Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

1.Séria: 90%, 2.Séria: 87%, 3.Séria: 90%, 4.Séria: 90%, 5.Séria: 95% A je tu koniec jednej skvelej ságy o jednej rodine, ktorú som si nesmierne obľúbil. 5.séria ponúkla skvelé vyvrcholenie, aké som asi ani nečakal a posunula latku ešte vyššie, ale tú si seriál po čas všetkých piatich sérii drží neustále. Neviemčo viac dodať, pre fanúšikov špičkových seriálov povinná jazda. Dopozerané 23.3.2014

Královská aféra (2012)

Krásna ukážka toho ako sa dá zvrhnúť vláda a zdiskreditovať každý jeden človek. Tú piatu hviezdičku pridávam predovšetkým za poslednú pol hodinu, ale celkovo má film nevídanú atmosféru, skvelých hercov o ktorých sa nemusíme ani baviť, soundtrack, réžiu, psychológiu postáv, proste všetko a už dlho sa mi nestalo, aby som uronil aj nejakú tú slzu. Dáni opäť zabodovali a vôbec som neočakával, že sa z toho vykľuje tak parádna záležitosť.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Akčná nálož presne tak ako som dúfal. Skvelý príbeh, skvelé súboje, skvelý koniec, jediné čo mi nejak tak vadilo bola ten patriotický konflikt so sovietmi, ale inak bomba.

12 opic (1995)

Bez pochyby TOP sci fi, ktoré som ako malý chlapec pozerával do nemoty a aj keď som mu moc vtedy nechápal, tak som žral každý jeden záber, každú jednu minútu a to sa nezmenilo do dnes.

Hon (2012)

Čo povedať. Veľmi citlivý snímok s dusnou severskou atmosférou, ktorá sa priam ryje pod kožu a niekedy vám nedovolí ani dýchať. Mads Mikkelsen podáva jeden z najlepších výkonov roka a sledovať jeho útrapy bolo fakt náročné, no pritom vám dej nedovolí odtrhnúť oči od obrazovky. Tak isto parádny záver, kto bol strelcom je jednoduché si domyslieť. Skvelý film, určite pozriem viac krát.

Domek z karet (2013) (seriál)

1.séria: 90%, 2.séria: 94%, 3. séria: 90%, 4. séria: 90%, 5. séria: 80%. Veľmi zaujímavo spracovaný seriál s Kevinom Spaceym, ktorý si očividne svoju roľu užíva. Prijemne mu sekundujú aj Robin Wright a Kate Mara. Seriál nenudí, od réžie Davida Finchera, sa to ani nedá snáď očakávať, plynulo sa vyvíja a čím ďalej tým viac si ma získava. Plus scenár je na tej najvyššej úrovni.

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Filmy na podobnú a celkovo politickú tému ma zaujímajú a keď sú dobre napísané a natočené, tak ma určite nenudia. A práve pri tomto snímku všetko klaplo do seba, či už skvelá režijná práca Georga Clooneyho, výber hercov, scenár, alebo atmosféra a pre mňa sa z toho vykľul malý veľký film. Záverečný prejav a scéna tomu všetkému nasadila korunku a neostáva mi nič iné, len konštatovať, Good Night, and Good Luck!

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino nechal za sebou všetkých a to mílovými krokmi. Django je jednoznačne filmom roka, čo akademici síce prehliadli, ale tisíce divákov po celom svete si museli dať dva a dva dokopy. Už od začiatku som bol uchvátený skvelou westernovou atmosférou, či nadupaným soundtrackom. Chris Waltz a Leo DiCaprio predvádzajú bravúrne herecké výkony a Jamie Foxx im je slušne v pätách. Skvelá pocta shpagetti westernom a slušná nádielka nezabudnuteľných scén, krvi a humoru. Pre mňa asi najlepší Tarantino, smrkal sem blahem.90%

Raubíř Ralf (2012)

Najlepší animák od How to Train Your Dragon.

Perníkový táta (2008) (seriál)

1.séria: 85%, 2.séria: 90%, 3.séria: 95%, 4.séria: 95%, 5.séria: 99% Breaking bad je ako zrejúce víno. Neohúri vás hneď od začiatku, ale postupne si k vám vypracuje cestičku, predstaví postavy a ukáže vám ich z rôznych uhlov. Je úchvatné sledovať úplnú premenu Waltawho charakteru, postavy sú výborné a majú svoj čas na placi spravodlivo podelený, tak isto treba pochváliť herecké výkony. A samotná piata séria a konečné vyvrcholenie, no jednoducho bomba, posledných 6 častí je nebo. Spolu s Game of Thrones najlepší seriál.