Bůh masakru (2011)

Vtipné a příjemné.. Povedená komedie o čtveřici lidí, které svedla dohromady náhoda a skončilo to parádní katastrofou..:D Těšila jsem se na pořádně vtipnou komedii, bohužel jsem nedostala přesně to, co jsem očekávala, ale to vůbec nevadí, protože to, co předvádí Christoph Waltz je neuvěřitelné. 100% nejlepší a nejlépe zahraná postava ve filmu. Kate Winslet pobavila, Jodie Foster mě hodně překvapila a John C. Reilly byl docela fajn.. No, nechtěla bych něco takového zažít, ale ve filmové pobodně se na snímek kouká velice dobře.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

MIluju jedničku, ale dvojka byla ještě lepší a pro mě se Sherlock Holmes stává jednoznačně jedním z nejlepších filmů roku 2011. Fantastický kino zážitek, jsem naprosto nadšená! Vtipné, svižné, akční a geniálně nakamerované. Herecké obsazení se povedlo. Jude Law a Robert Downey Jr. jsou spolu nekonečně úžasná dvojice, navzájem se mistrovsky doplňují a oba dostávají prostor hodný takovým hereckým hvězdám, jací jsou oni dva. Vtipný scénář je opravdu velkým plusem celého filmu. Jen mě moc mrzí nedostatek prostoru mé oblíbenkyně Rachel McAdams, ale i tak jí zdatně nahradila Noomi Rapace. No, zakončím to snad jen tím, že už se nemůžu dočkat dalšího zhlédnutí, protože takovéhle typy filmů (a ještě k tomu POVEDENÝCH) vážně miluju..:)

Gran Torino (2008)

Zklamání nejvyššího kalibru. Kdyby to nebyl zrovna můj oblíbený Clint, jdu i níž. I přes povedené skeče v první polovině filmu se mi snímek zdál až moc natahovaný, druhá půlka nabrala na obrátkách, velmi mne překvapila a utvrdila, že se Clint přece jen ještě neztratil, ale že by se mnou nějak výrazněji zacloumala? Bohužel.. Škoda, vážně velká škoda, čekala jsem neskutečnou nálož, ale dostal se mi vylouhovaný čajíček, což mě velmi mrzí. Pořád mám v hlavě, že Million Dollar Baby už Clint nepřekoná.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

TOP10! Je docela paradox, že Tarantina uznávám jako svého nejoblíbenějšího režiséra už nějakou dobu, ovšem jeho nejslavnější (a pravděpodobně opravdu nejlepší) snímek jsem zhlédla poprvé v létě. A že jsem vůbec nevěděla, oč přicházím! Na poprvé jsem měla trochu problém s tím, pochopit nějaký sled událostí, ovšem jakmile jsem si snímek dnes pustila znovu, neodlepila jsem se od TV, tak moc mě odrovnal. Všichni herci podávají nezapomenutelné výkony (OPRADU VŠICHNI), děj je prostě tarantinovský, ale na scénář nemá absolutně nic. K Tarantinovi (a samozřejmě i k Rogeru Avaryovi) mám teď o to větší obdiv, že vyplodil takové trefné hlášky (Oscar více než zasloužený), protože hromada z nich mi pořád zní v hlavě a donutí mě se na snímek podívat ještě několikrát. EDIT: v červenci 2019 jde Pulp Fiction do mé TOP10, sice to pár let trvalo, ale je to láska jako trám.

Obvyklí podezřelí (1995)

Ten konec jsem si pustila 3x! Kevin Spacey dostal jednoho z nejzaslouženějších Oscarů, jaký kdy byl udělen + scénář, který svou chytrostí vyráží dech.. parádní podívaná, ovšem s odstupem času už z toho tolik nadšená nejsem, něco tomu chybělo.. nicméně další projekci si nenechám ujít.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Vážně pěkný film a jedna z nejlepších detektivek dnešních let. Vše na sebe geniálně pasuje a herci předvádějí to nejlepší ze svého řemesla. Nejvíce se mi líbil Russel Crowe, ale ani ostatní vůbec nezaostávali, naopak! Guy Pearce mě nepřestává překvapovat, Kevin Spacey je vždy 100% jistota a Kim Basinger vůbec nestojí za řeč.. její Oscar potvrzuje vše (i když ten Russell by si alespoň tu nominaci zasloužil). Škoda, že takových dobrých detektivek není více. Tento film je totiž jeden z mála, který v sobě má jistou originalitu.

Sociální síť (2010)

Finchera vážně zbožňuju.. Miluju jeho styl režírování a i úžasné nápady, které dává na plátno v úžasném balení. The Social Network nepatří mezi Fincherova vrcholná díla, ovšem i tak nám vytvořil úžasnou podívanou. Navíc se mi líbí, že režisér zvolil toto téma právě ve chvíli, kdy se Facebook rozšířil do celého světa. Výborný marketingový tah a navíc.. v jeho rukou film nikdy nemůže dopadnout špatně. Herecké výkony jsou skvělé! Jesse Eisenberg bude určitě v budocnu skvělý, moc se těším na jeho další filmy, Justin T. a Andrew Garfield jsou pro mě nové herecké objevy, které určitě budu i nadále sledovat. Prostě úžasný film a nemůžu se dočkat dalších počinů Finchera.

Prokletý ostrov (2010)

Je jasné, že když se sejde Martin Scorsese a jeho oblíbenec Leo DiCaprio, vznikne z toho naprostý filmový poklad. Prokletý ostrov v žádném případě není výjmkou, ba naopak! Z filmových spoluprací těchto dvou mě tento snímek dostal nejvíce, i když se trochu vymyká obvyklému stylu pana režiséra. Leo samozřejmě opět vynikal a zářil, ovšem pro tentokrát měl opravdu velmi výrazné sekundanty. Mark Ruffalo mě film od filmu opravdu překvapuje a Ben Kingsley je stálice. Z ženského obsazení mě zaujala hlavně Michelle Williams, které jsem v poslední době začala opravdu fandit a Emily Mortimer také nebyla špatná. Opravdu tajmený film s geniální atmosférou a úžasnou zápletkou.

Nouzový východ (2008)

Náherný, silný a velmi působivý snímek, kde si zdatně konkurují moji dva největší oblíbenci (tedy, Kate je v mém žebříčku "až" druhá, ale nebudu rýpal) a kde Sam Mendes ukazuje, že Americká krása nebyla jenom náhoda. Mě tento film neuvěřitelně zasáhl, dojal a potvrdil, že Kate Winslet našla v roce 2008 svůj životní rok. Velký filmový zážitek potrhuje moje oblíbená hudba od Thomase Newmana (která mi chvilkami velmi připomínala již výše zmíněnou Americkou krásu), nicméně pořád se originálně držela smutného tématu. A konec? Konec mě dokázal rozsekat na maličké kousíčky.