Vzorec pro vraždu (2002)

Není to špatný film, ale mám pořád pocit že by mohl být lepší a že poměrně zajímavé téma nebylo dostatečně dotažené. Obal videokazety sice hlásá že "Sandra nebyla nikdy lepší", ale já bych řekl že byla a v mnoha jiných filmech. Souhlasil bych spíše s recenzentem Filmového přehledu že oba "záporní" představitelé Sandru hravě zastiňují. Téma dávného traumatu hlavní hrdinky je tak zprofanované, že se divím, že se s tím ještě dneska někdo obtěžuje, navíc ve film by se bez něho spolehlivě obešel.

Zemřít pro někoho (1995)

Poměrně temná kriminálka, kde všechno není tak jak se od počátku zdá. V tomto příběhu to navíc vypadá, jakoby se tvůrci snažili za každou cenu překonat obvyklá klišé. Rozhodně se to tuctovým kriminálkám trochu vyhýbá.

Padělek (1996)

Trochu spletitý a místy i nelogický krimi příběh. Nic co by tu už nebylo dříve. Jinak méně známý film s Hillary Swankovou v hlavní roli.

Srdeční záležitosti (1999) (TV film)

Dva manželé se rozvedou a jejich bývalí se sblíží ... sice nic nového, ale jde o celkem příjemnou směs romantického filmu a jemného humoru, spíše pro ženskou část diváků.

Operace Delta Force (1997)

Klasická akční střílečka bez špatky nápadu se spoustou otřepaných klišé jako např. ukradený virus Ebola, fanatičtí teroristé a neprůstřelné komando, které je má zastavit.

Válečná kořist (1994) (TV film)

Nemám sice rád srdceryvné filmy o snaze dětí opět sblížit rodiče, ale u tohohle jsem vydržel až do konce a musím říci že jsem nelitoval. Stálo za to především herectví Kate Nelliganové (zejména ve scéně opětovného shledání s bývalým manželem), kterou jsem velmi obdivoval a kdybych už jednu matku neměl, bych bych rád právě takovou měl.

Zloději a vyděrači (2001)

Smolařská dvojice, která omylem šlápne na paty mafii nebo prostě jen nějakému gangu zlodějů tady už byla mnohokrát, ale tentokrát přichází v podání dvou krásných žen z Velké Británie a sympatickým humorem tato příjemná komedie rozhodně nikoho neurazí.

Ďábelská svůdkyně (1994)

Některým hercům určité typy rolí sluší. A krásné (a opravdu svůdné) Lindě opravdu sluší role chladných, vypočítavých a při tom vášnivých krásek. Je to možná nemorální, ale já ji po celou dobu filmu fandil! Jinak jde o slušný thriller, kde sice není moc překvapení (nepočítám-li tzv. "nepovedenou svatbu" jednoho z hlavních představitelů), ale Linda Fiorentino to bohatě vynahrazuje. Patříte-li mezi její fanoušky, rozhodně byste si to neměli nechat ujít.

Velký blázinec v malém hotelu (1999) odpad!

Už jsem si myslel že pouze v Americe točí puberťácké komedie typu Scary Movie 2, Hele vole kde mám káru, Klub sráčů apod., ale jak je vidět i v Anglii to dovedou nebo dokonce Ameriku předčí! Kam se poděl starý dobrý anglický humor? Začátek docela ujde, nápad s motorkou také zpočátku nevypadá špatně, ale je do tažený až do absurdity, ostatně jako skoro všechno později. Pak už následuje jen přehlídka odporných typů (kuchař) a stupidních vtípků á la základní škola (tužka zaražená v zadnici apod.) Opravdu nechápu kdo se tomuhle může smát.

Nájemní vrazi (1995)

Těžko říct, jaký z tohodle filmu mám pocit ... působí hodně syrově. Největším lákadlem asi bude kombinace Stallone / Banderas, ale komu fandit? Scénář napovídá že byste měli fandit Stallonemu, ale je to přece jen nájemný vrah, tak proč mu fandit? Někomu přece člověk ale fandit musí? Nebo ne?