Sedm (1995)

Tento film je DOKONALOST sama. Perla krimi.

Expendables: Postradatelní (2010)

Nebýt akčních ikon pod jednou střechou, nejspíš byste tento snímek minuli obloukem. Zápletka je snad tisíckrát stejná a některé scény jsou natolik "over top" až to zabolí a vy si říkáte "proč ku.a". Jenže jakožto dítě odkojené akčními filmy 80. let s neskrývanou radostí, že tolik borců mám pohromadě nemůžu hodnotit méně než 4 hvězdy.

Policejní akademie (1984)

První díl je naprostou klasikou, známé hlášky, výborná chemie mezi protagonisty. Bohužel další díly víceméně převařovaly z tohoto. Jasné 4 hvězdy.

Tango a Cash (1989)

Pohodový akční film a dnes již skoro klasika. Vtipné a svižné se spoustou dobrých hlášek. Přesto to nijak mimořádně nevybočuje ze zajetého žánru.

Temný rytíř povstal (2012)

Můj původní komentář nezněl moc pochvalně a film jsem ocenil třemi hvězdami. ALE. Nakonec jsem se nechal přesvědčit a film jsem po té shlédl ne jen jednou, ale ještě třikrát. Troufám si tvrdit, že jsem nikdy předtím nic takového neudělal. Poprvé mi uniklo spoustu drobností a taky jsem asi od Nolana očekával nemožné. Přeci jen je scénář místy děravý jak ementál, některá chování postav krajně nelogická spolu se třemi naprostými WTF momenty (SPOILER: naprosto odfláknutá smrt paní Tate, chvíli před tím pád kamiónu, kdy z návěsu "vykulhá" Gordon jakoby nic plus polibek Bruce s Catwoman, kdy jim "deadline" brutálně dýchá na záda. Jenže jinak je to opravdu výborná podívaná a já z úcty k Nolanovi a taky k sérii dávám 5 hvězd. Sice s odřenýma ušima, ale s daleko lepším pocitem :D

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Bylo to velkolepé? Bezpochyby. Strhující? Ne! Z avizovaného bombastického zakončení se "snad" nedopatřením vytratily nějaké zásadní emoce. Výjimkou je SPOILER retro scéna, kdy Harry nahlédne díky Snapovym slzám do jeho minulosti. To bylo pro mě užasně zvládnuté spolu se scénou, kde se Harry setkává s Brumbálem. Tam proběhl moc zdařilý dialog. Jinak bych očekával, že Yates ze sebe mohl vymáčknout víc. Pro mě krásné 4 hvězdy - dokonalost se nekoná. Je mi to líto.

X-Men: První třída (2011)

Tak tomuto říkám nabrat vítr do plachet. Vaughn to natočil po svém a mně to přijde proklatě cool. Pro mě je TOTO nejlepší díl celé série. Chemie mezi McAvoyem a Fassbenderem funguje na jedničku s hvězdičkou, výborné tempo, akce a vizuál. Dostal jsem toho vrchovatě, takže naprostá pětihvězdičková spokojenost.

Auta (2006)

Pro mě naprostá bomba s vyloženě srdíčková záležitost.

Auta 2 (2011)

Jak vidím, tak Auta 2 si již na sebe vydělala, takže Lasseter a spol. můžou být v klidu. Já jsem před shlédnutím filmu z teaserů (jak jinak) a trailerů moc moudrý nebyl. Teď je to na chlup 24 hodin, co jsem "dvojku" viděl a musím říct, že jsem z toho pěkně rozpačitý. Jen těžko můžu jako velké plus brát v potaz geniální pixarovskou animaci, kterou považuji za jejich trademark. Takže se logicky soustředím na děj a tady dost narážím. Aby Burák film utáhl, protože v "jedničce" krásně perlil, musel by vtipné dialogy vypalovat rychlostí AK47. Bohužel se tak nestalo. S rukou na srdci fakt ne. Navíc ostaní, včetně Bleska, působí jako fajn komparz, ale nic víc. A již zmiňovaná rádoby Bondovská tématika se mi do krásného infantilního autíčkovského světa moc nehodí a bojím se, že zvláště u těch menších se to mine účinkem. Jistě, pokud film na sebe vydělá, všechno je přeci "okay", protože o to jde. Ze stejného důvodu se Jerry B. tetelí blahem díky Pirátům 4, který vidělal bezmála miliardu. Já, zvyklý na vysoký pixarovský standart, toto neberu ať už měl Pixar sebelepší úmysly. Dávám 3 hvězdy a pádím pryč, abych si to ještě nerozmyslel.

Zelený sršeň (2011)

Pro mě přesně ten film, který shlédnu a výsledný dojem je "oukej", ale za pár dní si ani nevzpomenu. Rogen hraje sám sebe, bohužel. Waltz a Franco /v pidi roli/ jediné světlé body v mlze. Pravda, párkrát jsem se zasmál, ale jestli toto má být akční oddychovka, kde akce je neakční a oddych udýchaný, tak díky ale nechci.