Neúplatní (1987)

Moc pěkný film s velmi působivým výkonem Roberta de Nira coby Al Caponeho (scéna s basebalovou pálkou).

Nepřítel státu (1998)

Výborný techno-thiller, jste li fanoušci počítačové nebo audio-video techniky, bude se vám to určitě líbit. Will Smith jako vždy výborný.

Nejistá sezóna (1987)

Celkem zajímavý film ze spoustou ukázek z her Járy Cimrmana, ale samotné hry jsou lepší. Jinak je tento film také trochu o stupidnosti minulého režimu.

Nebezpečná rychlost 2: Zásah (1997)

Opravdu téměř "odpad". Divím se že si tím Jan de Bont zbytečně kazil renomé po "jedničce". Nuda, nuda, nuda

Nebezpečná rychlost (1994)

Jeden z nejlepších akčních filmů vůbec. Akce od začátku do konce. Vůbec se nenudíte. Škoda jen že Jan de Bont, kterého jsem si všiml už jako kameramana, svůj úspěch už nezopakoval. "Dvojka" je naprosto o ničem.

Návštěvníci (1993)

Přes velký ohlas se nemůžu ubránit dojmu že to šlo natočit lépe, některé scény jsou výborné, ale je tam podle mého také dost hluchých míst.

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Co o tom napsat? Jde o směs hororu, dobrodružného filmu, krimi-filmu, to vše v historii (Francie, 18.století). Trochu mi to připomíná Fantóma Paříže, i tady půjde o jeden z nejdražších francouzských filmů a i tady je kladen největší důraz na vizuální stránku filmu, která je opravdu bezchybná. Co mě ale opravdu rušilo, jsou kung-fu scény, které podle mě do historického filmu nepatří a které opravdu nemusím ani v současných filmech. Stojí určitě za to vidět na DVD nebo v dobrém kině.

Skleněný dům (2001)

Přestože jde o thriller s celkem pomalým spádem, není to vůbec špatné. Rozhodně jsem se po celou dobu nenudil. Přidal jsem si k tomu docela slušné výkony Lelie sobieské, diane Laneové a Stellana Skargarda, atraktivní prostředí a celkem slušně natočenou automobilovou honičku na závěr a vyšlo mi hodnocení **** !

Žít v nebezpečí (1997)

Dívím se tomu vlažnému hodnocení - tomuhle já říkám thriller. Napětí od začátku do konce a i když dost často uhádnu kdo je pachatelem, nebo jak to skončí, tak tady to bylo jen na 50%. Sympatický je civilní výkon Roba Lowea, překvapivý je i James Belushi, zde v nezvyklé roli a za zmínku stojí samozřejmě také Dean Stockwell v roli nevrlého "pana domácího", kterého si nejspíš náležitě vychutnal. Přestože jde místy až o černou komedii, závěr je možná zbytečně protahovaný a vůči předchozímu ději poněkud brutálnější.

Příběh rytíře (2001)

Kombinace moderní muziky a historického filmu? No nevím, pořád mi to nějak nejde dohromady, i když je to tak alespoň dnešní mládeži asi bližší. Škoda jen že tvůrci nezkusili tu samou chytrou věc co v Moulin Rouge, totiž obalit moderní skladby do "starého kabátu". Ale i tak jde o příjemnou podívanou, o směs komedie, dobrodružství a romantiky. P.S. A ta komorná byla stejně hezčí než Jocelyn, být tvůrcem, jejich role bych prohodil ...