Tonoucí se stébla chytá (1967)

Pár dobrých gagů, ale Funes už hrál v lepších filmech a někdy to vypadá, jako by tvůrcům docházel dech a tak se to snaží zachránit všemi prostředky. Nicméně scéna, kde Funes "ničí" závodní loď je pro něj typická, a přiznejme si, je to jedná z věcí, kterou na něm máme rádi.

To neznáte Hadimršku (1931)

Jedna z nejlepších komedií s Burianem, s notoricky známou skladbou a hláškami ("ty jsi můj pejsáček").

Tělo jako důkaz (1993)

Blábol, který nezachrání ani Madonna. Willem Dafoe je zajímavý herec, ale v postelových scénách ho nějak vidět nemusím.

Thelma a Louise (1991)

Možná pro někoho laděné trochu feministicky, ale tenhle film má kromě kvalitních hereckých výkonů krásné extreriéry, sympatickou úvodní hudbu a za vidění rozhodně stojí. Ve své první roli se tu objevuje Brad Pitt, najdeme tu i Michaela Madsena, celkem nezvykle v kladné roli.

Stepující stonožka (1977)

Klasická, stará dobrá francouzská komedie. Skupina přátel ukradne sochu Venuše z Louvru a snaží se jí propašovat přes celou okupovanou Francii ke strýci jednomu z nich (jako vždy skvělý Michel Galabru). Dobré hlášky, hezké holky a scéna soulože německého generála se svou asistentkou je prostě výborná. 100% oddychovka.

South Park: Peklo na Zemi (1999) odpad!

Na rozdíl od televizního seriálu, kde jsem se bavil, je to tady naprosto o ničem ... jen spousta sprostých slov, ale děj žádný, nechápu ...

Smrt jí sluší (1992)

Na svou dobu celkem převratné triky. Meryl tyhle "sebeshazující" role jdou dobře. Výborně jí sekunduje i Goldie Hawnová a jim oběma Bruce Willis v nezvyklé roli brýlatého slabocha.

Skleněné peklo (1974)

Smíchané knihy Skleněné peklo a Věžák, ale myslím že jde o velice zdařilou adaptaci a hlavně na svou dobu výborně provedené triky (uvědomte si, že v té době nebyli žádné počítače, pomocí nichž by ILM ty své triky dělala). O hereckých výkonech Steva McQueena a Paula Newmana snad ani není třeba mluvit.

Showtime (2002)

Tak nevím, s tímhle filmem je to nějak napůl - nápad není špatný ale nějak nedotažený. Není to ani klasický De Niro, ani Murphy, jakoby oba šli na kompromis, ale jestli je to dobře, to je otázka.