Kroup4

Kroup4

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 1.8.2012  00:15

Co k tomu dodat, jeden velký kult je u konce. Bylo mi jedno jak to skončí, kdo s kým co a jak. Prostě jsem se před premiérou těšil na největší filmový zážitek svého života a ten se mi dostal. Navštívil jsem největší možné plátno v naší republice a to v Imaxu, pro který si Nolan vydupal promítačky pro některé scény pro 70 MM film. Přechody mezi tímto jsou jasně vidět. Film má mnoho chyb. Příliš mnoho zvratů, někdy nelogického chování hrdinů, moc náhod, ale na to nikdo nekoukal. Každý do jednoho v kině prožíval uzavření nejlepší série v historii filmu. Tak monstrozní zakončení je na obyčejného diváka moc. Od děje, přes akci, přes šířku záběru. Nic většího prostě ve filmu není. Naprosto dokonalá hudba a vše. A poslední co musím a nejvíce vyzdvihnout je Tom Hardy alias Bane. Jeho ztvárnění role, mluva, mne naprosto odrovnala. Nevěřil jsem, že Jokera může něco překonat. Bane od Hardyho k tomu nemá daleko, možná se mi to rozloží v hlavě a bude pro mne Bane nejlepší záporák v dějinách filmu. Naháněl mi strach, deprese. Maximální prožitek. Naposledy jsem tento pocit zažil právě u Jokera. Nebudu je hodnotit vzájemně, každý si ve své roli v příběhu temného rytíře odehrál a udělal své. Oba dva vyjímeční. Děkuji pane Nolane. Přes malé výtky, jste to dokázal.

• 23.6.2012  12:30
    Noc hrůzy (2011)

Colin to zahrál dobře. Dějové zvraty oproti originálu měli větší drive. Originál jsem viděl první a je faktem, že je dobrým kultem, ale jakožto odpůrce remaků a předělávek klasiky, musím jednou ustoupit a přiznat se, že mne bavilo daleko více nové zpracování. Porovnávat efekty je zbytečné, v obojích případech ve své době postačující, žádná revoluce. Navíc u nového kabátu mne bavil skvělý soundtrack. Takže 75%

• 15.6.2012  14:16
    Diktátor (1940)

Škoda slov, legendární film s nejsilnějším monologem v dějinách filmu, který je dle mne nadčasový a platí i pro naši dobu, která je o 70 let mladší a měla by býti moudřejší. Geniální dílo, geniálního komika, který si v parodické komedii najde místo a čas aby diváka odzbrojil svým již zmíněným monologem pro lidstvo. Plný počet 95%

• 13.6.2012  11:26

Klasika akčního filmu, jindy škaredá Jamie Lee Curtis je při striptýzové scéně neuvěřitelně sexy. Arnold si odehrává své klasické hraní. Akční scény jsou již kultovní ( kůň s motorkou v hotelu, stíhačka ). Dal bych i více hvězdiček, jenže nemohu tak udělat skrz očividné a neustálé zastupování Arnolda dubléry v každé akční scéně, mrzí mne, že je to tak očividné kdy střílí a bije se Arnie a kdy dubléři. Je to sice malá kaňka, ale při posledním shlédnutí mne to neustále bilo do očí, naštěstí to vyvažují vtipné hlášky a scénky ( Bill Paxton alias superagent, vzala jsem si Ramba apod. )

• 5.6.2012  11:51
    Projekt X (2012)

Průměrně zpracované, ale za pařbu bych dal 5 hvězdiček hned, o takové si můžeme nechat jet zdát !!!! Kdo čeká nějaké vyšší poslání či cíle u tohoto filmu je vážně osel, jde jen o pařbu!

