Spider-Man 3 (2007)

Kdybych se nedočetl, že tento díl režíroval Raimi, ani ve snu by mě to nenapadlo. Odklon ve zpracování je oproti předchozím dílům natolik zásadní, až to bije do očí. Poslepované, nesourodé, bez šmrncu, humoru, napětí. Psychologie postav odfláknutá, přerod Spidermana povrchní až trapný. Pro mě osobně veliké zklamání. Upřímně, občas si doma pustíme první nebo druhý díl, ale poslední ne, protože mě dokáže pěkně "vytočit" .

Spider-Man 2 (2004)

Audiovizuálně preciznější, herecky věrnější a divácky poutavější. Druhý díl mám nejradši zejména díky záporákovi v podání Alfreda Moliny. Jak tady napsala Galadriel dvojka opravdu převyšuje jedničku na plné čáře.

Spider-Man (2002)

Půvabná komiksová záležitost.

King Kong (2005)

Trošku mi to přišlo jako "vykrádání" sebe sama. Hlavně Mordoru. Naopak ztvárnění New Yorku 30. let je perfektní. Na Peterovi poměry trošku nesourodý film, kdy určitý úsek je vymazlený až k dokonalosti, aby byl vystřídán slabší částí předimenzovaných digitálních efektů apod. Prostě díky takto nevyváženému ději se vám nejspíš stane to, co mně. Že se několikrát přistihnete, že sledujete čas. Přesto jako celek pozoruhodný remake. 4 *.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Bombastické zakončení jedné ságy. Fanoušci knižní předlohy mi jistě dají za pravdu, že s každým dílem narůstal počet drobných i významnějších odchylek. Já, jakožto velký milovník knižní předlohy, s tím přesto nemám problém a třetí díl adoruji. "I didn´t think I would die side by side with en elf. And how about side by side with a friend. " Peterovi Jacksonovi tleskám, tleskám, tleskám. Stejně tak jsem vděčný za celý herecký ansámbl, vizuální pojetí, hudbu snad nemá cenu komentovat. Pro mě je celá triologie natolik zásadní, že se k ní mile rád vracím. Pokud mám víc jak 12 hodin času jen pro sebe, což se stává třeba když onemocním a ležím v lůžku, dávám si LOTR maraton.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Tady je až zřetelně vidět, že tento díl je "pouhým mostem" mezi prvním a třetím. Tempo je rychlejší, akčnější, ale děj již není tak konzistentní. Přesto dávám s klidným srdcem pět hvězd. Nejen kvůli lásce k této triologii, ale hlavně za výkon pana GLUMA.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Říkali, že Tolkien je nezfilmovatelný. Peter Jackson dokázal, že se "nevěřící" mýlili. Počkal si několik let na dobu, kdy mu technologie dovolí zrealizovat jeho vizi Pána Prstenů. Z mého pohledu a snad nejen z něj jde o filmový milník. Audiovizuální stránka je grandiózní. Herecká perfomace jak bys met. První díl miluji hlavně proto, že je opravdu nejpohádkovější.

Drž hubu! (2003)

Snad jediná francouzská komedie, kde si pamatuji téměř všechny repliky. Několikrát se mi stalo, že když jsem o tom vyprávěl přátelům, válel jsem se smíchy. To, s jakou lehkostí hraje Depardieu idiota, je neuvěřitelné. To se nedá popsat, to se musí vidět. Z mého pohledu jedna z nejlepších francouzských komedií za dlouhé roky. "Ať žije půlprdeláč" :-D

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Ten snímek jakoby shrnuje pár základních principů bytí. Je to o lásce, zmaru, zradě a životě, který dokáže být pěkně tvrdý, ale také krásný. Z hlediska zpracování prolínání dějů je to lahůdka. V zásadě nemám nic, co bych vytknul. Proto u mě jasných 5 *.

Prázdniny v Římě (1953)

Nevím jestli je to přímo komedie. Každopádně je to krásný příběh jedné lásky, který nekončí očekávaným happyendem.