MartinSTFC

okres Praha

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 8.6.2019  00:45
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Tento seriál je naprostým skvostem ve filmové tvorbě. Nejen, že zcela do detailu popisuje skutečné, velmi dramatické události Černobylské nehody, ale popisuje je tak věrohodně a mrazivě, že mě to donutilo zamyslet se nad lidstvem jako takovým. Pakliže dokážeme vyvolat takovou katastrofu, aniž bychom to sami chtěli, co vše bychom pak mohli dokázat, kdybychom to zamýšleli? Je otřesné, jak jeden režim dokáže popřít něco tak závažného, tak fatálního, jako byl Černobyl a nechat umírat statisíce lidí na následky ozáření, jen kvůli strachu o prosáknutí pravdy napovrch. Podle expertů na jadernou fyziku se sice v seriálu objevuje pár nadnesených scén a nepřesností, nicméně se dle mého názoru jedná o nejlepší dramatický seriál, který byl kdy natočen. Neskutečně reálné herecké výkony vše hlavních postav. Myslím si, že jaderná havárie v Černobylu, na kterou se umírá dodnes a ještě mnoho let po nás se na ní umírat bude, nemohla najít vhodnějšího filmového ztvárnění a rozhodně tímto počinem vzdali filmaři i hold a vzpomínku všem obětem havárie, i těm budoucím.

• 22.2.2019  01:07
    Ghostland (2018)

Tak dle mého názoru je zdejší hodnocení poměrně dost nadnesené. 50% by dle mého skromného soudu zcela odpovídalo. Film totiž nezapadá ani do jednoho z připisovaných žánrů. Rozhodně se nejedná o horor. Na to je film málo strašidelný a atmosferický. Thriller? Na to film postrádá potřebné napětí, i když nějaké zde samozřejmě bylo. Drama? O tom by se snad dalo polemizovat, z uvedených žánrů by to k tomuto filmu sedlo nejvíce. Ale i tak, stále málo napínavé a zároveň tak předvídatelné. A mysteriózní to nebylo vůbec. A i přesto mě film ve svých posledních minutách dokázal čímsi dojmout. Snad to bylo tou závěrečnou scénou, kterou krásně podtrhla dramatická hudba. Rozhodně se nejedná o film, který bych si pustil znovu, ale každopádně mohu říci, že se jedná o film pro jedno shlédnutí přijatelný. Také snad nebudu spoilerovat když napíši, že hlavní plot twist stojí za to a filmu to dodalo jakousi jiskru, i když jako celek to film rozhodně zachránit nedokázalo.

• 19.2.2019  23:37
    Potomek (2019)

Ještě, že jsem za lístek v kině nemusel platit, protože těch dvou stovek bych posléze hodně litoval. Upřímně, nic nového film nenabízí a v několika scénách velmi okatě vykrádá své hororové konkurenty od Jamese Wana. Nic originálního rozhodně nečekejte, pár lekaček, které ovšem z žádného filmu horor nedělají. To, co horor dělá hororem nikdy nejsou lekačky, jak by si mohli mladší diváci myslet, ale atmosféra, která tomuto filmu bohužel chybí. Na jedno shlédnutí, pakliže za něj nebudete muset zaplatit, je to ovšem snesitelné.

• 11.2.2019  02:24
    Bird Box (2018)

Chvílemi poněkud nudné a občas postrádající veškerou logiku. To se sice od filmů s podobným žánrem dá čekat, ovšem zamyslet se nad určitými scénami tvůrci filmu skutečně mohli, aby nevypadaly tak hloupě. Ovšem nápad, i když ne vlastní, se povedl. Pro mě je Tiché místo stále tou lepší volbou.

• 18.1.2019  01:35

Super zábava. Já se bavil a i když jsem nečetl knižní předlohu a vůbec jsem netušil, do čeho jdu, byl jsem nadšený.

