Válečný fotograf (2001)

Vynikající dokument zachycující život a dílo fotografa, který zasvětil svůj život informování "západní společnosti" o utrpení světa. Křehká a citlivá zpověď výborného fotografa a lidského, v tom nejlepším smyslu slova, člověka.

Útěk v řetězech (1958)

Krásný buddy film s výraznou hereckou dvojicí navíc zasazený do prostředí rasové segregace ve Spojených státech. Vždyť i v roce jeho uvedení by Sidneyho Poitiera na Jihu nepustili spolu s Tonym Curtisem do kina. Nestárnoucí klasika.

Zdroj (2005)

Výtečný český dokument poukazující na vykořisťování Ázerbájdžánců západními nadnárodními giganty s podporou západních vlád. Proč bylo možné Ševardnadzeho odstavit a Alijeva ne? Gruzie přece nemá ani zdaleka tolik ropy. Až se někdy na západě odpálí nějaký Ázerbajdžánec, nebudu se vůbec divit. Ázerbájdžán je dalším z nesčetných důkazů toho jak Západ ubližuje muslimskému světu.

Krvavá neděle (2002)

Dokumentaristicky syrově laděný snímek o jednom z nejslavnějších zvěrstev jednoho z největších zločinců historie, britské vlády a britské armády.

OMO - Cesta do praveku (2002)

Další úžasná cesta slovenských dobrodruhů, tentokrát do Etiopie. Důkaz toho, že symbolem civilizace není Coca-Cola, ale Kalašnikov.

Pouta války (2004)

Je obdivuhodné, že je v dnešní Koreji možno natočit nestranný film o Korejské válce. Na Severu by to sice ještě nešlo, ale na Jihu už naštěstí ano, i když ještě tak před dvaceti lety by to bylo naprosto nemyslitelné. Obrazově jde film s dobou a podobnost s Vojínem Ryanem nebo BoB je zcela zřejmá. Velký plus si film zaslouží za historickou vyváženost a nesnaží se nijak zvlášť Sever démonizovat. Přínosem je také věrné zobrazení krutostí války. Naopak trochu selhává v přehlednosti děje a postav. - 90%

Vojákova dívka (2003) (TV film)

Opravdu silný příběh o tom, kam až daleko může dosáhnout nenávist k menšinám. Je smutné, že musel zemřít člověk, aby v americké armádě došlo k revizi politiky "Don't Ask, Don't Tell". Tohle byl můj první film režiséra Franka Piersona a rozhodně si nenechám ujít žádný další. Herecké výkony jsou vynikající, Troy Garity, Lee Pace i Shawn Hatosy hrají srdcem. Troy Garity je opravdu mladý a talentovaný herec, jsem zvědavý kam až to dotáhne. Chvála všem tvůrcům, že tento příběh převedli tak skvělě na filmové plátno. Nenacházím ani jednu slabou stránku filmu, o hudbě Jana Kaczmarka ani nemluvě.

Chris Rock: Never Scared (2004) (TV film)

Další speciál Chrise Rocka neztrácí nic ze šťavnatosti a říznosti svých předchůdců. Tentokrát se Chris objevil v krásné Constitution Hall v Washingtonu, D.C. a bylo na co koukat. Rozjezd byl tentokrát trošku pomalejší, ale pak to Chris zase rozjel, tak jak ho známe a nešetřil nikoho: vládu, George W. Bushe, Michaela Jacksona, rapery ani manželství. Chris Rock zkrátka nikdy nezklame.

Chris Rock: Bring the Pain (1996) (TV film)

Tato komediální sestava udělala z Chrise Rocka celostátní hvězdu prvního formátu, poté co odešel v roce 1993 ze Saturday Night Live. Největší pozornost samozřejmě přitáhl kontroverzní a brilantní kousek Niggas vs Black People. Bring the Pain patří ke klasice, až už to jsou kousky jako: Marion Barry, O.J. nebo "platonic friend". Chris Rock je prostě jednička a jeho šťavnatý humor nemá konkurenci.