Svět podle Prota (2001)

Krásný, inteligentní snímek. Nemá to být nějaké sci-fi, film je spíše zamyšlením nad lidskou rasou a lidskou existencí. Vynikající výkon předvádí Kevin Spacey, ani Jeff Bridges není vůbec špatný. Celý film jsem byl okouzlen tou zvláštní atmosférou, která z filmu přímo sálala. Tajemný závěr pouze umocnil celý zážitek.

Hlídka v Ardenách (1992)

Skvělé anti-válečné drama podle románu Williama Whartona. Keith Gordon skvěle vykreslil absurditu války a nelidskost velitelů. Rozhodně jeden z nejlepších anti-válečných filmů.

Dokonalý džentlmen (1992)

Skvělá parodie na americkou politiku, zvláště pak na pány kongresmany. Thomasi Jeffersonovi to pálí a ví co má udělat, aby se dostal k velkým penězům. Po zvolení do funkce kongresmana si rychle získává přátele a brzy se mu podbízejí různí lobbisté. Jedna z nejlepších komedií Eddieho Murphyho.

Bláznivá runway (1999)

Ani komedie, ani drama, ale obrovská nuda. Jediná věc, která mě pobavila byla ona "relaxační terapie" na runwayi.

Škola života (2002) (seriál)

Celkem dobrý francouzský seriál ze školního prostředí se skvělým titulním songem od Stereophonics.

JAG (1995) (seriál)

Strašně propagandistický americký shit-seriál patrně z dílny Republikánské strany. Jedna hvězdička za krásnou Íránku Catherine Bell a časy, kdy jako malý kluk jsem tohle baštil. Tentokrát bych to nevystihl lépe než pohrobek. Možná ještě nakonec: "Ahmad Mohammad ovládá sever Súdánu, Mohammad Ahmad ovládá jih Súdánu. Mohammad Ahmad je šílený a nebezpečný naším zájmům, Ahmad Mohammad chce zase dobro pro svou zemi. V Súdánu se našly chemické zbraně. Vaše mise začíná." = SHIT

Putování s pravěkými lidmi (2003) (seriál)

Už to sice nemá kouzlo jako Putování s dinosaury nebo Putování s pravěkými zvířaty, ale pořád je to nadprůměrný dokument.

Opravdová láska (2003) (seriál) odpad!

Další příšerná telenovela, které nepomůžou ani historické kostýmy. Když jsem přišel ze školy a snažil se na to dívat, po chvilce jsem se přistihl, že téměř spím.

Złotopolscy (1997) (seriál) odpad!

Neskutečně dlouhá a neskutečně nudná telenovela.

Plebania (2000) (seriál) odpad!

Polská katolická telenovela. Děj se odehrává v malé Bohem nezapomenuté vesničce. Středobodem obce je samozřejmě místní kostel, kde to táhne většinu hrdinů tohoto seriálu. V obci jsou samozřejmě také záporné postavy, ale všichni doufají, že se polepší a najdou zpět svou cestu k Bohu. Jediný klad této telenovely vidím v tom, že zde nedochází tak často k agitaci v kontroverzních tématech jako np. homosexualita nebo eutanázie.