• 11.10.2018  16:46

Pěkný film, Lady Gaga se s tím poprala překvapivě dobře. No a Bradley byl famózní. Hudba pěkná.

• 7.10.2018  22:02
    Sestra (2018)

Leč jsem velký fanda všech filmů z Conjuring universe, tak tento film byl za mě nejslabší z celé série. Ale vážně, film jsem viděl v kině a ani jednou jsem na sobě nepociťoval známky napětí. Veškeré lekačky, které se ve filmu objeví, jsou obsaženy v traileru, takže se u filmu ani jednou neleknete, protože přesně víte, kdy kde co vybafne. Děj nudný, postavy nesympatické a otravné, dvě hvězdy dávám za nápad zasadit děj filmu do rumunského opatství. Přitom to zní tak slibně, když si to představíte. Finální provedení ale nestojí za nic. Je to škoda. Jsem opravdu velký fanda všech ostatních dílů z této série a byl jsem i ochotný přihmouřit oko, pakliže by film nebyl úplně dobrý. Ale toto byl opravdu krok vedle. Pro velmi nenáročného diváka by to mohlo být zábavné. Ale jak zde již někdo psal, pakliže se v kině na hororu nudím a místy je mi dokonce trapně, jak je film špatný, není to známka ani průměrného hororu.

• 30.9.2018  02:13

Pár uživatelů zde píše, že film se rozvíjel dobře, ale špatně dopadl. Pro mě to byla nuda a s prominutím blbost od začátku až do konce. Ani jeden světlý moment. Pár lekaček, ale to přeci dobrý horor nedělá. Nemyslím si, že by se jednalo o dobrý film. Ovšem, jak skoro vždy tvrdím, každý máme své preference a svůj vkus, takže své oblíbence si tento snímek určitě najde. Za mě je to však velké zklamání a jednu hvězdu dávám za poslední příběh, kdy mi bylo líto mentálně zaostalého klučiny, kterého nahnali do tunelu, aby tak čelil jisté smrti.

• 4.9.2018  02:36

Zajímavé, ale konec byl spíše zklamáním. Leč zbytek filmu na jedničku. Rozhodně to není typický lekačkový horor, na který je většina diváku zvyklá. Ale i tak potěší.

• 24.6.2018  00:40

Byl to takový průměr. Velmi zajímavý nápad, ovšem špatné provedení. Nějak se mi pořád nechce věřit, že ve chvíli, kdy je v ohrožení několik milionů nevinných lidských životů, by se někdo oháněl morálkou. Postava agentky Brody mi přišla tak mimo realitu a mimo racionální uvažování, že to celý film poslalo do kytek. Samozřejmě... Je skoro 99% šance, že vybouchnou čtyři bomby a zabijí ohromný počet lidí, ale všichni budou poslouchat a řídit se podle jedné ženské, které se zdá vyslýchání zadrženého atentátníka příliš brutální a nelidské? To bylo jediné, co mi na filmu vadilo, ovšem byla to vada na kráse tak výrazná, že to hodnocení jsem prostě vyšší dát nemohl. Samuel byl dokonalý.

• 13.5.2018  23:05

Viděno v kině. Rozhodně jsem se při sledování tohoto snímku ani chvíli nenudil. Co bych snad jen vytkl, je velmi krátká stopáž, ale kompenzuje to právě akce a příběh.

• 17.2.2018  23:47
    The Ritual (2017)

Dobrý námět, špatné provedení. Herecké výkony otřesné, sympatie k hlavním hrdinům nulová a napětí téměř žádné. Čekal jsem něco pekelnějšího a nakonec se z toho vyklubalo něco na způsob dětské skandinávské pohádky. Ale ať si na to každý udělá názor sám, někomu se to líbit může. Dle mého se rozhodně nejedná o dobrý film a hodnocení téměř 70% mi přijde směšné.

