Gravitace (2013)

Gravitácia je o zážitku, o precítení, o pocite spolupatričnosti. Alfonso Cuarón pripravil nevšedný filmový zážitok, pri ktorom sa tají dych a fandí hlavnej postave tak, ako už v žiadnom filme dlho nie. Absencia deju tu absolútne neprekáža, hlavná dvojica Bullock - Clooney výborná (z toho som mal trochu strach) a samotnému filmu jednoducho nemám čo vytknúť, TOP film roka.

Hannibal (2013) (seriál)

Pre mňa zatiaľ iba 3, ani jednu časť som zatiaľ nedopozeral na jednu šupu, nebyť skvelého Mikkelsena, tak by som sa k tomu asi ani nevrátil.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

No to sme dopadli. Tak pevne som dúfal, že po rozpačitej jednotke sa Jackson schopí a ponúkne plnohodnotnú výpravu za dobrodružstvom, presne takú akú som zažil ja keď som čítal Tolkienove dielo. Ani by mi nevadilo, že sa veľmi nedržal knižnej predlohy a kopu vecí si spravil po svojom, to čo mi ozaj vadí je to, že sa pri tomto diele plne potvrdilo, že chce z toho vyžmýchať čo najviac peňazí a ani nie z 300 stranovej knižky sa snaží spraviť podobný epos ako pri LOTR, no bohužiaľ je to len samá vata, bez emócii, a na počudovanie je posledná polhodina úkrutná nuda. Čo na tom, že je Smaug spravený tak dokonalo, vôbec som si to neužil. Keď vyjde blu-ray, tak si to isto pozriem znova, zatiaľ len za tri. Som veľmi zvedavý čo Jackson napchal do tretieho dielu, fakt som.

Hořící keř (2013) (TV film)

Najlepší český počin za posledné roky, Holland ukázala že patrí medzi európsku režisérsku špičku. Táto mini séria mala tú správnu atmosféru, soundtrack i hereckú zostavu a priblížila socialisticky režim veľmi presvedčivo.

Hostitel (2013)

Ani vlastne nechápem, prečo som si tento film pustil, už asi len z úcty k Niccolovy, no po tomto som už aj tu úctu stratil.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

O triedu lepšie ako jednotka, hlavne časť filmu pred tým ako sa dostanú do arény je mrazivá, epická a 5-hviezdičková. krásne je ukázaný zvrátený a totalitný režim plný zúfalstva, ale i nádeje. V aréne film troška stagnuje, ale nenudí a stále je to na vysokej úrovni, čo som ani nečakal. Hereckú zostavu netreba ani spomínať, Lawrence, Harrelson, či Hoffman, to je len špička ladovca skvelých hereckých výkonov a James Newton Howard opäť zložil parádny soundtarck. Ja som veľmi spokojný, musím si už zohnať knižné predlohy.

Insidious 2 (2013)

Opäť veľmi nepríjemné a strašidelné, ale na jednotku sa to nechytalo, preto len za tri.

Iron Man 3 (2013)

Tak jednoznačne lepší Iron Man ako predchádzajúce dva diely. Viac uvedomelý, vyzretejší a zábavnejší. Film sa viac ťahá k Avangers, disponuje celkom slušnou zápletkou hlavného záporáka a humor je oveľa viac vycibrený. Jediné, čo mi na týchto filmoch ako tak prekáža, je ten prehnaný patriotizmus, ale tak už sme si zvykli. Downey Jr. ako vždy excelentný.

Jack a obři (2013)

Netreba ten film brať príliš vážne, nie je to nič prelomové a na Singera i trochu málo. Ale i tak to svižne ubehlo, malo to svoje čaro a skvelú hereckú zostavu, čo si viac priať. 70%

Já, padouch 2 (2013)

Docela fajn animák, mimoni sú haluzáci :D