Život po životě (2010)

Zaujímavý film, ktorý však zostal za očakávaniami. Eastwood sa pustil do niečoho, čo mu až tak nejak nevyšlo podľa predstáv. Chcelo to zmeniť prístup, skúsiť to poňať iným štýlom točenia a viac sa ponoriť do hĺbky posmrtného života ako samotných vzťahov medzi postavami. Síce to bolo zaujímave pozeranie no nejak ma nezaujalo. 67%

Mulholland Drive (2001)

Čo napísať? Neviem, musím si to nechať uležať v hlave.

V Bruggách (2008)

Po tomto filme som si uvedomil dve veci. Prvá, že Bruggy sú ozaj krásne mesto a druhá, že McDonagh je celkom talentovaný režisér. Dejovo ma síce film nejak extra nezaujal a mal som pocit, že sa nikam nevyvíja ale naopak ma fascinovali herecké výkony a posledných asi 20 minút kedy to vlastne prichádzalo do finále. Boli tam úžasné zábery kamery, strihy a hudba. 70%

Sbohem, baby (2007)

Affleckov režiserský štýl mi nesmierne sadol a po druhom zhliadnutí zvyšujem na 5 hviezdičiek. Na svoj debut si Ben zavolal kopu hereckých és na čele s Morganom Freemanom a Edom Harrisom, ktorých kvalitne dopĺňajú Casey Affleck, Michelle Monaghan či Amy Ryan a mohlo to dopadnúť aj obrovským fiaskom. Ale nedopadlo, film nastolí solídne tempo poháňané skvelou hudbou a znamenitou zápletkou, ktorá mala silnú emočnú stránku. Ben ukázal, že je kvalitný režisér a dúfam, že od neho uvidíme ešte veľa vynikajúcich filmov. 85%

Po krk v extázi (2004)

Kvalita na slovo vzatá. Prvý Vaughnovov film bol podla mňa veľmi elegantný thriller s fantastickým soundtackom a brilantným tempom. Vôbec som sa nenudil a musím uznať, že ma fakt prekvapil. A všetko to bolo doplnené o skvelých hercov a parádnej réžii. K dokonalosti chýbalo ozaj málo. 84%

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Vojnový protiamerický film z pohľadu Japonska a ešte z dielne Clinta Eastwooda? Úprimne som sa tešil a úprimne som spokojný. Vyše dve hodiny kvalitného spracovania vojny o Iwo Jimu z pohľadu japonských vojakov, ktorý sa tak líšia od tých amerických či nemeckých a film je nasiaknutý neopísateľnou atmosférou, ktorú zvýrazňuje jemná klavírová hudba samotného Eastwooda. K tomu sa pridávajú bezchybný Watanabe a Ninomiya, ktorých som si počas filmu veľmi obľúbil. 80%

Smrtonosná past (1988)

Navzdory všetkým chválam, ktoré tento film dostáva by som sa ja trošku zdržal. Bruce Willis síce hláškuje celý film a Rickman bol totálne mega super zločinec ale priznám sa nie počas celého filmu som sa koncentroval. Možno je to tým, že som ročník 91 a tento film je starší ako ja a vnímam ho asi inak ako ročníky, ktoré na ňom vyrastali či zarytý akčný fanatici ale na plné hodnotenie to proste nevidím. Klasika, ktorá ma svoje chyby ale na nič sa nehrá, má skvelých hercov a veľa akcie a preto 82%.

Olověná vesta (1987)

Olovená vesta je moje prvé stretnutie so Stanleym Kubrickom a veľmi som sa naň tešil a čakal som na ten správny okamžik, kedy si od neho pustím tento film. Úvod je fakt dokonalý, hlavne hučiaci Hartman, ktorý proste sype hlášku za hláškou a postupne ničí psychiku jedného vojaka, ktorý to proste nezvláda až mu to na koniec preleze cez hlavu. V druhom príbehu, ktorý nadväzuje na ten prvý sa Joker konečne dostane do vojny a Kubrick podľa mňa zobrazil vojnu vo Vietname, veľmi realisticky. Zahráva sa s psychikami vojakov a vystavuje ich záťažovým situaciam. Moja prvá skúsenosť s týmto režisérom dopadla veľmi kladne a teším sa na jeho ďalšie filmy. 83%

Elitní jednotka (2007)

Filmy z takýchto prostredí mám rád, Mesto Bohov je jeden z mojich najobľúbenejších a preto som sa na Tropa de Elite veľmi tešil. Teraz po filme nie že by som bol sklamaný a ale čakal som od toho trošku viac. Viac rozvinuté charakteristiky postáv alebo troška hlbší dej. Keď ozaj takto funguje polícia v Riu tak my sa absolútne nemáme načo stažovať. Surovosť, krutosť, skorumpovanosť, vraždy a diskriminácia na každom kroku, prisahám bohu Rio de Janeiro je raj na zemi. Tak krásne mesto je tak skazené. 83%

Majestic (2001)

Frank Darabont patrí k najlepším režisérom, ktorý vedia perfektne vyrozprávať a zaujímavo podať príbeh tak, že vám neprekáža a ani dlhá minutáž a film utečie ako voda. Majestic rozhodne taký film je. Štýlový s krásnym zobrazením 50. rokov a s Jimom Carreym, ktorý je jeden z mála hercov čo dokážu skvelo zahrať ako komické tak aj vážne postavy. 80%