• 23.1.2018  22:01

Je mi smutno z některých zdejších komentářů. Jak někdo může napsat, že to bylo nudné, zdlouhavé a nebo dokonce vtipné? Copak jste vůbec nepochopili, o co v tomto "dokumentu" šlo? Pokud to některým z vás přišlo zdlouhavé, chtěl bych vás vidět, na co byste si stěžovali v Severní Korei, kde televizi nemá skoro nikdo, ostatně tam skoro nikdo nemá ani nic k jídlu a otevřeně si nesmíte ani nic myslet a pokud tak učiníte, z gulagu do konce života nevylezete. Jedinou útěchou vám pak může být, že v takovém gulagu zemřete hned první měsíc a nebudete se tak dlouho trápit... Jak zdlouhavý by byl váš celý život v takové zemi, oproti stu minutám, které jste strávili sledováním tohoto snímku? A pokud i po závěrečné scéně, která je jednou z nejsmutnějších, co jsem kdy viděl a to hlavně proto, že je opravdová a jako jediná v tomto snímku nehraná, máte pocit, že dokument byl nudný, tak bych vám i celé vaší rodině přál alespoň rok v takové zemi. Protože kdo si neváží života druhých, nedokáže si vážit ani toho svého. Žádný inteligentní a zdůrazňuji INTELIGENTNÍ člověk nemůže napsat, že tento dokument byl nudný... Zdrcující? Ano. Mrazivý? Ano. Smutný? Ano. Ale nudný a nebo k smíchu? Ten, kdo si myslí, že tento dokument je nudný, je k smíchu... Vlastně, když na tím tak přemýšlím, tak spíš k pláči. když se zamyslím nad tím, že v mé zemi žijí lidé, které denně potkávám na ulici a kteří jsou tak hloupí a bez jakékoliv empatie k druhým a jejich utrpení.

• 26.12.2017  18:06

Ten film byl pro mě o ničem. Seznámení se s postavami a s jejich příběhem se zde nekonalo, tvůrci filmu spoléhali na to, že divák je již s příběhem Olgy Hepnarové obeznámen, což byla zásadní chyba. Na takovou skutečnost by se žádný životopisný film nikdy spoléhat neměl. Důležité je vysvětlit pozadí života hlavní postavy a jejího činu, což se zde vůbec nestalo. Nesmyslné střihy jen umocnili pocit divákova (mého) zmatení a desorientace se v příběhu. Absolutně nulová empatie ke všem postavám a jako třešínka na dortu bylo černobílé provedení, které se k filmu vůbec nehodilo. Nechápu zdejší nadšení, myslím si, že čtyřicetiminutový dokument o Olze Hepnarové na Youtube by byl mnohem výživnější a diváka by i více informoval. Já bohužel nemohu hodnotit jinak, než 10% a to ještě hodně nadsazuji. Ale ať si samozřejmě udělá každý svůj obrázek.

• 25.11.2017  20:03
    matka! (2017)

Snaha o originalitu se zde přelévá v opulentní kýč a nesmyslnou změť všeho možného, co si jen dovedete představit, jen ne dobrého filmu. Logiku postrádající snímek s pochybnými hereckými výkony se rozhodně nemůže chlubit štítkem "originální", leč se právě o toto tvůrci filmu moc snažili. A právě tato přílišná snaha zde byla na škodu. Ostatně, názory diváku v kině po ukončení projekce mluvily za vše. Abych vypíchl jen některé z nich: "Tak za tohle jsme dali čtyři kila?", nebo: "Tak to byla solidní p*čovina", byly ty skromnější z nic. Obrázek si udělejte sami.

• 13.11.2017  21:42
    Firebase (2017)

Tak toto jsem si užil. Pro mě je zatím pořád favoritem Rakka, ale i toto byla dost velká pecka. Hlavně prostředí Vietnamské džungle bylo dost povedené a efekty jakbysmet. Místy docela nechutné, ale nic, na co by běžný hororový divák nebyl připraven. Rozhodně chci vidět víc.

