Neřízená střela (2010)

PARÁDA! Fantastický, vtipný a svižný film! Užila jsem si ho na maximum a nemůžu se dočkat dalšího zhlédnutí. Smála jsem se jako praštěná, Emily Blunt je jednoduše výborná, Bill NIghty je klasika, Rupertova přítomnost mi dělala veeelkou radost a nakonec Martin Freeman, kterého mám díky Sherlockovi opravdu zažitého pod kůží. Trefné gagy mě bavily po celý film, pro mě je film o 100% dál než tolik oceňovaný Podfuck, ze kterého jsem tedy až takový dobrý pocit neměla.

Králova řeč (2010)

Přesto, že jsem na Oscarech držela palce spíše Fincherovské režii, King's Speech si zaslouží minimálně stejnou pozornost, jako snímek jmenovaného. Neuvěřitelně brilantní trojice COLIN-Geoffrey- Helena, hlavně hlavní protagonista si vysloužil můj maximální obdiv, protože svou roli odehrál naprosto přesvědčivě. Dříve bych to do Colina vůbec neřekla, opravdu mě překvapil. Byla jsem dojatá. Hooper zrežiroval nádhernou podívanou, pro filmy z VB mám velkou slabost, jejich styl je mi neuvěřitelně blízký a Králova řeč to jen potvrzuje. Navíc i téma mě jako velkého fanouška anglické historie velmi zaujalo, proto nemůžu hodnotit níže než 5* (už jen díky triu) a na film se opět co nejdříve podívat..:)

Walk the Line (2005)

Kdo by to do Pravé blondýnky byl řekl? Reese si mě tímto filmem naprosto podmanila, June zahrála maximálně přesvědčivě, svého Oscara získala právem. Důstojným parťákem jí byl Joaquin Phoenix, velká škoda jeho plešounka, zpětně bych mu výhru moc přála.A teď už samotný film. Jméno Johnnyho Cashe mi bylo známé, nicméně o žádné jeho písničky ani o styl, který dělal jsem se nijak nezajímala. O to více mě tento krásně napsaný, zahraný i zrežírovaný snímek získal. Nemluvě o hudbě, která ve filmu hrála značnou roli. Musím přiznat, že jako NEfanoušek J.C. jsem o něm nic moc nevěděla, o to příjemněji jsem byla překvapena, navíc díky mé nevědomosti jsem si ani nemusela všímat detailů a mohla se soustředit na jeden z nejlepších životopisných filmů, jaký jsem v životě viděla a moc ráda si ho vždy zopakuji.

Kdo přežije (2000) (pořad)

TOP10! Úžasné!! Nádherná místa a prohnaní, manipulativní a i občas vážně naivní lidé dokážou vytvořit opravdu nálož emocí, která mě poslední dobou baví čím dál tím více! :)

Saw: Hra o přežití (2004)

Mělo to nápad, logiku, brutalitu i skvělé zakončení. Pořád si pamatuji ten pocit, když jsem koukala na konečnou scénu a že už to nějakou dobu bude. Sice více než 3 hvězdy nedám, zas až tak úžasné to nebylo, ale film má velké plus za tu stísněnou atmosféru. Naopak mě moc mrzí, jak to pak šlo celý do kopru.

Saw 2 (2005) odpad!

Jsem na sebe hrdá, protože jsem tuhle hrůzu vydržela (kvůli kamarádce, miluje Saw) až do konce i přesto, že jsem se do toho sama uvrtala a měla chuť odejít už po dvou minutách. Vůbec nevím, co se mi před těmi roky honilo hlavou, když jsem ten film navrhovala, protože nesnášim horory a jsem neuvěřitelný strašpytel. Kdyby se režie ujal předchozí tvůrce, mohlo to být i koukatelné, ale jelikož všechno, kvůli čemu jsem dokoukala jedničku tady prostě chybí, nezbývá nicj iného než odpad.

Sherlock (2010) (seriál)

TOP10! Tak jsem se konečně dokopala smazat ten dlouhý komentář a rozhodla jsem se ho zjednodušit. Nejlepší seriál, jaký jsem kdy v životě viděla. Tečka. Geniální, vtipný, propracovaný a svým způsobem i velice poučný. Hlavní dva představitelné mi vyrážejí dech pokaždé, kdy jsou spolu, ale i odděleně a ne nadarmo jsem si v obou dvou našla své obrovské oblíbence, na které nedám dopustit. Pro Cumberbatcha je to životní role, o tom není pochyb. Je vidět na první pohled, že si svou roli maximálně užívá. Nedivím se.. Míchanice sociopatického Dextera, nadpozemsky inteligentního Sheldona Coopera a bezvadně ironického Dr. House. Pro Martina Freemana se Dr. Watson stal také určitě velkým mezníkem v jeho kariéře a musím říct, že je Sherlockovi více než rovnocenným partnerem, a proto doufám, že s nadcházejícím Hobitem se Sherlockem jen tak neskončí. Zbožňuji tu krásnou hudbu, zbožňuji podmanivý Londýn a jeho sychravé počasí, zamilovala jsem si každý oddělený příběh, který žije vlastním životem, zamilovala jsem si inteligentní scénář a promakané postavy a ještě více jsem si zamilovala tento seriál jako celek, na který se můžu dívat pořád a pořád a pořád.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Po zhlédnutí švédské verze musím své hodnocení rapidně změnit. Precizní dílo se v americké verzi samozřejmě schovává, nicméně emoce, jaké jsem cítila ze severského předchůdce se nedají nahradit vůbec ničím. Mrazivá atmosféra nechybí, lepší podkladová hudba se těžko najde, ale jak jsem žasla nad detaily a snadno pochopitelnými dialogy ve švédském příběhu, Fincherova verze se u mě v tu ránu potopila o pár levelů níž. V porovnání je totiž západnější verze strašně plochá, studiová, bez emocí. Největší plus v podobě Rooney Mara zůstává, i když Noomi Rapace slušně špatně na paty. A jelikož je švédská verze o třídu výš než americká, musím snížit z maxima hned o 2 hvězdičky, což mě z pochopitelných důvodů (jako Fincherova velká obdivovatelka) mrzí. A ještě více mě mrzí, že se do tohoto projektu vůbec pouštěl, protože ve finále mi z toho vyšel jeden velký plagiát. Srovnání se bohužel nevyhnu. Snažila jsem se, zde máte výsledek.

Vliv gama paprsků na měsíček zahradní (1972)

Paula Newmana a Joanne Woodward obdivuji.. a po zhlédnutí toho snímku nejen za tak pevné manželství, jaké měli. Zajímavý snímek, dobrý příběh, ale zejména hlavní představitelka mě naprosto uhranila ve své roli šílené matky.. Moc ráda si film ještě někdy zopakuji a pravděpodobně se zaměřím na další režisérské počiny Paula Newmana.