• 10.5.2012  14:56
    Stud (2011)

Při sledování tohoto snímku na mém notebooku, jsem zažíval stejné pocity, jako při sledování Drive v kině. Co to znamená ? Nebylo to dáno tím, že zde hrála Carey Mulligan stejně jako v Drive, bylo to tím, že stejný pocit blaženosti z filmu jsem zažil naposledy u Drive. Tak čím je tak Shame geniální ? Ihned po shlédnutí jsem si říkal, tak jsem to konečně viděl, stáhnu si soundtrack, ale po poslechu první písničky, jsem nepřestal na film myslet a musel si ho pustit znovu! Neskutečně geniální práce s obrazem, skvělé herectví Fassbendera, který je dle mne, momentálně nejlepší herec v Hollywoodu. Když se neviděsíte až pornografického zvtárnění nahoty a sexu, dostanete nevšední a epický filmový zážitek o osamělosti, ztráty vlastní osoby, utopii a všech skrytých významů. Tento film není pro široké publikum, tento film je pro lidi, co chtějí skvělý a nevšední zážitek z herectví a filmového poselství. Nevím ani jak pořádně vyjádřit to, co mi tento film dal i vzal. Přehodnocuji svou TOP 10 a přidávám mezi ně SHAME ! 90%

• 3.5.2012  09:53
    Kronika (2012)

Pár překvapivých momentů, efekty viditelně levnější, přesto místy působivé, zápletka a rozzuzlení jasné po prvních minutách, ale zábava to byla slušná. Problémem je, že film po shlédnutí asi do půl hodiny vyšumí z paměti. V této kategorii pro mne stále vede Monstrum se španělským Rec.

• 3.5.2012  09:08
    Van Helsing (2004)

Hvězdička za Morávkovou a za celkem slušného v originále znějícího Draculu. Příběh nemastný, neslaný a hlavně nesmyslný, triky levné, lokace celkem slušné. Ale kde se ztratilo 210 mil. dolarů vážně netuším. Kate Backinsale je sice pěkná ženská, ale tady byla k ničemu, nepomohla tomu, ubrečené monstrum od Frenkeinsteina byla vážně na smích a Hugh Jackman s dlouhými vlasy nic moc. Zbraní spousty, ale myslím si, že Jackamanovi stačí tři drápy z kloubu vyjíždějící aby pobavil. Stephen Sommers rozhazuje hollywoodské miliony s ledovým klidem a točí si jeden brak za druhým.

• 29.4.2012  18:44
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Big bang theory patří k nejoblíbenějším komediálním novodobým seriálům, protože je originální a drží si laťku hodně vysoko u každého dílu, série. Slabší díly vynahradí silnější druhý díl. Pro mne je to již klasika, a sleduji ho poctivě od jeho vzniku. Pro obyčejné lidi, kteří neví, o čem se hlavní propagonisté baví a nerozumí vědě je to pořád zábavné, nemusíte znát ani Einsteina ani Star Trek a stejně se budete smát vtípkům na tyto postavy, seriály. Postavy jsou skvěle vybrané i zahrané. Spousty hlášek se již staly kultovními. Bazingaaaa...

• 29.4.2012  18:40
    Dexter (TV seriál) (2006)

Miluji seriály, u kterých se pobavím a zasměju, nikdy jsem nesledoval dramatické seriály. Po projetí žebříčků v nejlépe hodnocených seriálech, mne zaujal Dexter a tak jsem si stáhl první řadu. Co se stalo poté ? Mánie. Nefalšovaný fanoušek této série se ze mě stal. Nemohl jsem se dočkat nových sérií a dílů, byl jsem tak nedočkavý, že jsem třeba celou sérii zkouknul během jednoho dne. Pro ty co Dextera sledují, nemusím připomínat, že každý díl má hodinu a každá série dvanáct dílů. Nemohl jsem vydržet čekat třeba 14 dní jak u Big Bang Theory na novou epizodu, nevydržel bych to, čekal jsem, až se odehraje celá sezona a postahoval celou řadu a zkouknul. Nějaké menší chybičky jsem smazal z hlavy a smetl ze stolu a u každé série jsem se náramně bavil, až to skončí, budu se na to dívat od znovu. Zatím nejlepší byla pro mě 4 série s Trinitym, ale jak jsem psal, každá je výborná, můj absolutní TOP mezi seriály, mám jich rád spousty, ale na tenhle nedám nikdy dopustit.

