Pojišťovna štěstí (2004) (seriál) odpad!

Jak by řekl Pohlreich: "Das ist ajne gróóse šlichte!" 0%

Velmi křehké vztahy (2007) (seriál) odpad!

To je hnus velebnosti, jdu blejt... Nejhorší z nejhorších českých televizních seriálů všech dob. 0%

Evoluce (2001)

Tohle je partička, která hodně pobaví. Zvláště pak Seann William Scott. Viděl jsem minimálně třikrát a pokaždé jsem se parádně nasmál. Nic jiného jsem vlastně ani nečekal, vzhledem k tomu, jak ulítlý to je. 75%

Muž bez stínu (2000)

Dobrý nápad na skvělý sci-fi thriller, který zazdil jen směšný konec. Jinak by to nemělo absolutní chybu. Vyzdvihnout musím vnady Elisabeth Shue, na ni byl opravdu velmi pěkný pohled. 65%

Soumrak mrtvých (2004)

Hustá zom... komedie. To slovo na "Z" se nesmí říkat. Dostala mě hned od začátku, kdy je sice zvoleno mírnější tempo, ale nechybí dostatečná dávka humoru. No a ve chvíli, kdy jde Shaun podruhé do obchodu, jsem myslel, že umřu smíchy. Pak už je to masakr! Kdo si ale myslí, že to bude jen odlehčená zábava, tak je na omylu. Střeva ven a plno krve vám to jistě v mžiku vyvrátí. Pak se taky můžete pobavit nad množstvím hlášek typu: Ed: "Co se děje?" Shaun: "Ale nic, asi budeme muset zabít otčíma." Ed: "Jo, pohoda." a nebo: Ed: "Máš tři vzkazy. Volala Tvá máma, že máš zítra přijet. Volala Tvá holka, že máte dnes schůzku. No a pak znovu volala Tvá máma, jestli bych ji nevylízal!" 85%

Vřískot 4 (2011)

Po více než deseti letech jsem čekal mnohem víc. O žádném z předchozích dílů se nedá říct, že jsou vyloženě béčkové. U tohoto už bohužel ano. Nováčkové tu umírají o život. Staříci jsou naopak stále nesmrtelní. Hayden Panettiere se mi víc líbila s dlouhými vlasy a Dewey je pořád neschopný, když má přijít jeho chvíle. Ve finále to totálně podělal, ostatně jako vždycky. To jsou mé postřehy ke čtvrtému pokračování. Teď jen zbývá se zamyslet, jestli autor na něco odkazuje číslem 7. No uvidíme. Měl by si dát ale rozhodně více záležet, protože ještě chvíli a budeme někde na úrovni odpadu. 40%

Vřískot 3 (2000)

Třetí díl už bohužel vaří z vody. Herci nám zestárli, příšerně přehrávají a tváří se příliš profesionálně, ač to je na pohled naopak strašně amatérské. Nesmrtelný Dewey mi paradoxně začal vadit až v tomto díle a vlastně i samotná hlavní hrdinka už poněkud nudí. Tohle pokračování těží z předchozích dílů a proto i vydělalo tolik peněz. 45%

Vřískot 2 (1997)

Druhý díl stále drží vysoké tempo nastavené prvním dílem. Sice se zde méně vraždí a děj už není bůhvíjak vymakaný, přesto mě pár věcí potěšilo. Oproti prvnímu dílu nám dívky a ženy zlepšily vizáž, menší roličku si ze začátku zahraje i Omar Epps (Dr. Foreman) a také zde uvidíme Lieva Schreibera. Spousta nelogičností, na to už si musí člověk holt u hororů zvyknout. 75%

Vřískot (1996)

I dnes po letech je to pořád dobrý horor. Stejně jako když jsem ho viděl poprvé, tak i teď jsem se občas i trochu lekl. :) Jedná se o klasickou vyvražďovačku, která zase až tak moc nepřekvapí - sakra, když je ale ten převlek tak strašně děsivý! Vždy jak odněkud vykoukne, tak má člověk takový zvláštní pocit. Závěr už mi přišel mírně přehnaný, ale dá se přežít. Fandy hororu jistě potěší odkazy na jiné starší horory (například Haloween, Mlčení jehňátek). Celkově jsem spokojen a myslím, že tenhle horor nemůže nikoho zklamat, natož pak urazit. 80%

Nevinná (2008)

Tento příběh jsem už viděl v o dva roky mladším snímku Tři dny ke svobodě. Každý je mezi sebou srovnává, tak i já je trošku porovnám. Co se týče děje jsou oba, až na maličkosti, naprosto totožné. Čím se film liší je místo, lidi (rozuměj herci), hudba a teď to hlavní NAPĚTÍ. S tím si totiž americký remake dokázal poradit mnohem lépe a vytvořil naprosto dechberoucí podívanou. Zde to bylo pojato v klidnějším stylu, avšak nemůžu říct, že zrovna špatně. Nebylo to vůbec zlý, ani když jsem předem věděl, co se bude dít a jaký to všechno bude mít konec. Ale pokud mám vážně porovnávat, tak Tři dny ke svobodě vítězí na plné čáře. Jednak Russel Crowe v hlavní roli otce mi byl mnohem více sympatičtější a také samotný útěk jsem si více vychutnal v americké verzi. A o soundtracku ani nemluvě. Ale na druhou stranu zde zase musím vyzdvihnout herecký výkon matky (Diane Kruger) a přímočarost, jakou se film ubíral. S ničím si nebral servítky a zbytečně nezdržoval. Z toho vyplývá, že to pro mě nebylo lehké rozhodování, ale i přesto více fandím Russelovi. :) Oba filmy si však založím do své filmotéky. 85%