Rambo III (1988) odpad!

naprostá hloupost, bezduchá střílečka, která byla po zásluze parodována ve filmu Žhavé výstřely II.

Připoutejte se, prosím! 2 (1982)

Jako většinou - už to podruhé není ono, ale přesto bych řekl že některé vtipy jsou dokonce lepší než v jedničce. Scéna kdy letištní úředníci prohledávají babku co jí na detektoru zazvonily v tašce klíče a zatím detektorem procházejí po zuby ozbrojení teroristé je prostě výtečná, stejně jako letištní krámek se suvenýry, kde se prodávají bomby i s kufříkama.

Připoutejte se, prosím! (1980)

Je k tomuhle filmu něco třeba psát? V totalitní době jedna z nejlepší komedií, které jsem se smál od začátku do konce a směji se jí i dneska, což nebývá u starších filmů už tak časté. Zde možná ani není třeba tolik znát parodované filmy, protože gagy jsou tak skvěle, že se bavíte i tak. Když jsem na tento film šel, neviděl jsem do té doby ani Letiště a vůbec to nevadilo.

Přepadení 2: Temné území (1995)

Druhý díl je podle mého lepší než "jednička". Scény ve vlaku jsou mnohem napínavější, k tomu pěkná příroda a ani fanoušci S.Seagala si myslím nebudou ochuzeni, neboť se kromě klasických soubojů dočkají honičky po střechách vagónů, skoků z vlaku i na vlak apod.

Půlnoční běh (1988)

Velmi příjemná krimi-komedie s Robertem de Nirem v hlavní roli, od režiséra prvního dílu Policajta v Beverly Hills. De Niro zde hraje lovce lidí, který má dopravit mafiánského účetního přes celé Spojené státy, přičemž jsou pronásledováni nejen policií, ale i mafií. Účetní (Charles Grodin) je však nejen velice mazaný (a přiznejme si to - sympatický), ale neustále se plete De Nirovi do života a ten se, aniž by sám chtěl, mění k lepšímu. Inteligentní humor a dobré herecké výkony. V tomto filmu mám de Nira asi nejraději.

Postřižiny (1980)

Doporučuji sledovat film s plným žaludkem nebo alespoň s dostatečnou zásobou jídla a piva v lednici. Kromě poetiky počátku 20.století a příjemného humoru téměř ucítíte vůni zabíjačky, pečených jídel a voňavých klobás. Nezapomenutelným plusem je rozhodně Magda Vašáryová a její pověstně dlouhé vlasy, stejně jako známá (a již také parodovaná) scéna koupele ve vaně.

Poslední skaut (1991)

Podle mého vůbec nejlepší film s Brucem Willisem. Perfektní hlášky (když se dosmějete jedné, přijde vzápětí druhá; někomu ovšem drsný humor a sprostá slova sedět nemusí), atmosféra drsné školy, akce, perfektně natočená úvodní scéna zápasu amerického fotbalu. Prostě Bruce v uváleném baloňáku a se svým typickým úšklebkem tak jak ho mají fanoušci rádi ...