Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Marvel Boredom Infestation - aneb - balkanizace Alp, debilizace (pokračující) Furyho, a kastrace protagonisty, anagonisty, všech okolo, příběhu, řemeslný stránky... Marvel už docela otevřeně hraje na to, že ať natočí srágoru sebevětší, lidi na to přijou (a jak rychlej je to sešup!)... já mu po týhle 1000x převařený fusekli dávám poslední šanci. Jestli takhle podělaj další film, moje prachy už neuviděj. Dvě jsou za sem tam povedenej fórek.

Stáhni a zemřeš (2019)

Holka Šilhavá Čas Odpočítává - aneb - asi pokus o reflexi fentanylové epidemie (to soudím podle konce). Jedna je za Who is Randy.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Můj děda byl hajzl a já se stanu veterinářkou - aneb - Jak se Kenedy podělala a JJ to podělal. Tohle si myšák za rámeček rozhodně nedá. Když to vezmu trochu ze široka: S epizodou 7 jsem neměl problém, ani s epizodou 8 (ale beru, že to mnoha lidem nešlo pod nos), sice ty dvě nešly zrovna dvakrát dohromady, ale pořád se z toho dal vystavět solidní příběh se solidní katarzí a se solidním zakončením vývoje postav. Jenže to by u Déček museli mít aspoň trochu koule a nějakej rámec pro všechny tři filmy - jenže teď se ukázalo, že nemaj ani jedno, ani druhý, takže najednou nevěděli, co v tom posledním filmu vlastně chtěj (a je to easy - konflikt Rey-Kylo měli rozjetej, jen mít kuráž na to ho dotáhnout ... a srát na nějaký Reylo infantilní fantazie). A výsledek týhle zbabělosti je vykloubenej bordel, kterej se zoufale snaží nahňácat na sebe rádoby SWtrademark momenty, až je to trapný, ubohý, smutný. Děsivá je představa, že u těch Déček asi vůbec nepobrali, o čem že těch prvních 6 epizod vlastně je. A teď maj v pařátech i Marvel (a kdoví co eště). Byl jsem na to se svejma dcerama, moc se těšily - v polovině filmu měly votrávený ksichty, že je to nuda a že je to nebaví, a do konce se bavily tím, že dělaly kraviny s popcornem. Potřebuje to další komentář?? Dvě jsou za Drivera. Myšáci, hoďte si to.

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Vole tak tohle je PRŮSER - aneb - místo komplexních postav karikatury (jako z tele-tele), místo děje série blbejch anekdot (Dufferovic viděli Kameňák??), místo antagonisty hromada hoven (doslova). Za co vlastně dávám tu jednu???

Sturgill Simpson uvádí Sound & Fury (2019)

Solidní animovaná haluz - aneb - malinko delší vidoklip. Jasně, je to jen "hudební video", ale... najděte dneska druhý takový, he? Go.

Syn temnoty (2019)

Smrad s fuseklí na hlavě dělá bordel v letecké dopravě - aneb - když máte nápadů na deset minut a chcete celovečerák, dopadne to takhle. Hanba blit.

Terminátor: Temný osud (2019)

Téčko s rozdvojenou osobností - aneb - jak nám dva důchodci zachránili progresivní film pro mladé. Boha, po několikátý už, když chcete akční bábu, vemte nějakou, co se umí hejbat a je při mlácení lidí uvěřitelná, nebo to tu, co mermomocí do toho filmu cpete, naučte...aspoň trochu. Davis je pekelný dřevo, pohybově i herecky (to jenom mě přijde celej film zčuzená??) Arnold a Linda Vám to tahaj ze sraček, ty dvě jsou za ně.

The Dust Walker (2019)

Sheepshaggers in Distress - aneb - serem na scénář, rozvostříme pozadí a bude to vypadat umělecký. Jedna je za přízvuk, ten jsem si užil.

The Giant (2019)

Už je Ti vedro, děvče? - aneb - Jak zapadákov strašil obr dospělosti.

The Punisher - Season 2 (2019) (série)

Kapitán Modřina Zasahuje podruhé - aneb - jak všecky zmlátit, postřílet, rozsekat, a ještě být dobrým otcem pubertální "dcery". Má to sice pár logickejch lapsů, občas je chování vedlejších postav jak na houpačce, a zkratkám se to nevyhne. ALE - akce je bravůrně natočená, choreografie bitek a přestřelek je přehledná a logická. Většina postav je "trojrozměrnejch", žádný papírový panáci. Motivace je pochopitelná. Herecký výkony jsou nadprůměrný. Nosný myšlenky jsou opravdu NOSNÝ. Takže Pilgrimovi nakonec dojde, že když vyměnil jednu ideologii za druhou, vůbec si nepomohl, Madani zjistí, že bude lepší, když do toho sviňáka nasadí tři kule sama, než aby si na to někoho sjednávala a pak toho litovala, Russo si neuvědomí nic, a proto skončí tak neslavně chcíple, Dumont zahučí do bludu tak hluboko, že už nevidí ven, a já si musím dobře zapamatovat největší moudro týhle série: Když chceš tu hru vyhrát, NEHRAJ!