Coach Carter (2005)

Jeden z nejlepších sportovních filmů, které jsem kdy viděl (a že jsem jich viděl). Samuel L. Jackson je jako přísný trenér mladých kluků z ghetta fantastický. Realistický, dojemný a velice inspirativní film, který vytváří opravdový pohled na šance mladých kluků, kteří žijí a vyrůstají v prostředí gangů. Jakýkoliv fanda sportovních filmů musí tenhle film vidět. 85%

Divergence (2014)

Upřímně chápu, proč lidé dávají slabší hodnocení. Přeci jen s tímhle typem sci-fi akčních filmů s ženskými hlavními postavami se v poslední době roztrhl pytel a ne každému tenhle typ filmů sedne. Nicméně mě tenhle film dostal. Nemám, co bych mu vytknul. Líbí se mi to seznamování s novým prostředím, poznávání frakcí, zařazování do nich a konec konců celkový námět. Nejvíc mě překvapily herecké výkony. Přiznám se, že o hlavních protagonistech jsem slyšel poprvé, nicméně jsem s nimi neměl nejmenší problém. Tris (Shailene Woodley) jsem žral od začátku až do konce a kdyby mi řekla že 1+1 je tři, tak bych ji to s radostí uvěřil. Těším se na druhý díl. (Insurgent) 90%

Labyrint: Útěk (2014)

Musím říct, že tenhle film mi sedl. Dostal jsem od něj přesně to, co jsem očekával a co jsem od něj chtěl. (Respektive ještě o trochu více, protože vzhledem ke zdejšímu hodnocení, jsem měl očekávání o něco nižší). Skvělá myšlenka (takový styl Hunger games a Divergent, což jsou náměty, které se mi prostě líbí), od počátku až do konce jsem byl zvědavej, kdo vlastně stojí za tím 'The maze', ve kterém postavy byly. Film mě nenudil ani na minutku během těch 114 minut. Herci jsou sice trošku nevýrazní a chybí mi tam nějaký 'tahoun', který by tenhle snímek vytáhl ještě o trochu výš, ale to mi s přehledem nahradí příběh. PS.: Knihu jsem nečetl, takže hodnotím čistě to, jak na mě zapůsobil samotný film. 80%

Paddington (2014)

Bohužel jsem se nedokázal přenést (a opravdu jsem se snažil) přes fakt, že nikdo neřeší, že se po ulicích Londýna potuluje medvěd. Možná jsem moc upjatý, ale prostě nedokážu od toho při hodnocení odhlédnout. Ne že by sám film byl špatný, dokážu si představit, že si v neděli sedne rodina s dětmi a podívá se na takový film. Myslím, že přesně pro takové účely je tenhle film určený. Mě až tak úplně nesedl, zároveň měl ale některé úžasně vtipné chvilky, díky nimž to pro mě byl takový lehký nadprůměr. 65%

Čistá duše (2001)

Krásný pohled na génia bojujícího se schyzofrenií a Russel Crowe v podle mě jeho nejlepší roli. To je kombinace, která vytváří opravdu vynikající film, jenž ve vás zůstane na dlouho. Jako člověk, který dříve pana Nashe neznal, jsem zároveň vděčný, že jsem se o tomto člověku něco dozvěděl, alespoň touhle cestou. 85%

Interstellar (2014)

Musím říct, že mě tenhle film docela zklamal. Vzhledem k tomu, že Nolana uznávám a jeho filmy mě doposavad pokaždé odzbrojily, čekal jsem mnohem víc. Kor když přihlídnu k tomu hvězdnému obsazení. Ne, že by tenhle film snad nebyl zajímavý a relativně zábavný, ale od Nolana jsem prostě čekal více. Je na můj vkus až moc abstraktní a vzhledem k tomu, co se vlastně ve filmu děje, mi přijde 169 minut vážně přehnaná stopáž. Co se týče kladů tak jednoznačně musím zmínit efekty a celkově záběry na planety apod., ty byly neskutečné. A samozřejmě jako vždy neskutečný Hans Zimmer. Čtyři hvězdy dávám jen kvůli Zimmerovi a kvůli tomu, že kdybych dal 3 bylo by to pravděpodobně díky mým přehnaným očekáváním, a tak se pokusím zachovat objektivitu. 75%

Whiplash (2014)

Tak, jak začít. Asi tak, že jsem k tomuhle filmu přistupoval hodně opatrně a skepticky. Hudební filmy mám rád a jazz respektuju, ale neumím ho vychutnat, a tak jsem byl přesvědčen, že se mi tenhle film líbit nebude. Nemohl jsem se mýlit víc. J. K. Simmons předvedl jeden z nejlepších hereckejch výkonů, který jsem viděl za posledních x let. Ačkoliv jazz filmem prostupuje od začátku až do konce, tak vůbec nevadí, když člověk není jeho milovníkem. Miles Teller mě taky překvapil. Film od začátku až do konce neskutečně graduje a konec? O něm nebudu vůbec mluvit, abych tu nespoileroval. 85%

Divočina (2014)

Obyčejně nejsem ten typ, který se ve filmu nechá nějak unést přírodou nebo dokonce k přírodě ve filmu přihlíží v hodnocení. Ale tady je to jinak. Krajina je zde tak dech beroucí, že ji zmínit musím. Nádherný psychologický příběh, který donutí člověk přemýšlet o tom, co je v životě vlastně důležité a jak si stavět svoje priority. PS.: Velmi mě překvapila Reese Witherspoon. Nikdy bych neřekl, že by se na takovou roli hodila a musím říct, že si mě tímto výkonem získala. 80%

Gran Torino (2008)

Co dodat. Podle mě nejlepší výkon Clinta Eastwooda, a to jak v režijní, tak i herecké roli. Výbornej scénař s typicky syrovým vtipem Clinta. Dokonalý soundtrack, dokonalá píseň na konci. Dojemné, realistické, vtipné, smutné, úžasné. Pro mě osobně jeden z nejsilnějších filmových zážitků, jaké jsem kdy měl. Když se na tenhle film dodívám, bez problémů si ho mohu pustit znova. Úmyslně nepopisuji v čem hlavně je úžasný, abych Vám to nijak dopředu neprozrazoval, ať si každý projde tím wow efektem, jako já, který je důvod, proč se dívám na filmy :) Za mě 95% ......gentle now a tender breeze blows whispers through a Gran Torino whistling another tired song.......

Hokejový zázrak (2004)

Jako obrovský fanda do hokeje, ať už mezinárodního, evropského nebo NHL (popřípadě AHL apod.), jsem se do tohohle filmu zamiloval. Realistický pohled na výkon mladého týmu USA na olympiádě v Lake Placid, který je dodnes v USA opravdu označován za Miracle on ice. Člověk, který k tomu filmu přistoupí jako někdo, kdo má rád hokej, ale o Lake Placid nic neví, se toho dost doví a pobaví se. Člověk, který o tom fascinujícím výkonu věděl už dříve se ale rozhodně pobaví také. Kurt Russel v roli svérázného Herba je vynikající a celkově všichni 'hokejisté' podali obstojné výkony, scén na ledě je dost (za což jsem snad nejraději, přijde mi, že veškeré filmy o hokeji se toho bojí) a jsou kvalitní. Celkově nemám moc co bych tomuhle filmu vytknul. 90% PS.: Uslyšíte zde nejslavnější hlášku amerických komentátorů, která se týká hokeje (ekvivalent zárubovy hlášky 'přepište dějiny') - Do you believe in miracles? Yes!