Jméno růže (1986)

Spojení detektivky a historického filmu by se mohlo zdát podivné, ale vyšlo to! Originál sice neznám, ale tvůrcům se dokonale povedla atmosféra kláštěra, stejně jako měli cit na výběr vedlejších rolí (např. Ron Pearlman). Connery jako vždy výborný, dokonce i scéna soulože Ch.Slatera s tou dívkou byla docela působivá.

Jen počkej...! (1969) (seriál)

Notoricky známý večerníček, který i po letech pobaví. Některé scény jsou vyloženě kouzelné (vlk šplhající po laně s cigárem v hubě). Na svou dobu a zemi původu veliký nadprůměr! Mimochodem - asi jste taky vždycky fandili vlkovi, že? :-)

Jako štvaná zvěř (1995)

Dějově celkem nabitý děj, atraktivní exteriéry, ale nebýt krásné Cindy Crawford, tak nevím ...

Jako vejce vejci (1996)

Celkem úsměvná komedie se zajímavým nápadem, ale podruhé bych to vidět nemusel. Vyzdvihl bych snad jedině scénu v restauraci, ostatní situace celkem člověk tak nějak za daného stavu očekává, takže ho tvůrci zase příliš nepřekvapí.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Z celé série bezpochyby nejlepší, jednička není tak akční jako dvojka, zde je akce dost, navíc ještě dvojitá porce kvalitních hereckých výkonů (Ford, Connery). K tomu spousta nezapomenutelncý situací ("... neměl letenku" nebo "víš Juniore ... dostali jsme to"). Vynikající!

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Co k tomuhle ještě dodat? Podle mého je tento díl z celé série nejakčnější (jízda na důlních vozících, rituál obětování apod.), i když na vtipné situace asi nejslabší. Ale vidět se dá vždy.

Hra (1997)

Špičkový film, ve kterém opravdu do poslední chvíle nevíte zdali jde o hru, o skutečnost nebo co v tom vlastně je. Celý film má výbornou, ponurou atmosféru, při které divákovi mrazí v zádech a nutí ho sledovat děj do poslední vteřiny. Výborný Michael Douglas, jemuž prostě role "boháčů" sluší, nic naplat.

Hartova válka (2002)

Bruce Willis, zajatecký tábor a natáčení v Čechách ... to vše byla velká lákadla, ale zůstalo z toho jen zklamání z poměrně rozpačitého a rozvleklého díla, jehož děj by se dal spíše zhustit do epizody nějakého TV seriálu.

Velký autobus (1976)

Ve své době poměrně dobrá parodie na různé katastrofické filmy (ovšem "Připoutejte se, prosím" se to nevyrovná), snad také díky efektním záběrům obřího autobusu.

Polda (1988)

Poměrně temný film o drsném poldovi a sadistickém vrahovy žen. James Woods je mi ovšem ze všech filmů co jsem viděl v téhle roli asi nejsympatičtější, mj.snad proto, že si z ničeho nic nedělá.