3000 mil na útěku (2001)

Tato rádoby thriller-taškařice jde absolutně mimo mě. Ten film je tak chatrný až je s podivem, že se nerozsypal. Nulová režie, nulový scénář a k hercům se vyjadřovat nechci. Film sice zachraňuje pár vtipných momentů, ale v celkovém vyznění je to žalostně málo.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

V porovnání s tímto filmem je "jednička" adeptem na Oscara hned v deseti kategoriích. Film natočený jen a pouze na efekt. Pokud to divákům stačí, nemám s tím problém. Ostatně i kdybych měl, tak na tom naprosto nezáleží.

Transformers (2007)

aneb jak "hloupý Honza" ke štěstí přišel ve světě plném velkých explozí, velkých robotů a "velkých" myšlenek. Sorry, ale nemyslím, že jde o výborný blockbuster se vším všudy. Další díly mi bohužel dávají za pravdu.

Skála (1996)

Takto má vypadat pořádný akční film. V rámci žánru jde o opravdovou machrovinu. Proto těch 5 * .

Pearl Harbor (2001)

Kdyby byl film prapůvodně míněn jako dokument a nenatočen tak na efekt, budiž. Ale takto to vyzní do prázdna. Dějová kostra není nic extra a taková verze milostné linky tady byla snad už tisíckrát i v lepších provedeních. Co film posouvá výš jsou mistrně zvládnuté akční sekvence, ve kterých je Bay machr.

Armageddon (1998)

Pokud nepůjdete až na dřeň, jde o pohodovou popcornovku, kterou si rád čas od času pustím. Jsem až přesvědčený, že Bay to takto chtěl, protože brát tento film smrtelně vážně znamená sledovat jen další "trapný americký sen" se spoustou předvídatelných scén o hrdinství a obětování se pro "vyšší dobro". Na to jsem se vykašlal a nechal se vézt ve vagónu, který táhne výborná akční lokomotiva.

Posel budoucnosti (1997)

Tento film si nezaslouží být zatracován. Souhlasím s golfistou, že je celá řada snímků mrzké kvality, které nesahají tomuto snímku po pás a přesto jsou lépe hodnoceny. Plusy: Costner jako pošťák, hlavní myšlenka a provedení. Mínusy: Patriotismus, patriotismus a zase jen patriotismus, klišé a patos.

Vzkaz v láhvi (1999)

Až příliš šablonovitá slzopudná romantika. Leč slzy se u mě nedostavily, stejně jako nutkání vidět tento film znovu. V rámci žánru to není špatné. Ale upřímně, jaký smyl má točit film, který ani o píď nevybočuje ze zajetých kolejí.

Wyatt Earp (1994)

Na rovinu? Moc nechápu, že tento western u diváků nezabodoval. Myslím, že jde o velice povedený film. A navíc s plejádou vynikajících herců. Osobně mi trošku vadila přepálená stopáž a občas kolísavý děj. Na druhou stranu je to více jak vyváženo reáliemi, hereckými výkony a poctivou režií. Fanouškům westernů vřele doporučuji.

Vodní svět (1995)

Místy až inovativní start nekompromisně srážen poslední třetinou do kolen.