Karate Kid (1984)

Jelikož jsem se neustále setkával u nových filmů a seriálů s odkazy na tento film, musel jsem ho už zkouknout. Tudíž předesílám, že jsem se na film díval bez dávky nostalgie, kterou by způsoboval fakt, že jsem na filmu vyrůstal. Musím říct, že jsem v mnoha ohledech pochopil, proč se o něm i dnes často mluví. Jednoduše je neuvěřitelně nadčasový. Příběh o outsiderovi a o takovém tom teengerovském souboji dobra a zla může v klidu soupeřit s dnešními scénáři. To doplněno o slušnou hudbu a slušného Macchia a Zabku (ačkoliv se jednalo pravděpodobně o jediné skutečně nadprůměrné výkony jejich kariéry) a skvělého Pata Moritu, který zahrál životní roli. Když se to celé sečte a podtrhne, z nějakého důvodu je z toho dobrý film, ačkoliv ani pořádně nevím proč, tak nějak mu nic nechybí, příběh plyne sice předvídatelně, ale rychle a nenuceně. 75%

Jan Palach (2018)

Za mne překvapivě poměrně hezké zpracování života J. Palacha. Film plný neznámých tváří, které však podle mne hráli velmi hezky a Viktor Zavadil získal můj respekt. Krásný poměr mezi životopisným vyprávěním a dramatem. V půlce se film láme a začíná být dramatem s těžkou atmosférou. Film rozhodně předčil moje očekávání. Možná ta česká novodobá kinematografie má ještě naději. 70%

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Předesílám, že nejsem onen 'hardcore' fanoušek Star wars. Celé Star wars univers mi sice vždycky bylo sympatické, ale nikdy jsem v neměl moc velké znalosti a všechny filmy jsem viděl jednou, max. 2x. I proto mi možná tenhle film nepřijde až tak špatný, jak prezentují někteří větší fandové. Sice naprosto rozumím tomu, co se jim na tomto filmu nelíbí a i já jsem měl občas problémy něco spolknout ( SPOILER - Leia lítající vesmírem apod.). Nicméně nějak jsem to dokázal překousat. Kylo Ren mi naopak přijde zajímá v tom směru, že jeho rozervaná osobnost mezi light & dark dodává filmu něco málo více. Jen mi pořád moc nesedí ta Daisy Ridley, ačkoliv je na ní pěkný pohled. Dlouho jsem přemýšlel nad čtvrtou hvězdu, ale zase objektivně, ze všech těch star wars filmů je pro mne tehnle spíš v té slabší kategorii. 65%

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Už to trochu skřípe. První díl je takovým učebnicovým akčním filmem shlukujícím best of herce akční kinematografie.Opravdu jeden z nejlepších filmů svého stylu a každý by se na něj měl kouknout. Dvojka pořád drží nějaký standard, pár herců se obměnilo, ale pořád tam je slušná kvalita. Trojka už je pro mě trochu moc. Stallone a Statham jsou pořád fajn, to se asi nikdy nezmění. Zároveň chápu tu myšlenku tvůrců, že prostě stará generace odchází a nahrazují jí tou mladší, rozumím tomu, ale já jsem se s tou myšlenkou moc nepotkal. Fajn film, ale asi bych si dal radši ještě jednu 'starší generaci' bez omlazení. 60%

Jump street 21 (2012)

Pokud bych měl napsat učebnici k béčkovým akčním krimi filmů, které jsou kořeněny sarkastickou komedií, tenhle film by byl na titulní straně. Za mne tam nechybí vůbec nic. Film dokáže dokonale jít svojí cestou, kdy si na nic nehraje (nestřídá nějaké komické části a pak hrozně vážné části), zároveň to není jen slátanina vtipů, kdy 50% se smějete, 50% je to prostě jen trapné (viz pozdější scary movies). Je to prostě, tak akorát. Vtipné od začátku až dokonce a přesto se slušnou dějovou linkou, kdy to prostě není jen plochá komedie bez duše. Zároveň teda Channing Tatum pro mě ukázal, že hrát v komediích rozhodně umí. 80%

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Zajímavý film se zajímavou myšlenkou, fajn zahrané hlavní role. Ale pro mne naprosto průměrný film, které mu právě chyby něco, co by ho vytáhlo na pořádnou pecku. Za mne jen myšlenka a slušní herci nestačí. 60%

Správci osudu (2011)

Za mne super film s hodne zajimavym scenarem a velmi se mi libila jak role, tak vykon Mackieho, docela mne prekvapil. A na Emily Blunt je vzdycky pekny pohled. Vse doplnuje Matt Damon se svym vysokym standardem. Nemam moc, co vycist. Moc pekny film, u ktereho neni treba moc myslet a zanecha stopu :) Dlouho jsem premyslel,jestli nedat 4 hvezdy, ale budu jednou romantik a budu hodnotit impulsivne. 85%

Machete zabíjí (2013) odpad!

Bože. Kolikrát jsem tu dal odpad bych spočítal na prstech jedné ruky. Tohle si to ale opravdu zaslouží. Taková hovadina. Pro mne další potvrzení, že Rodriguez je prostě Tarantino wannabe, jen je v tom hodně špatný. Něco jako, když si pětileté dítě hraje na superhrdinu. Co čekat od od režiséra, který dokázal tak zmrvit sin city ( viz jednička tarantino + rodriguez vs dvojka pouze rodriguez) Film nemá absolutně nic. Vidět po 150. Trejovu naštvou a mstící se tvář nepotřebuju. Tenhle režisér/scénárista opravdu absolutně nechápe v čem je Tarantinuv styl dobrej. A nebo je to možná uz prostě jeho styl. Každopádně tak moc se snaží být odlišný, jiný, parodický, brutální a nad věcí, až neni nic než trapný výstřel do prázdna s naprosto podprůměrnými výkony, vypatlaným scénářem a pokusem přivést zpět vyprahlé herce za zenitem. Vanessa Hudgens, daniel trejo, Charlie shean a další velkolepí herci ve své nejlepší formě. Jedna z největších ******, co jsem kdy viděl. A to ta jednička tak špatná nebyla.15%

Goon: Last of the Enforcers (2017)

První díl byl fajn film. Nabizel něco, co tu ještě nebylo a pro filmy z hokejove prostředí mám slabost. Ale tohle už ne. Ten wow efekt z prvniho filmu říkající, ty jo, ono to není špatné to jsme nečekal, je pryč. Problém je, že to je typ filmu, který staví na tom, že ukazuje něco nového a brázdí vody docela nevyčerpaného tématu, a tak člověk přehlíží chyby, cliché, trapnosti, nelogičnosti a průměrné výkony. Nuže, máme tj dvojku, uz není důvod nic přehlížet. 45%

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Za mne návrat k tomu v čem byli piráti opravdu dobrý. Po slabých dílech mám jsem měl stejný pocit, jako když jsem poprvé viděl první a druhý díl. Daleko přesáhlo mé očekávání. Black pearl zamířila z vln průměrna do kvalitnějších vod a pokud bude další díl ve stejném duchu, sem s ním. 80%