. A mně hned bylo jasné, že jednou tenhle film budu upřednostňovat před 99% všech snímků. Nemýlila jsem se. Rozum jsem neměla, emoce ano. A právě ohromné emoce, které jsou téměř hmatatelné v každé scéně, jsou důvodem, proč sedím u obrazovky jako přikovaná, neschopná slova. Jsem sentimentální, břečím, směju se s Mozartem, občas chápu Saleriho, obdivuji Mozartovu genialitu a hlavně jsem pyšná na Formana, Ondříčka, Pištěka a celý cast and crew, kterým se podařilo natočit nudně vyhlížející téma jako opravdový klenot světové filmografie. A naprosto bezmezně obdivuji Toma Hulce a F. Murraye Abrahama. Bez nich bych z filmu neměla ani poloviční zážitek. Pro mě je to při nejmenším srdcovka na celý život. Popravdě je pro mě trochu "povinnost" mít Amadea ráda, protože v naší rodině jsou samí milovníci hudby a někteří dokonce profesionální muzikanti, a tak se tento nemohla minout jak láska k hudbě samotné, tak k samotnému Amadeovi. A já nelituji ani jediné sekundy, kterou jsem u něj strávila a právěm ho hrdě zařazuji mezi moji TOP10, kde má své nenahraditelné místo. Miluji na Amadeovi každou scénu. Děkuji, pane Formane.. za tenhle film miluji i Vás.

Drive (2011)

Goslingovi stačí pohled.. Nejsem moc zvyklá koukat na filmy, ve kterých se moc nemluví, ale tady si vůbec nedovedu představit sálodlouhé dialogy.. Carey a Ryan jsou naprosto famózní, muzika dělá správnou atmosféru a film skončil přesně tak, jak měl.

Předčítač (2008)

Takhle jsem se při filmu ještě nikdy necítila.. Vážně. Kate Winslet byla tak neskutečná, že jsem chvilkama ani nevěřila, že v někom může být tolik talentu a zároveň herecké práce. Stephem Daldry se pomalu dostává mezi mé největší oblíbence, protože osobitější, jemnější a citlivější režijní styl jsem neviděla (viz. Hodiny). Jak už jsem psala u Nouzového východu, Kate se v roce 2008 předvedla v tom nejlepším slova smyslu a myslím, že silnější ročník už mít nebude. Za Předčítače si Oscara vysloužila naprosto právem! Nádhera, opravdu citlivá nádhera...

Dexter (2006) (seriál)

Dexter je závislý na zabíjení, kodexu určeném jeho otcem a nakonec paradoxně na své osobnosti. Já jsem naopak závislá na Dexterovi. A stejně jako hlavního hrdinu mě to jen tak lehce nepřejde. MIchael C. Hall podává životní výkon v životní roli, která si podmanila nejem mě, ale i spoustu mých známých a přátel. Není úplně normální, abyste sériovému vrahovi přáli štěstí, úspěch, spřízněnou duši nebo nedejbože, aby unikl policejnímu vyšetřování. Paradoxně právě on má ve zmíněmén vyšetřování velkou roli. A proto vždycky unikne hrobníkovi z lopaty. Nebýt Dexter promakaný v každém detailu, v sebekontrole nebo v zabíjení, nestál by za nic. Dexter, jako seriál i jako postava, na detailech stojí a padá. Doufám a velmi si přeji, aby ještě pár sérií držel kvalitu vysoko. Jestli ne, pořádně se naštvu. EDIT: Ano, pořádně jsem se naštvala, ale naštěstí jsem se rozhodla celou 8 řadu ignorovat, včetně finále. Takže.. Když si budu chtít dát s Dexterem někdy repete.. Na konci páté řady skončím. Ta pro mě byla skoro vrcholná. Šestá série byla sice dobrá, propracovaná, ale cokoliv, co má náboženskou tématiku mě děsí a je mi velmi nepříjemné, tudíž se bez ní obejdu. A sédmá? Ta bohužel už se starým Dexterem neměla nic moc společeného, i když dívat se na ní dalo. A osmá? Ta se přeci nikdy nenatočila, ne? :).. Hodnocení tedy nechávám.. Protože to, co se mnou Dexter dělal prvních 5 let bylo neuvěřitelné. Jen je nesmírná škoda, že tvůrci neodhadli, kdy ztrácejí dech, a neukončili seriál včas.