Absolutní moc (1997)

Tak jako třeba v Gran Torinu, i tady se převážná část filmu točí jen a pouze kolem Clinta samotného a ostatním postavám se nedává tolik prostoru, kolik by si "přáli"...schválně neříkám "potřebovali". Protože nějakým zvláštním způsobem mi to u Clintových filmů nevadí, on totiž umí a jeho obličej nenudí. A i přes zdejší slabší hodnocení se mi film neskutečně líbil od začátku až do konce. Gene Hackman a Ed Harris už byl pro mě takový bonus.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Pokud člověk hledá dobrou komedii s trochou úletu a navíc ještě parádní klasiku, tak nelze doporučit lepší komedii než právě tuhle s Jimem Carreym v hlavní roli. Jeho humor je vytříbený, má svůj styl, nejen humoru, ale vlastně všeho, ať už jde o chůzi nebo o neuvěřitelné grimasy. Tohle se prostě musí vidět. Byl to můj první film s tímto hercem a když se řekne komedie, vzpomenu si na tohle a na neuvěřitelné scénky, které se mi vryly do paměti. 90%

Adam (2009)

Trošku se obávám, že tady filmaři malinko přestřelili. Jako romantické drama ano, ale komedie mi tam nějak nesedí. Všechno je bráno naopak až příliš vážně a z mého pohledu je to všechno tak trochu chtěné a nucené. Tak zvláštně obyčejný a kýčovitý obsah, který však navíc obsahuje nemoc, ale ta mě tedy nikterak nezasáhla. Spoléhat na to, že film bude mít vysoké hodnocení jen proto, že lidé pocítí lítost, není všechno. Další věc, jaká je šance, že takhle krásná holka jako je Beth se zamiluje do kluka postiženého touto nemocí? Nevím, na mě tohle dojem neudělá. Z tolerance dávám průměr, tedy tři hvězdy a 50%.

Aeon Flux (2005)

Ach jo, velká ale velká škoda, že se tento materiál trochu (no možná poněkud více) nevyužil. Herci sympatičtí, nápad super, jen ta realizace je strašná. Chtělo to trochu více akce, smysluplnější dialogy a trochu inteligentnější chování postav a bylo by vystaráno. Takhle je z toho slabší průměr. Ale že to Charlize v tom oblečku sekne co?

Afghánistán (2007) odpad!

To snad ne, větší slátaninu s tak otřesnými dialogy a nudným, bezvládným, mrtvým příběhem jsem jakživ nezažil. A to jsem si od názvu sliboval pořádný nářez....ale tak už to bývá. Nalákat na název, obal, ale pak hovno z toho. 0%

Agatha Christie's Poirot - Smrt na Nilu (2004) (epizoda)

Poirota moc nemusím a už vůbec jej nesleduji pravidelně, ale tenhle díl se mi líbil, ač jsem uhodl oba vrahy již v počátku vyšetřování. Plavba po Nilu velmi poutavá a Egypt jsem si užíval. 70%

Agent bez minulosti (2002)

Původně jsem dal tři hvězdy, ale po znovushlédnutí jsem musel své hodnocení mírně pozměnit. Akční filmy mám rád, ale musí být něčím originální, a to být agentem bez minulosti rozhodně originální je. Někdy je opravdu unáhlené hodnocení na škodu a jsem rád, že nebudu kazit hodnocení ostatních. EDIT 7.3.2014: Po vícero shlédnutích nechávám 4*, ale možná to bude časem i na plný počet, zatím si však tu rezervu ještě nechám. 80% :-)

Ahoj, Ostravo! (2004) (koncert)

Nejsem sice fanouškem Nohavici, ale do Ostravy to mám fakt blízko. :-) A některé jeho písničky se mi fakt líbí a celkově vzato koncert byl hodně povedený. Jeden z toho mála zpěváků, kteří se dají u nás ještě poslouchat. 80%

A je odstartováno! (1956)

Další v pořadí už devátý díl mého oblíbeného animáku s pozemní kukačkou a "vychytralým" kojotem. Mlátící strom dá Wiliemu pořádně zkusit, pak dostane na prdel ostnatýma koulema a aby toho nebylo dost, tak ještě se zasype haldou šutrů. 100%

Ajťáci (2006) (seriál)

"A zkoušela jste to vypnout a zapnout?" Nevím proč, ale tohle mě vždycky pobavilo. :-) Bohužel ostatní humor už mi tak vtipný nepřišel a znám spousty kvalitnějších seriálů, u kterých se dá lépe zabít čas.