Batman (2022)

Tři hvězdy asi jsou docela přísný, ale mě tohle moc nesedlo. Ne ani tak proto, že je to možná vůbec nejmíň akční batman a je to spíš detektivka (hodně tam cítím inspiraci v Seven), to by mě nevadilo. Ale hlavně mi tam vadili některé scenáristické přešlapy - absolutně mi nesedí, jak je napsaná Catwoman. Její a batmanovi romantické části mi přišly úplně mimo. Cat byla vždycky cool, sebejistá, proradná mystery girl a to tady absolutně chybí. A absolutní vrchol je její věta ‘jediný, o co mi jde je, aby za to všichni white privilege men zaplatili.’ Jako hypekorektnost Hollywoodu je věc jedna, ale nevím, jestli tohle má batman zapotřebí. Další věc, že to vůbec nezapadá do jakýkoliv korelace s ostatními batmany + opět naprosto neporovnatelné s Nolanem. Chápu, že asi není fér se neustále odkazovat na Nolana, ale to je hold cena za to, ze DC/WB udělá za 17 let 6 filmu o Batmanovi, kde jsou tři různí herci Batmana, 3 (respektive už 4) různí Jokery, 3 různé Catwoman apod. Je vtipné, že z nějakýho důvodu to, co odpůrci Marvelu vyčítají jeho opakujícím se filmům, se sem neuplatňuje, přitom WB recykluje na takový úrovni, že si ani neláme hlavu s tím, že to odporuje filmu, co natočili pár let zpátky. Překvapil mě Pattinson, myslel jsem si, že to nemůže fungovat, ale nakonec mi tam vůbec nevadil. A top je pro mě hudba, ta byla skvělá. Pořad je to dobrej film na celý večer a jsem rád za oživení Riddlera. 70%

Rozhodnutí nebo život (2022)

Tak to byla síla. Jedna hvězda za myšlenku, která není špatná, a kdyby byla dobře uchopená, tak by to mohlo mít slušný výsledek, ale tohle byla vážně bída. Scenáristicky úplně mimo, tak tupý, absurdní dialogy, které jsou prázdnou vyplní času jsou dlouho neviděl. Jednotlivé levely na sebe absolutně nenavazují, jsou to jenom vytažené ohrané myšlenky z jiných hororů, čímž vzniká úplně nesourodej nesmysl. Přitom by stačilo, aby to bylo scénářem aspoň průměrné a vzhledem k originalitě by byl to solidní film. Stačilo se třeba inspirovat z her, kde je těch levelů, které by sem pasovaly stovky. A Iola Evans? Upřímně jeden z nejhorších hereckých výkonů, co jsem za poslední dobu viděl. 30%

Circle (2015)

Takový čistý průměr. Dobrá myšlenka, ale s hodně předvídatelným dějem. V podstatě prochází přesně tím vývojem, jaký člověk na začátku očekává ve chvíli, kdy si uvědomí, o co jde. Na druhou stranu, jak jsem psal - myšlenka dobrá, je to i celkem dramatické v tom smyslu, že člověk chce vědět, jak to vlastně dopadne, což opravdu až do konce úplně neví. Na jednu stranu to trpí klasickými problémy tohohle typu filmů, na stranu druhou vzhledem k hercům a faktu, že to je celé v jedné místnosti, solidní psychologický drama. Klasicky s hororem nemá nic společného. 60%

Matrix Resurrections (2021)

Přijde mi, že ta kritika je trochu přehnaná. Je jasné, že tenhle film se nemůže rovnat originální trilogii a upřímně se jí ani nepřibližuje, ale z toho ještě neplyne, že je to až tak podprůměrné. Obecně to napojení na původní trilogii podle mě úplně nefunguje, ale snažím se to brát jako by Matrix 4 nebyl vyloženě pokračováním, jako spíš takovým samostatným filmem, alternativní dějovou linkou vedle původního story. Takové DLC k celé trilogii. Bohužel jsou ale pak faktory, které jsou prostě objektivně horší a nemusely by být - hudba, dialogy, hlavní postavy (především Smith - to je za mě největší krok vedle). Naopak mě hodně příjemně překvapil Neil Patrick Harris. Za mě solidní film z Matrix universe, ale jednoznačně s původními díly neporovnatelný. Upřímně se ale trochu bojím dalších pokračování, protože to už by mohlo začít ten vibe celého Matrixu dost kazit. 65%

KIMI (2022)

Fajn film, celou dobu drží solidní tempo a drama. Téma je dobrý a docela uvěřitelný, Zoë Kravitz super, ale proboha ten ending. Pro mě osobně posledních 10 min roztříštilo náladu, styl a uvěřitelnost celého filmu. #newjohnwick 55%

Dámský gambit (2020) (seriál)

Ačkoliv šachy nejsou sport, který by mě bavil nebo zajímal, tohle je takové mistrovské dílo, že to nehraje roli. Výtečněobsazení herci, skvělý soundtrack, dokonalé vizuální drobnosti. Mohl bych pokračovat dál, ale byl by to jen výčet superlativ. Jednoduše řečeno - jedna z nejlepších series/mini series za poslední dekádu. Masterpiece. 90%

Den nezávislosti (1996)

Americké vlastenectví a patriotismus v té nejextrémnější podobě. Normálně mi to úplně nevadí, ale tady je to tak přestřelené, že člověk místy uvažuje, jestli to je myšleno vážně nebo je to vtip na odlehčení. Mimo to je to ale megafilm se solidní hudbou, efekty a kvalitními herci a jejich výkony. Solidní popcornovka na večer, jen je třeba nad tím moc nepřemýšlet. 65

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Rozhodně zajímavá a docela originální myšlenka. Docela surově to zobrazuje obraz dnešní společnosti. Ačkoliv je to plný cliche a děj je poměrně dost předvídatelný, nějak tak to do sebe zapadá, že to ani nevadí. Od začátku až do konce sedaří docela držet napětí. Fajn zážitek. 80%

Kate (2021)

Rovnou předesílám, že tady nejsem úplně objektivní. Na Japonsko jsem prostě vysazený a tady se mi to “punk” zobrazení docela líbilo. Narážky na západní kulturu a chování jejích lidí taky beru. Bohužel tady hodně srší jako dnes už skoro všude silnej feminismus a gender obecně, ale dá se to zkousnout. Do toho super hlavní herečka, hlavní japonští herci v podstatě všichni na A a Woody, pro toho mám prostěslabost. Do toho super soundtrack. Kdybych byl objektivní, byly by to tři hvězdy, ale jakožto Nihongo maniak dávám 4 - 75%

1917 (2019)

Phew. Hodně silný film. Ukazující, že nejde o to, kolik ve válečném filmu proletí kulek. Syrová ukázka poměrů ve válce. Bláto, strach, dezorientace, ironie. Ukázka toho, že hrdinové ve válce nejsou o zářezech na pažbě. Konečně někdo našel odvahu ukázat válku obzvlášť tu první světovou - dny čekání, špíny a hnusu jen proto, aby pak umřel kvůli náhodně odražené kulce. Ne několika hodinové uměle efektní přestřelky ve městech. Tady se vojáci netrefují, chybují Skvělý výkon obou hlavních herců. Dokonale obsazení tuctových tváři.. Cumberbatch už je pak jen třešničkou. klobouk dolů 85