Yasmine (2014)

Pěkný snímek. Je sice pravdou, že v podstatě uz od začátku má hodně předvídatelnou dějovou linku, ale člověku to ve finále nejak nevadí. Pro někoho možná může být trochu problémové přenést se přes odlišný přístup k natáčení na dálném východě, ale ja jsem to spíš uvítal. Příjemně mě také překvapil soundtrack. 75%

Diagnóza: Šampión (2015)

Největší problém, který tenhle film má, je předvídatelný děj. Ano člověk může namítnout, že to má v dnešní době polovina nově vznikajících filmů, ale tady mi to prostě vadilo. V podstatě po 20 minutách víte o čem celý film bude a jak zárověn skončí. Nicméně Will Smith je moje slabost a dokázal jsem proto tyhle nedostatky nechat na pokoji a řešit to, co tím chtěl vlastně básník říci. A to se mi líbilo :). 75%

Táta je doma (2015)

Průměrný film, který je pro mne nadprůměrný tím, že mám rád Mike Wahlberga a podprůměrný tím, že nemám rád Willa Ferrela. Výsledkem, je tedy průměrná komedie :) 50

Koupili jsme ZOO (2011)

Neuvěřitelný zážitek. Čekal jsem, že půjde o nadprůměrnou komedii vzhledem k obsazení, ale tohle jsem nečekal. Vlastně ani nevím, proč píšu komentář, jelikož nedokážu slovy popsat, jaké bylo sledovat tenhle film. Od první minuty až do té poslední byl prostě hřejivý, příjemný. Scarlett, Matt Damon, Thomas Haden Church, Elle Fanning...všechno skvělé herecké výkony. Skvělý soundtrack, dojímavý příběh, nenuceně vtipné momenty. Jedná se o typ filmu, který mi říká, nah.. World ain't that bad...Prostě člověka naplní optimismem a příjemnou náladou. Nemám, co bych vytknul. Jedinou věc, pro mě zatím největší překvapení za poslední jeden, dva roky.

Bleach (2004) (seriál)

Pro mě skvělé anime se skvělou myšlenkou, která je perfektně rozváděna po všechny díly. Osobně nemám nic, co bych tomu mohl vytknout. (Pochopitelně hodnotím normální díly, ne fillery.) Od začátku až do konce zábavné s vynikajícím soundtrackem.(Obzvláště v 2. polovině - Espada,...) Nechci tu zbytečně zabíhat do detailů, abych nijak nespoileroval, ale pro mě osobně má tohle anime všechno, co po anime chci. 95% PS.: Vzkaz pro ostatní. Pokud se někomu tohle anime nelíbí, má na to plné právo, každému sedne něco jiného. Ale dost dobře nerozumím, proč v každém druhém komentáři čtu, že je to slabé, protože to má nekvalitní fillery. To nechápu, já osobně nikdy neviděl anime, které by svými fillery konkurovalo původním dílům mangy, pokaždé jsou fillery poměrně odpadní záležitost. Od toho také na internetu existují stránky jako fillerfilter apod. Proto, abyste se takovým dílům vyvarovali!

Vítězové a poražení (1999)

Podle mě jednoznačně nejlepší film o sportu, který byl kdy natočen. Neskutečný Al Pacino, výborná Cameron Diaz, skvělá režie. Výborný soundtrack, skvělé záběry při zápasech. Absolutně tomu nemám co vytknout. 150 minut čisté zábavy, kterou jsem hltal na jeden nádech. Edit - film jsem právě viděl po 4. a pořád nemám, co vytknout. 95%

The Gambler (2014)

Je sice pravda, že ten film v podstatě není o ničem. A po takových 30 minutách také tušíte, jak skončí. Ale mě se to prostě líbilo a pro Wahlberga mám slabost. Je zábavný, vtipný a zároveň vám trochu ukáže v čem vlastně spočívá gamblerství a proč je považováno za nemoc. 75%

Na vítězné vlně (2014)

Sportovní filmy většinou spíš nadhodnocuji, zvlášť ty o americkém fotbale. Ale bohužel tohle je pravděpodobně nejhorší sportovní film, jaký jsem viděl. Dialogy jsou děsivé, výkon Caviezela také. Od začátku až do konce filmem prostupuje jedno cliché za druhým. Obvykle mi takové prvky nevadí, konec konců ve filmu o sportu, který povídá o nevzdávaní se, vyhecování se k lepším výkonům, poražení silnějších, je trochu těch cliché potřeba. Ale tohle už je opravdu moc i na mě. Slabých 40%

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Byl jsem připraven tenhle film kriticky rozcupovat, protože jsem od něj měl nízké očekávání, ale musím říct, že mě příjemně překvapil. Vyprávění o Mojžíšovi čeká už příliš dlouho na moderní filmové zpracování a myslím si, že tohle je při nejmenším obstojné. Myslím, že to kvalitně odvypráví příběh exodu široké veřejnosti jednoduše stravitelnou cestou. Bohužel mám u tohoto filmu stejný problém jako u drtivé většiny jiných historických filmů. Před studiem japonštiny jsem studoval obor historie, a tak si bohužel všímám nepřesností, které u mě takový film vždy posunou o kus dolů. Nebudu tu takové nepřesnosti rozpitvávat, jsou lidé, kteří o těchto chybách nevědí nebo vědět nechtějí a chtějí si v klidu užít film. Nebudu to pro ně tedy kazit. (Jen uvedu příklad - v knize Exodus, tedy 'Knize Mojžíšově' se vůbec nevyskytuje postava faraona Ramsese, vystupuje tam pouze faraon, který je oslovován právě jenom slovem Faraon. Dodnes se vedou diskuze o tom, kdo by teoreticky oním faraonem mohl být, ale už je fakty doloženo, že Ramses to být nemohl). Když však vynechám tyhle bláboly, kdy si snažím hrát na nějakého rádoby historika, je to docela kvalitně zpracované téma počátků židovské kultury a stojí za to se na něco takového podívat.75%

Saw: Hra o přežití (2004)

James Wan tímhle filmem vytvořil absolutní fenomén. Není moc co k tomu filmu dodat. Neskutečný soundtrack, jeden z nejlepších, které jsem při sledování filmů slyšel, neskutečný konec. Zajímavá myšlenka, která diváku přehazuje otázku, která u filmu vždycky funguje - What would you do? 85%