• 13.11.2017  21:12
    Zygote (2017)

Pro mě to bylo docela nepřehledné. Ale musím uznat, že monstrum se jim povedlo, i když jsem neměl absolutně ponětí, co to mělo být a jak to vzniklo. Ale monstrum je také tak všechno, co se mi na tomto krátkometrážním snímku líbilo. Takže v ostatních ohledech slabota. Rakka se mi líbilo mnohem víc.

• 13.11.2017  20:48
    Rakka (2017)

Tak Sigourney zazáří v každém filmu, o tom jsem se již mnohokrát přesvědčil. Je to prostě paní herečka a akční role i po tolika letech zvládá levou zadní. A co se filmu jako takového týče, má to velký potenciál a já doufám, že se brzy dočkám pokračování.

• 21.10.2017  00:00
    To (2017)

/Viděno v kině./ Původní film z devadesátých let je moje srdcovka, jak jinak. Tim Curry je nepřekonatelný. Samozřejmě, že k tomuto filmu jsem přistupoval se značnou rezervou, ale stejně mi tam něco chybělo. Čekal jsem trošku drsnější zpracování, tohle byl spíš takový teenagerský horůrek. Ale nechám se překvapit, co přinese pokračování. Nechám si to ještě projít hlavou, určitě si to ještě jednou pustím doma a třeba mě to nadchne víc. Jinak mohu vše pochválit, držení se předlohy, prostředí, výběr herců a tempo. Těch 135 minut uteklo opravdu rychle.

• 16.10.2017  00:19

Toto bylo za trest. Jak se mi předešlé dva díly líbily, tak tento, v pořadí již třetí díl se tvůrcům opravdu nepovedl. Přišlo mi, jakoby ho točilo malé dítě. I to okoukané hraní na city se musí umět a zde se to opravdu minulo účinkem. Naopak to na mě působilo tak nuceně až trapně, že mi to zkazilo veškerý dojem z filmu. Nedá se nic dělat, tímto dílem se celá série pohřbila a už to nikdo nespraví. Film jsem v kousek za půlkou musel vypnout, protože to se opravdu nedalo...

• 17.9.2017  00:23

Takhle... pokud čekáte, že uvidíte něco nového, ani si film nepouštějte. Novodobé horory nejsou o tom diváka strhnout děsivou atmosférou, ale přivodit mu infarkt u tzv. lekaček, ovšem o tom jsem již psal ve svých předešlých recenzích. Ani u tohoto filmu tomu není jinak. Jediné, čeho se skutečně bojíte je fakt, že další jump-scare už vaše srdce nezvládne a svalíte se k zemi. Ale musím uznat, že některé scény byly opravdu dobré, hlavní záporák ve své plné kráse se také povedl. Myslím tím teď onoho démona, který se převtělil do porcelánové panenky. Ono vše má svá pro i proti. Na jednu stranu mdlý, ničím nový ani zajímavý horor, který vsází jen na lekačky a o nic víc mu nejde. Na stranu druhou sympatické postavy, svižný děj a i ta vizuální stránka vypadala dobře. Takže za mě je to něco mezi, tedy tři hvězdy.

• 8.7.2017  00:59
    Rozpolcený (2016)

Nic extra to nebylo, podruhé bych si to určitě již nepustil.

• 7.7.2017  21:21
    John Wick (2014)

Jak někdo dokáže napsat/říct, že toto je lepší, než Taken s Liam Neesonem? Vždyť to nemělo ani pořádný děj. S hlavní postavou jsem se absolutně neměl čas a ani chuť sžít a proto jeho Vendeta se mi zdála dost trapná a zcestná... V Taken jsem naopak hlavnímu hrdinovi držel všechny prsty a prožívat jeho beznaděj a strach o svojí dceru... Tady mi bylo vlastně jedno, jak to skončí. Celý film bych asi shrnul větou jednoho záporáka tohoto filmu: "Byl to jen zku*vený pes..." PS: psy miluji... Ale zde to opravdu nedává smysl.