• 29.4.2012  14:38

První Craigův Bond byl jako blesk z čistého nebe. Kouzlo znovuoživení vyprchalo a já čekal tvrdší pokračování zhrzeného zabijáka paní královny. Pár sekvencí tomu nasvědčovalo, ale postupem času to začalo okapávat a nudit, závěrečné rozzuzlení postrádalo koule, které měl předešlý díl, který byl napěchován 2x tolik akcí a grácií 007. Nedotaženo do konce, škoda, zbyl z toho jen průměr a krásná Olga. Záporák měl málo prostoru, aby se mohl pořádně zapsat do paměti. Tak snad se ve Skyfallu vyhnou těmto chybám a naservírují nám skvělého nového Bonda, jako tomu bylo u Casino Royale.Martin Cambell byl více přímočarý a dal Bondovi nový rozměr, Marc Forster to zkoušel, ale nevyšlo mu to, čímž nechci říct, že by byl špatný nebo horší režisér, na vině byl zde hlavně scénář. 70%

• 29.4.2012  14:33

Nový pohled na 007, nový představitel, a ono to jde. Skvělá akce, Bond již není jen vtipkujícím panáčkem, který se sem tam mračí. Je drsnější, akčnější a zábavnější. Velice se mi tato bondovka líbila. Nechci tím shazovat předešlé, nebo první díly, jen jsem rád, že nechali jít Bonda s dobou, ve které válčí kina a nepřítele typy ala Jason Bourne a jim podobní. Daniel Craig je výborný v této poloze, škoda jen, že se druhý díl tak nepovedl. První knižní předloha agenta zfilmována konečně s Bondem, dle mého gusta. Knihu jsem četl a tento moderní kabát jí velice sluší. Bitva na poli pokerového texas holdenu měla skvělé grády a byl jsem při ní napnutý až k prasknutí. Závěr v Benátkách, byl zase akčně dokonalý. Plný počet, za znovuoživení legendární série. Snad třetí díl s Craigem bude lepší jak dvojka. 85%

• 29.4.2012  12:33
    Thor (2011)

Kenneth Branagh je neoficiálním specialistou na Shakespearovy převody na filmové plátno a jde to znát, Agard je skoro divadelně ztvárněn monumentálními digitálními kulisami a vztahy mezi ''bohy'' jsou hrané tak, jak je to možno vidět v divadlech. Kostými jsou krásné, slabší chvilky na zemi vylepšují právě chvíle z Asgardu. Představitel Thora je sympatický, Loki je skvělý, Hopkins jako Allfather je jasná volba, nejvíce mne zaujala postava Idris Elby. Rozhovor s Thorovými přáteli jestli chtějí zradit nově samozvoleného krále Lokiho byla gradována neuvěřitelným stylem, ale jeho odpověď : ''OK'' a následný odchod ve stylu já nic, já muzikant mne dostala do kolen. Není to na plný počet, ale velice důstojné seznámení s Thorem před týmovkou, The Avangers. Kenneth může spát klidným spánkem. 70%

• 28.4.2012  19:38

Jeden z mých nejoblíbenějších upírských filmů. Brad Pitt je naprosto výborný, dokonce i mnohdy toporný Cruise je ve své roli na správném místě a i když hraje zápornou roli, moc se mi líbil a bylo mi ho líto. Antonio Banderas je charismatický až k prasknutí, ale nejvíce si své slávy užila a mou pozornost zasloužila Kirsten Dunst. Její dětský upír mi dlouho nedal spát. Skvělá hudba a kamera podtrhují tuto monumentální, epickou upíří lovestory. 90% Viděno minimálně 20 x, ale stále baví a lahodí jak očím, tak uchu.

• 28.4.2012  19:35

Po skvělé jedničce a otřesné dvojce, dodal J.J. Abrams myšlenku, akci a nápadidost zpět Ethanu Huntovi a jeho přátelům. Vrácený lesk slávy a skvělá akce, kamera, scénář i režie oživila jednoho z nejoblíbenějších agentů filmového plátna. Philip Seymour Hoffman v roli záporáka si celý film krade pro sebe, ale nejde se na něj nedívat, prostě úžasně ztvárněná role arogantního až nechutného oponenta Ethna Hunta. J.J. svou práci odvádí skvěle, škoda, že se neujal režie i u zatím posledního dílu a pouze produkoval. Tento díl je pro mne asi nejlepší z celé série. 85%

• 28.4.2012  19:32

Spackání jedničkového kultu okolo tajných agentů vystřídala trapná klipová stříhačská práce a nesmyslné gegy, dialogy s topornými hereckými výkony a trapnějšími akčními sekvencemi. Největší sklamaní od akčního guru Johna Woo. Tenhle díl doma ve své sbírce mít nechci. 30%

• 28.4.2012  19:30

Kultovní akční film, který ukázal krásně nesmrtelné agenty a skvělé, dnes již kultovní akční scény a sekvence. Rád prominu neuvěřitelnou kliku Ethana Hunta při každé akci. Praha zůstala Prahou, což se v posledním, čtvrtém díle nestalo, štěk Vašuta a dalších našich herců potěší. Jean Reno, Rhames a Voight, jsou ve svých rolích skvělý. 80%.

