Blade: Trinity (2004)

Prostě klasický vývoj. Jednička super, ve dvojce už vám chybí spousta věcí z jedničky, ale baví ty postavy, které v jedničce byly a zároveň si užíváte ten svět. No a pak přijde trojka, která úplně zapomněla na to, co ten původní film dělal a v čem byl dobrý. Pro fans je to asi must watch a dokážu si představit, že budou docela spokojený. Minimálně s tím, že uvidí Blada, kterej je prostě dál stejně přísnej s novýma zbraněma, enemies atd. Objektivně to ale už je slabý a docela to kazí ty originální blady, který měly docela kvalitu a kult. Tady to už prostě drží jenom Snipes a Reynolds a trochu parasiting na předchozích dílech. Už to není poznávání toho světa, ale slabší řezačka. Normálně bych asi hodnotil lépe, ale film, který má slušnou fan vaše, slušný obsazení na akční film a má na čem stavět, by měl být lepší. 50%

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Jo, tohle celkem fungovalo. Origo je origo, bylo pojatý dost jinak, pro mne líp. Tady se zkusila nová cesta a podle mě byla taky docela slušná. Navíc kombinace Rocka a Kevina Harta prostě vždycky funguje. Slušná zábava na neděli. 65%

Šílení kanibalové (2016) odpad!

Tak na tohle nemám. Po 20 minutách jsem z toho měl brain damage. Naprosto subjektivně - je to nesmyslnej bullshit, který se snaží být šokující a zajímavý, ale absolutně to neumí.

Bloodshot (2020)

Typicky béčkový příběh s pár celkem očekávanými plot twisty. I tak si myslím, že je zdejší hodnocení až moc přísný. Je to docela solidní jízda, která je chvílemi trochu víc absurdní, ale to je vynahrazený docela zajímavými high tech nápady. Vin Diesel je prostě Vin Diesel, nikdy nemám problém se na něj podívat a i tady splnil to, co se od něj dá čekat. Nikdy to není masterpiece, ale úplný průšvih taky ne. Fajn chill, nad kterým vůbec nemusíte přemýšlet. 65%

Chvilky (2018)

Tak tohle vážně není nic pro mne. Po dlouhé době jsem narazil na movie, u kterého jsem měl veliký problém vydržet do konce. Do poslední chvíle jsem čekal, ze přijde nějaký ‘plot twist’, ale vzhledem k tomu, že film žádný ‘plot’ ani neměl, nedivím se, že nic takového nepřišlo. Pokud byla myšlenka v tom, že bych měl najít empatii a soucit pro hlavní hrdinku nebo se do ni snad vžít, tak to ani náhodou. To čím prochází, je něco tak standardního a jsou to problémy, se kterýma lidé potýkají poměrně často a běžně. A z vlastní zkušenosti u mě a u lidí kolem mne musím říct, že se s nimi potýkají daleko normálněji a logičtěji než ona. Zároveň 2-3 minutový záběry beze slova, kterých bylo v 90 min filmu snad 10, záběr jak močí (pointa?) apod. mě vážně ničily. Jediná hvězda za Bokovou, která se s tou rolí poprala celkem ok. 25%

93 Days (2016)

Čistý průměr. Samotný scénář není vyloženě špatný, ale zasloužil by si trochu kratší stopáž. Zároveň z filmu hodně dýchá úplně jiný styl a pojetí filmu. Na první pohled prostě poznáte, že se nejedná o evropský nebo americký film, jen si nejsem jistý, jestli je to v tomhle případě dobře. Mám pocit, ze se režie snažila o to, aby byl film primárně pro západní trh, díky čemuž vznikla trochu zvláštní slátanina a chvílemi podivné dialogy. Možná by bylo lepší jít příště kompletně africkou cestou. 50%

Zlý časy v El Royale (2018)

Inspirace Tarantinem je zřejmá, ale prostě tomu něco chybí. Film má silné chvilky, ale ve finále až na pár rychlých eskalací je hodně predvidatelný. Škoda, měl obrovský potenciál, scénář byl zajímavý, ale podle mne nedotažený. 60%

Lemra líná (2006)

Krásný důkaz toho, že ani top herci neudělají z průměrného scénáře nebéčkový film. Jediná oprvdu nadprůměrná věc tohoto filmu je McConaughey. 50%

Bídníci (2012)

Tak tenhle film mě naprosto zlomil. Ačkoliv muzikálovou tvorbu nevyhledávám, marně hledám negativa, a to i přesto, že jsem si dal víc jak týden, než jsem začal psát komentář, jelikož po shlédnutí jsem zůstal naprosto speechless. Ani nevím, kde pořádně začít abych tu nenapsal 20 normostran. Už samotná předloha je literární skvost, a proto by mě nikdy nenapadlo, že mu nějaký film dokáže dostát. Hudební kousky jsou naprosto fenomenální a těžko bych našel píseň, která by do atmosféry nezapadala. Anne Hathaway a její I dreamed a dream je něco, co ve mne bude resonovat ještě hodně dlouho. Amanda Seyfried je pravděpodobně nejlepší možná volba pro Cosette, jelikož už jenom svým vzhledem a vystupováním ztělesňuje to, jak Hugo Cosette popisoval. A na topu toho všeho stojí Javert vs Jean Valjean alias Russel Crowe vs Hugh Jackman. Vidět všechny tyhle herecké ikony hrát muzikální scény připomíná, že skutečně kvalitní herci, kteří při hraní používají um a ne testosteron.No a nakonec - píseň Do you hear a people sing je jeden z nejsilnějších zážitků, který mi film připravil. 90%

Dunkerk (2017)

Tak tenhle mě prostě zklamal. Na Dunkerk jsem čekal strašně dlouho a Nolanovu tvorbu mám strašně rád. Tenhle snímek jsem ale asi nějak nepochopil. Do té atmosféry a bezmoci obklíčených vojáků jsem se i vžít dokázal (obzvláště třeba v částech náletů letadel), ale to nic nemění na tom, že filmu pro mě chybí silnější dějová linka a zároveň charizmatičtější hlavní postava, která mě tím story provede.Film je pro mne v některých pasážích až moc balancuje na hraně dokumentu. (Samozřejmě je zároveň respektu hodné, že Nolan události v Dunkirku zpracoval věrohodně a fakticky.) Na stranu druhou Tom Hardy opět stoprocentní a to zklamání vyrovnává. Respekt za to, že mu Nolan našel takovou roli, jelikož si myslím, že žádná jiná by mu nesedla tolik, a tak z něj opět vymáčkli to nejlepší a že toho je. 60%