Skafandr a motýl (2007)

Velmi silný,těžký a depresivní příběh,který podtrhuje fakt,že se to doopravdy stalo a je natočen podle knižní předlohy,která je dle mně taky bezchybná.I přes veškeré depresivní momenty,kterými je film doslova naplněn,je to velice krásný snímek.Trpěl jsem s hlavním ''hrdinou'' a jednu chvíli jsem s tím chtěl skoncovat málem taky.Ta beznaděj pohybu,žití v uzavřeném těle je šílená a skvěle zachycená.Ani nevím co všechno bych chtěl tady popsat,vyzdvihnout,jdu se na to ještě jednou podívat.Plnej počet ***** !!!

Pozemšťan (2007)

Jedna místnost, pár lidí a diskuze o blbosti,které prostě po chvilce začnete věřit i vy sami.Scénář napsal někdo komu IQ přesahuje minimálně přes 130.Nebyli k tomu potřebné milionové triky a ani zvlášť známí herci.Po celou dobu filmu jsem měl chuť se do dané konverzace zapojit a diskutovat s ostatními.Co na to říct?Ten film,když mu dovolíte aby si Vás získal,tak Vám přiroste k srdci a jeho shlédnutí si několikrát zopakujete.Chytrý, příjemný snímek, který není rozhodně pro každého,ale své diváky určitě má a já jsem rád,že patřím mezi ně.[9,5/10]

Antikrist (2009)

Lars Von Trier je Ďábel osobně.Vizuální,hudební stránka filmu je neskutečná.Black and White prolog je naprosto úchvatný.Za vší tou depresí a násilím se skrývá tolik spoilerů až je to neuvěřitelné.Po několika shlédnutí musím hodnotit plným počtem tento vynikající snímek.Film je těžko čitelný pro běžného diváka a proto si našel film i tolik odpůrců.Tento snímek je vážně klenot,který ne každý bude obdivovat.Mně si film dostal a získal na plné čáře.[9,5/10]

Monstrum (2008)

Monstrum?Něco jako Záhada Blair Witch?Určitě ne.Záhada Blair Witch odstartoval trend nízkorozpočtových filmů natočených na ruční kameru se snahou vytvořit pocit realné situace.Tento film obdařen větším rozpočtem pod taktovkou JJ.Abramse jde na to úplně jinak.Stále se snaží působit reálně,věrohodně,ale nebojí se ukázat získaný rozpočet přes trikové záběry,které film posunují o několik tříd výš,než je Blairwitch.Častokrát se dá sice spekulovat,jestli by člověk v dané situaci stále držel kameru a snažil se nahrávat.Ano, kolikrát to vypadá,že to nahrává samo a kameraman nechce natáčet ,protože bojuje zrovna o život.Jenže tyto záběru jsou pořád dobře ostré a zachycují hl.hrdiny.Bohužel jinak se to natočit nedá(Scéna vrtulník,podzemka...)Ale jestli se chcete na tenhle film dívat z tohohle pohledu,vykašle te se na to.Jestli se ale chcete na tento film podívat,protože se chcete pobavit,polekat apod,je to Vaše nejlepší volba a film Vás vtáhne a nepustí až do samotného konce.Já se na tento film díval z obou dvou pohledů a přesto musím dát pět *****.Je to prostě to nejlepší v tomto ručním kamerovém stylu natáčení.Blair Witch dlouho nudil,než začal bavit.Tady se s hl.hrdiny seznámíme během 10 minut a pak už to jen jede a jede.Perfektní.Vždy se na to rád podívám.[9/10]

Team America: Světovej policajt (2004)

Brutální nadsázka,brutální výprava,brutální podívaná.Pohádka pro dospělé.Skvělý nápad.Škoda jen těch hluchých míst co se celkem často vyskytují.Ale jinak bylo vše na výbornou.Jednou za čas je potřeba něco takového udělat , nebo se na něco takového podívat.[8/10]

Vymítač ďábla (1973)

Po přečtení literární předlohy,která je neméně strašidelná musím dát plné hodnocení a to minimálně zdůvodu,že se film drží knižní předlohy zuby nehty.Knihu jsem přečetl během dvou dnů a ihned poté si pustil film jenž jsem viděl už několikrát.Bylo to jako bych strašidelné stránky znovu četl.Bezchybná adaptace,která chytře méně zajímavé pasáže z knižní předlohy zvládá skvělým střihem a scénářem.Linda Blair to zahrála neskutečným způsobem a Max von Sydow ji jen čestně sekundoval.Ve 13 letech zahrát posedlou dívku která strašila a straší spousty diváků už skoro 40 let![9/10]Za výbornou adaptaci a skvělou atmosféru.Lepší film ohledně exorcismu a posedlosti stejně nenajdete.

Svatba upírů (1993)

Čtyři hvězdičky už kvůli tomu jak moc je na csfd a podobných servech zatracován.Nemůžu si pomoct,ale vždy se u něj příjemně pobavím.Nárožný,Preiss,Kopřiva,Vízner,Táborský a hlavně Marek jehož těžce 4% upír nemá chybu.Všichni herci hráli jak o život a bylo vidět,že je hraní téhle upíří ''parodie'' vyloženě baví.Tenhle film má co ukázat i co se týče kostýmů a výpravy.Zámek ve Valticích je jedním z nejhezčích u nás.Kdykoliv to dávají v TV hrozně rád se na to podívám a věřím,že film má mezi diváky svoje milovníky.49% pro tenhle film je moc přísný hodnocení.Já bych mu dal 75% a to s čistým svědomím. PS:Ivetě Bartošové to moc slušelo a byl to snad poslední její záchvěv normálního chování,hraní, než nám úplně zdementěla a zešílela.

Psycho (1960)

Klasika mezi horory.Vyústění filmu,pointa musela v 60.letech šokovat neuvěřitelným způsobem.Lepší název filmu si nedovedu představit.Když jsem film viděl poprvé byl jsem nadšen i šokován.Jak je jen možné že tenhle film je tak starej a pořád tak dobrej.Athony Perkins vypadal šíleně už na začátku.Jeho postava podivína a psychopata byla snad největším plusem celého filmu.Černobílé pojetí je strašidelné,všechny stíny a náhledy na dům vyvolávají děs který podtrhuje skvělá hudba.Slavná scéna z koupelny by nebyla tak děsivá nebýt té písklavé hudby.Film je bezchybně natočen a jako celek je naprosto bezkokurenční.

Psycho (1998)

Zahrávat si s klasikou takového typu jako je Psycho Alfreda Hitchcocka je sebevražda,Gus Van Sant je sice zdatnej a dobrej režisér,ale tohle nemělo prostě takovou šťávu jako originál.Navíc každý zná originál a nemohl tedy nastat moment překvapení či vyděšení.Vince Vaughn nebyl tak strašidelný a šílený jako Athony Perkins a Anne Hechce není tak pěkná jak byla Janet Leigh.Navíc to barevné pojetí filmu sebralo démoničnost a strašidelnost černobílého originálu.Dvě hvězdičky za odvahu a za snahu,ale bohužel...

Ani stín podezření (1943)

Mistrovsky natočený thriller.Joseph Cotten nemusel kolikrát ani mluvit a to napětí z něj přímo srčelo.Film i přesto jak je starý ,je pro diváka zajímavý.Příběh je nadčasový.Klasika která stojí za podívání.Určitě pro mne patří mezi to nejlepší co Alfred Hitchcock natočil.