• 28.4.2012  19:26

Efekty fungují, nový tým taktéž, Cruise pořád Ethana Hunta zvládá, kaskadérské kousky si zvládl sám, ale pořád tomu něco chybí, asi kultovnost jedničky a skvělý scénář a režie trojky. Brad Bird z animovaného světa skok do rize akčního hraného filmu vstoupil se ctí, ale je to čistý průměr, příliš mnoho slabých chvilek, rádoby vtipných hlášek, absence kulervoucí scény a překvapivé pointy. Jak říkám, průměrně zvládlá práce, nemusí se za ni stydět. Potěší Pavel Kříž, naštve proměna Prahy na Moskvu a Budapešť...Udělat z Pražského Hradu Kreml pro nás, pro čechy, je pořád bolestná pěst na oko! 65 %

• 21.4.2012  19:13

Viděno jak v kině, kde jsem chtěl po 30 minutách odejít, tak v blueray. Jeff Bridges a jeho druhé a mladší já, bylo na mne moc digitální. Původní kultovnost a smyslnost u prvního Tronu načisto zmizela. Ano 3D funguje a efekty jsou krásné (až na obličej mladého Bridgese) , ale o tom přece Tron nebyl. Dialogy jsou převážně tupé a nesmyslné. Okouzlení rychle pominulo a nastala nepříjemná tvář nového zpracování, pokračování příběhu. Daleko více jsem se bavil u Tron Lebowski, které je na youtube. Je to škoda, Olivii Wilde to neskutečně sekne a nebýt jí, nikdy bych to nedokoukal. Největší zklamání v roce 2010.

• 21.4.2012  16:21
    Blade Runner (1982)

Po třetím shlédnutí dávám plný počet. Skvělá režie spolu s hudbou a výkony Forda a Hauera, Vám dá nevšední zážitek. Druhý zmiňovaný, dle mého názoru, ve své nejlepší roli. Klasika sci-fi žánru. Temná atmosféra, která je po celou dobu cítit z každého záběru, mi doslova vyrazila dech. Skvělé dílo tvůrce vetřelců. Asi nezaujme každého diváka, ale pro milovníky scienc fiction je to určitě kult. Teď už jen shlédnout tříhodinový director's cut, o tom, jak se toto dílko natáčelo.

• 21.4.2012  10:43
    Smrtihlav (1998)

Asi nejlepší a nejdepresivnější sci-fi, které jsem kdy viděl. Příběh je neuvěřitelně poutavě vyprávěn, obrazová stylizace a vzhled temného města je naprostá dokonalost. Alex Proyas vzal skvělý vizuál z Vrány a udělal jej ještě depresivnější. Kiefer Sutherland a jeho zadrhávající se doktor v originálním znění je prostě skvělý a celé to podtrhují herecké výkony i dalších zúčastněných. Film i přes svůj věk neztrácí na působivosti, je zde vidět, co vše si bratři Wachovští odkoukali pro svůj Matrix. A konec tohoto filmu je naprosto fenomenální. Musím dát plný počet, nejde to jinak.

• 5.4.2012  15:39

Tarantino se vážně nebojí žádného žánru ani tématu. Přepsal válečnou historii a dal nám silně krvavý zážitek,na který jen tak nezapomene. Dějové vyprávění,typické dlouhé,ukecané scény,skvělá kamera,mnoho hvězd stříbrného plátna.Koho bych chtěl vyzdvihnout nejvíce jsou ti,co ve filmu mluvili více jazyky(skoro všichni),ale nejvíce toho, který mluvil snad všemi jazyky. Christoph Waltz si nacistického lovce židů zahrál s takovou chutí a lehkostí,že jsem nepochyboval o tom,že Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli získa právě on. Snímek jsem viděl již po několikáté a s odstupem času jej hodnotím plným počtem. Nejen za Waltze,ale za celý film,který milovníky Tarantina musí bavit a dokonce věřím tomu,že bavil i lidi,co Tarantina nemusí,nebo nesledují. Daleko lepší a komplexnější než byl Kill Bill.

