Dějiny udatného českého národa (2010) (seriál)

Některé díly jsou fajn a určitě dětem snad i přínosné - dokážu si představit, že bych je v práci využila. Ale za každou cenu rádoby vtipné všudy přítomné hlášky mi občas kroutily palcema u nohou.

Alois Nebel (2011)

Absolutní vítězství formy (za 1 s hvězdičkou) nad obsahem (lehký podprůměr). Ve výsledku bez barvy, bez chuti, bez zápachu.

Expozitura (2009) (seriál)

K čemu je seriál na motivy skutečné události, když hlavní hrdinka je sice krásná jako lesní studánka, ale hrát neumí ani za mák a s mluvením je na tom ještě hůř. Tohle když jsem slyšela, tak jsem měla sto chutí jít roztrhat svůj diplom z logopedie, protože pokud TOHLE může být hlavní hrdinka "takové bomby" (za jakou se expozitura vydává), tak já už fakt nevím. Můj přítel po půl minutě prohlásil, že její intonace je natolik strašná, že by mohla strašit malé děti. Afekt za afektem a rádoby drsňačka - tohle prostě nevyšlo.... No a co se týče té bomby....zase taková třaskavá nálož to není - některé dialogy ("já jsem zvyklá všechno dělat podle předpisů" apod.) mě rozesmály. Ze zvědavosti, jak to tedy bylo, se kouknu na další díl, ale nejspíš u toho stihnu udělat spoustu dalších věcí, jako u dílu 3. - to jsem zvládla i umýt nádobí, vysát a utřít prach:-)

Zkažená úča (2011)

Když si vzpomenu na Zkaženou úču, tak se mi okamžitě vybaví moje náctiletá sousedka z kina, která si pod džínový minikraťásky dala samodržící punčochy... Asi nemusím dodávat, jak strašná to byla podívaná a proč i teď, při té vzpomínce, mám husí kůži... No - jen doufám, že právě při scéně s mytím aut slečna pochopila, že tudy cesta nevede:-) A teď k filmu - jak já jsem Cameron díky mému povolání v některých chvílích rozuměla a chápala! Pravdou však zůstává, že jsme na to zpočátku hleděli s nechápavým výrazem "kam jsme to vlezli? Tomu se máme smát?", ale pak jsme se chytli...Justin, Cameron a Jason byli úžasní a za to 3 zasloužené hvězdy. Nejedná se totiž opravdu o nic výjimečného a převratného, ale při potřebě oddechu si tohle vyhledám určitě někdy zas...

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nemám slov - snad jen to, že naprosto chápu, proč je Shawshank na čele žebříčku oblíbenosti a nejlepších filmů. Zasloužené.

Záložní plán (2010)

Šmarja! Nepoučitelná....Nepoučitelná a blbá - jo to jsem přesně já.... To jednou tak za uherský rok shlédnu nějaké veledílo seňory J. Lo, řeknu si: "Pána Jána, takovou sračku už víc ne! Už se na to příště nedívej!" a pak na to zapomenu a stejně se k mým zrakovým a sluchovým senzorům další podobná taškařice dostane... Nejinak tomu bylo i tentokrát...Inu - k hereckému talentu seňory se už nebudu vyjadřovat - i když na druhou stranu, co si má chudák holka počít, když má hrát takové srance, co jí tu scénárista vypotil. Ten by si zasloužil naliskat.... při sledování jsem si totiž připadala, jako bych měla křišťálovou kouli a nevím, jestli je to k chlubení, ale po sprchovacím rande jsem řikala "a teď příjde domů, pes se pobluje a ona tam uvidí výsledek toho testu" - lidi a ono to tak fakt bylo! Tohle fakt normální člověk nevymyslí a hlavně to normální člověk jako divák nepřijme. A pro příště až na své předsevzetí opět zapomenu bych prosila tvůrce, vynechte takové "gurmánské speciality" jako viz zmíněný poblitý pes nebo scéna s porodem - u těch jsem totiž fakt trpěla.

My holky z městečka (1985) (seriál)

A možná právě proto, že já jsem taky z moravského městečka, vám holky nevěřím ani ň. Pro někoho exoticky znějící nářečí má do skutečnosti sakra daleko a herecké výkony některých dětí...vlastně i některých dospělých... mi obracely vložky v botách...Proto se na mňa, děvčice, nehněvajte, ale já fakt nemožu dat lepší hodnocéní než ty dvě hvězdy.

Nevinnost (2011)

Ne, na plný počet ten film podle mě není, protože první část příběhu byla sice dobrá, ale nic víc. Právě zde hodně vyčnívala sympatická zrzečka Linhartová. Pak se vše ale záhy zlomilo ve chvíli, kdy Lída navštívila Olinku, já se ptala: "Wota faka?!" a posléze s ubíhajícím dějem mi to všechno začalo docvakávat... Stačila jsem se pak jen jednou nadechnout a vydechnout až na konci... Druhá část filmu je fantastická a dokázala mě totálně sebrat s sebou. A když tak sedím u klávesnice a myšlenky mi od komentáře stále utíkají k filmu, který jsem shlédla před 3 hodinami, nemůžu dát jiné hodnocení. Z druhé části musím hodně pochválit hlavně Geislerovou - ta to v závěru rozjela ve velkým. Díky za ten silný zážitek!

Krakatit (1948)

Aneb důkaz toho, že i ve 40. letech se u nás točily filmy dosahující špičkové kvality. Když to porovnám s jinými rádoby dramaty z té doby, tohle je prostě bomba - doslova. I teď, po 60. letech, kdy jdete na film do kina, usedáte s 3D brýlemi na očích a 3 hodiny díky nim sledujete snímek, který se celý natáčel před zeleným plátnem, má Krakatit velkou sílu. A když přimhouříte oči nad kulisami či některými naivními scénami, tak vás Krakatit opravdu rozmetá na kusy. Úžasná atmosféra, která časem nevyčpěla, skvělý Karel Höger a další obrovské plus za alegorii království princezny Vilemíny a Třetí říše. Nezbývá, než zatleskat a říci: "Bravo!"