Formule! (2001)

Opravdu nevím co si o tom mám myslet ... Stallone je snad ještě horší než v ostatních filmech, o dalších hercích ani nemluvě. Někdy jakoby ani herci nevěděli co hrát a rozpačitě se koukali kolem sebe. Dialogy jsou hrozné, místy směšné (typické americké dialogy typu "když si věříš, tak to dokážeš"). Mám pocit i že i záběry ze závodů mohly být lepší. Některé jsou příliš přehnané a rádoby efektní, ale připomínají spíš intro (úvodní animaci) počítačových her. A to nemluvím o některých nesmyslech jako viditelný déšť ve dvousetkilometrové rychlosti nebo to že by milenky závodníků mohli jezdcům mluvit během závodu do jízdy. Po Cliffhangerovi a Smrtonosné pasti 2 jsem měl Rennyho Harlina za další talent pro akční filmy, ale po Ostrovu hrdlořezů s mužatkou Davisovou a tomto filmu si tím už nejsem tak jistý.

Sbohem, lásko! (1998)

Černá komedie, ve které vše není tak jak by se mohlo na první pohled zdát. Prozrazovat víc by se neslušelo a tak pokud máte rádi černý humor, asi se Vám to bude líbit. Výborná je Patricia Arquette, ještě lepší Ellen DeGeneres, jejíž cynická policajtka je "k sežrání" (výrok např. během nálezu dvou ohořelých mrtvol "... hm, jeden usmažený a jeden propečený do křupava.." je prostě výborný).

Poslední zůstává (1996)

Tvůrci se zřejmě pokusili navázat na úspěch Posledního skauta a obdařili Bruceho jeho typickými úšklebky a výroky. Sice se to úplně nepodařilo, ale pořád je tento film lepší, než např. Hudson Hawk nebo Můj soused zabiják. Námět pochází od Akira Kurosawy a byl zfilmován také např. coby western s Clintem Eastwoodem (Pro hrst dolarů ... nebo tak nějak). Zajímavý je spíš svou atmosférou dusného pouštního mestečka 30.let, za zmínku stojí také hudba v úvodních a závěrečných titulcích.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Opravdová klasika filmů dvojice S-H a asi nejpovedenější. S tímto filmem snad lze už jen srovnat jejich mnohem mladší hit Sudá a lichá. Když nic jiného, je tu výborná hudba, nezapomenutelné scény jako "zpěv ve sboru" nebo "návštěva lunaparku". Jako kluk jsem tenhle film naprosto hltal.

Šimon a Matouš (1975)

Není to už tako dobré jako Š+M jedou ... ale pořád je to nenáročná zábava, na kterou se člověk čas od času podívá a i když se možná už neřeže smíchy jako kdysi, tak se pořád usmívá. Některé scény ("útěk" z vězení, honička na člunech) jsou pořád k zasmání.

Šimon a Matouš jedou na Riviéru (1975)

Kdysi to byla má oblíbená komedie, hned po "spencrovkách-hillovkách". Jde o naprostou oddychovku, ale pokud chcete vypnou a ničím nezaměstnávat mozek, pak se to opdobá návštěvě lunaparku. Titulní melodie je skvělá!

Derrick (1974) (seriál)

Souhlasím s jedním komentářem, že některé epizody mají něco do sebe a příběhy jsou opravdu zajímavé. Možná i díky tomu mi stálo za to překousnout některé opravdu nudné příběhy, kdy Derrick celé dlouhé minuty (v příběhu spíš hodiny) tráví vysedáváním a debatováním s podezřelými. Samotný představitel Derricka mi však přijde poněkud křečovitý (všimněte si podivných gest rukama).

Dempsey a Makepeaceová (1985) (seriál)

Špičkování mezi oběma hlavními představiteli patří mezi to nejlepší z celého seriálu. Akce už nejsou dnes až tak zajímavé. Slovenský dabing byl výborný (kdysi jsem se na autogramiádě setkal s oběma herci a překvapilo mě jak jim jsou slovenské hlasy podobné) a trochu jsem se obával české verze, ale docela mě mile překvapila. Po jednom dílu jsem si zvykl.

Jeepers Creepers (2001)

Výborný horor hlavně ve své první půlce díky atmosféře strachu z neznámého (osamnělá cesta, podivná dodávka, zabalená mrtvola v odpadní rouře). Ve druhé půlce se však film spíše podobá Vetřelci, což je možná trochu škoda. Závěrečnou lahůdkou je poslední scéna, která se řadí k překvapivím koncům typu Nezvratný osud a celý film tak trochu posouvá do hodně černé komedie.

Vražedné pobřeží (1991) (seriál)

U nás běželo jako "Vražedné pobřeží". Spousta lidí se tomuhle seriálu pošklebuje, ale pro mě to vždy byla příjemná oddychovka. Detektivní příběhy, pláž, bar, koktejly, hezké dívky a sympatický humor. Nic víc, ale nic míň. Jak říkám, dobrá relaxace.