• 31.3.2012  13:44

Naprosto dokonalá,epická a chytrá předělávka komiksové předlohy. Úžasně zvolené písničky do soundtracku,krásná kamera a celkem slušně odehrané postavy. Pro mně nejlepší a nejoblíbenější převod komiksu do filmu.

• 31.3.2012  12:32
    Bůh masakru (2011)

Roman Polanski ve skvělé formě. Hlavní čtveřice snad ani nehrála. Úžasné výkony,jak dam tak pánů. Klobouk dolů. Příběh se odehrává pouze v jednom bytě,ale nenáchá vás oddechnout. Skvělá práce Romane....

• 22.3.2012  14:09
    Úkryt (2011)

Nedoceněná herecká a režijní genialita.Silný zážitek.Pár chybiček na kráse velice rád přehlédnu...

• 21.3.2012  13:25

Jako blesk z čistého nebe,ke mně přišel tento krásný film o lidskosti. Veškeré problémy šli stranou a já se nechal nést na vlně úžasného příběhu, u kterého jsem se musel smát a brečet zároveň. Ústřední dvojce to zahrála naprosto skvěle,kamera přesně tak jak měla být, hudební doprovod je u francouzských filmů jistotou skvělého zážitku,film si na nic nehraje,žádný patos,jen výborná vlna uvolnění a zážitek,jaký tady již dlouhou dobu nebyl. Musel jsem kvůli tomuhle nenápadnému filmu přehodnotit TOP10. Díval jsem se na něj 2x po sobě a pořád mně bavil. Naprostá dokonalost. Jsem moc rád za to, že se ještě umí točit tak krásné filmy.

• 2.3.2012  09:20

Pěkná kamera,výprava,hudba, milé herecké výkony,krásná pocta začátkům kinematografie,ale zas taková bomba to nebyla. Myslím, že 11 nominací na Oscara,byl opět trošku přeceňovaný přestřel akademie. Ale jak říkám, moc pěkný film.

• 8.2.2012  16:26
    Vertigo (1958)

Vyvolat závrať někomu,kdo jimi netrpí ? Do poslední chvíle čekáte jak to dopadne,co se tam vlastně děje,mysteriozita z každého rozhovoru,záběru a přitom je to stejně staré jako můj děd ? Je možné, že mě ten film pořád a pořád baví ? James Stewart je ve své nejlepší roli pod Hitchem a hraje jak o život. V době vydání propadák, dnes učební materiál všech filmových škol. Pro mně skvělý filmový zážitek.Spolu s Ptáky,Psychem a Na sever Severozápadní linkou nejlepší filmy od mistra napětí. [10/10]

• 15.1.2012  14:46

Knižní,rozsáhlá předloha by vydala minimálně na šest filmů a i přesto by byla osekaná až do morku.Ze začátku tvůrci přemýšleli o filmové sérii,ale bohužel zůstali jen u jednoho,prvního dílu.Je to škoda,výprava a přehrávání hereckých hvězd(Carrey,Streep) ,či malá camea(Hoffman)by z lidí peníze určitě vytřískala,dle mého bezvýznamného názoru.Lemony Snicket má ze začátku skvěle našláplo,ale bohužel deprese ze strašného příběhu, který Lemony(Jude Law) naznačuje po celou dobu příběhu nepřijde,prostě film uplyne,ale nezanechá ani slzu,ani úsměv.Tak proč plný počet? Protože již zmiňovaná výprava,kostýmy,herci(mladší i starší) jsou úžasní.Obrazová stránka filmu je dokonalá a rád přehlédnu nedostatky ve scénaři a nechám se znovu a znovu unést....Kdo chce zažít deprese a hrůzy,které děti potkali,ať se plně ponoří do 13ti dílné série,a kdo se chce skvěle pobavit a nechat namlsat oko diváka úžasnou výpravou,ať se podívá na tenhle film.Já osobně se na film podívám i 100x a nyní jdu otevřít první díl knižní série.

• 14.1.2012  17:52
    Partička (TV pořad) (2009)

Skvělá zábava,sleduji i českou verzi,která je lepší nevím, záleží na díle a na zadání skeče...ale každopádně skvělá zábava .)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9