Cesta do zatracení (2002)

Filmu chybí jen troška hloubky daná scénářem. Vytýkat herecké i režijní kvality si nedovolím. Proto 90% ode mě :D

Forrest Gump (1994)

Robert Zemckis a jeho klenot nad klenoty. Škoda, že vrchol má pravděpodobně za sebou s ohledem na to, jak si vede teď. Tato mňamka se mu fakt povedla a pro mě osobně má tento film hloubku a nadčasovost. Nemyslím si, jak jsem tady četl, že to je zakamuflovaná vlezdoprdelková sračička. Je potřeba to brát s nadhledem a zárověň vážně. Herecky bravurně zvládnuté, prostě nemám, co bych vytknul. 5 hvězdiček a dal bych i 6, kdyby to šlo.

Souboj Titánů (2010)

Nejsem ani herec ani režisér, takže při negativní kritice se trochu ošívám, protože něco jiného je jen hodnotit a něco jiného je to natočit a zahrát. A ted k věci. Nemyslím, že toto je koukatelný blockbuster z těchto důvodů: 1. velmi špatný scénář 2. velmi špatná režie 3. velmi špatné herecké výkony, které jsou následkem předešlých 2 bodů Kdyby se někdo ptal, co bych doporučil, tak říkám, že toto netočit. Jen díky předchozímu ztvárnění a kusé znalosti legendy o Perseovi, mi z tohoto filmu bylo jasné, že hlavní hrdina najde Medussu, tu zabije a s její hlavou zničí Krakena. Jinak tam nebylo nic. Chápu, že chtěli dát původní verzi "drive a šmrnc", ale výsledek vyzněl poněkud do ztracena. Přitom Ralph i Liam patří do mé "Topky" , ale myslím, že kdyby ve filmu nehráli, nic by se nestalo... Škoda, mohlo to být slibné, nakonec bohužel jen teoreticky.

Království nebeské (2005)

Osobně si myslím, že tento film má navíc než být před prahem 70%. Rozšířená verze působí mnohem celistvějším dojmem. A to byl možná první problém, protože v kinoverzi bylo hrozně znát, že střihač stříhal, kde mohl, tudíž divák sledoval až neuveřitelně ladný vzestup nicotného kováře, kterého osud vedl až k velení celému Jeruzalému. Druhým problémem je hlavní hrdina. Nebudu zde komentovat, že z plátna témeř neslezl, to již zde psali jiní. Někdy je více méně. Orlando, proč jsi proboha do toho nedal víc emocí. Já ti to prostě neveřil. Strasně plytké, téměř žádný výrazový projev. Na Legolase v Pánu Prstenů to stačí, ale pro takovou roli je třeba zvládnout mnohem víc. Pořád si lámu hlavu, jestli toto byl Ridleyho záměr ... nulový prožitek hlavního hrdiny. Jinak vím, že spousta věcí je nedotažených, vedlejší postavy jen přihrávají bez výrazného prostoru a scénář samotný je taky dílko samo. Přesto všechno mám tento film rád a proto 4 hvězdy :-)

Americký gangster (2007)

Co k tomuto filmu dodat? Gangsterka jak má být. Jen nejasně si vzpomínám na pár hluchých míst. Jinak mě film doslova ztrhl. Dílko působící velmi kompatkním dojmem. Scénářem počínaje, přes herecké výkony režijí konče. Pro mě spolu s Černým Jestřábem prozatím nejlepší Ridleyho film :D