• 26.6.2017  01:27
    Let Her Out (2016)

Tak to byla řádná blbost... Nudný "horor" pro náctileté, od začátku až do konce. Absolutně otřesné herecké výkony a totální absence atmosféry a děje. To vysoké hodnocení vážně nechápu, lidé už asi úplně přišli o vkus. Přijde mi, že čím méně dává film smysl a čím méně se u něho musí přemýšlet, jde se s hodnocením výš. Hlavně, ať je tam hodně lekaček a střev, to se očividně zdejším uživatelům velmi líbí a považují to za mistrovské dílo. Toto nebyl horor, ale blbost, totální blbost... Opravdu mi nejde do hlavy, jak takováto zhovadilost, může mít na počet uživatelů vyšší hodnocení, než např. Babadook, který měl alespoň děj, luxusní atmosféru a muselo se u něj přemýšlet... Aha... Už to mám... Babadook má tak nízké hodnocení právě proto, že se u něj musí přemýšlet a je v něm totální absence krve a vnitřností...

• 21.6.2017  00:45
    Život (2017)

Špatné to nebylo, ale že bych si z toho sedl na zadek, to se také zrovna říci nedá... Inspirace filmem Vetřelec je zde natolik silná, až to kazí dojem z celého filmu. Možná se tvůrci filmu měli zaměřit spíše na originalitu. Každopádně konec filmu byl velmi dobře vymyšlený a možná by to stálo i za sequel.

• 6.4.2017  02:37
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Já si vážně musím ťukat na hlavu nad zdejší ČSFD komunitou. Takže takováhle blbost, bez pořádného děje, zvratu a napětí, dostane hodnocení nad 90%, přitom se tam absolutně nic neděje a člověk, tedy já, se u toho nudil od začátku až do konce. Dialogy o ničem, herecké výkony, obzvláště pak ty dětské, na štíru a vizuální stránka také jak z televizního filmu z 90. let. Tak buď je 90% uživatelů ČSFD pod patnáct let, nebo jsme jako lidský druh hodně zdegradovali. Přijde mi, že čím jsou filmy propracovanější, čím víc mají divákovi co nabídnout a čím více se u filmu musí přemýšlet, tím se jde s hodnocením dolů. Je i dost možné, že se prostě jen jedná o jakési pozérství, které tu občas cítím. Prostě si hodně lidí myslí, že je to "cool", tak i já řeknu, že je to "cool" a budu "cool"... Teď mě omluvte, jdu si vrazit "Kool" do srdce.

• 31.3.2017  00:45

Od půlky až do konce, jsem to celé probulel... Nádherný film.

• 20.2.2017  01:43

Moc pěkné.

• 19.2.2017  00:28
    Trash Fire (2016)

Tak to bylo psycho. Do první poloviny filmu jsem to bral jako komedii, s nástupem ohněm znetvořené sestry na scénu se to ale celé nějak zvrhlo v dost znepokojující zážitek. Člověk si sice pořád říká, že je to komedie, ale herecké výkony dam Fionnula Flanagan a AnnaLynne McCord, tomu daly jiné grády. Určitě stojí za shlédnutí.

• 12.2.2017  00:07

Možná s větším rozpočtem a lepšími herci, by to byl koukatelný horor. Ale co tohle sakra bylo? Celé absolutně o ničem, stupidní dialogy, ještě stupidnější akce. Jako kdyby scénář vymýšlel desetiletý kluk. Prostě hovadina... Jak říkám... Kdyby se na filmu nešetřilo a hlavně, kdyby se více propracoval děj, mohlo jít o dost dobrou duchařinu. Samotný příběh nešťastně trýzněné Mary, by šel probrat více do hloubky a určitě by to nebylo naškodu, seznámit se blíže s hlavním záporákem.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7