Invalida (2023)

Na Slovensko dost nečekaná a poměrně kvalitní filmařina. Až se mi chce říct, že by braťa klidně strčili do kapsy ty naše český trapáky s opakujícími se trapnými rodinnými komediemi. Tohle se povedlo. Ne tak, že bych z toho bych konsternovaný a smíchy neudržel moč, ale bavilo. První polovina mi přišla o něco lepší.

Gangs of London - Season 2 (2022) (série)

Za mě o něco více zajímavější podívaná, než byla první série. Mělo to pár zajímavých momentů, které jsem nečekal,akční scény fajn, kamera dobrá. Je vidět, že do toho nasypali peníze. Akorát opět spousta nesrovnalostí, stupidních rozhodnutí, chování a efekt nekonečných zásobníků a velmi "taktického" bojového postupu v seřazené skupince proti střílejícím nepřátelům. Ale pořád to je rozhodně nadstandart.

Oppenheimer (2023)

Očekávání byla obrovská a možná proto hodnotím "pouze" na 2 hvězdy. Určitě je to nadprůměr, herci to dávali bravurně, ale vzhledem k tomu hypu, co jsem vše očekával, mi to nesedlo. Veškerý marketing okolo mi dával tušit, že půjdu na pecku, která tu dlouho nebyla, ale když jsem odcházel z kina, tak jsem si říkal, že mi to nic nedalo. Chybělo mi tam to mrazení, když jsem tehdy viděl inception, dark knight, na které jsem ještě dlouho myslel a musel si je pustit znovu. Oppenheimer ve mně podobné pocity nevyvolal.

Patriot (2000)

Po x letech jsem na to kouknul večer v televizi a nechal jsem vše ostatní, abych to dokoukal. Už to je důkaz, že se jedná o výjimečný film. Brutalita, emoce, skvělá hudba, Mel Gibson ve vrcholné formě  a další dobří herci. V současné době nudných cgi formeláků a slátanin si uvědomuji, jak skvělé se ještě nedávno točily filmy

Temný případ - Série 3 (2019) (série)

Musím říct, že třetí série pro mě byla nejlepší. Herci i scénář mi naprosto sedli. Tempo se nijak nevleče, je to od začátku napínavé. Skvěle zasazená doba po Vietnamu, ve kterém jeden z hlavních hrdinů bojoval a fungoval jako stopař a svoje schopnosti sem tam využije. Jen mě mrzel trochu konec, kdy se vlastně ani jeden z ústřední dvojice "nedozví" skutečnou pravdu.

Rod Draka - Série 1 (2022) (série)

Na hře o trůny mě zrovna linka s draky bavila nejméně. Jako mě první díl GOT naprosto nalákal a vtáhl, tady se tak nestalo až do konce série, kde to konečně začalo být zajímavé. Spousta postav mi přišla nezajímavých a seriál jich táhlo jen několik málo z nich. CGI oproti GOT je naopak o úroveň výš a draci vypadají skvěle.

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Jak člověk musí být zoufalý, osamocený, mentálně nemocný, aby tohle dobrovolně sledoval už od roku 2005!! To se nedá. Všechny tyhle vlastnosti na mě vlastně sedí, ale tahle imbecilní tvorba ve mně vyvolává akorát tak vředy.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Já na to nekoukám, to jen pro pořádek. Ale stalo se na návštěvě, že to mělo puštěno ženské osazenstvo, tak jsem to byl nucen vnímat. Naprostá škoda to hodnotit, ze všech žump současné české filmové a především té seriálové kinematografie je tohle pro mě ta nejhlubší a nejsmradlavější.

Zoo (2022) (seriál) odpad!

Vzhledem k tomu, že jsou tu filmy, které jsou slabé a hodnoceny jsou kolem 30%, avšak pořád vykazují alespoň nějakou dávku snahy, rozhodl jsem se, že budu hodnotit i tyto nekonečně tupé české seriály, které si nezaslouží více než 5%. Úkol je to nadlidský, protože u alespoň jednoho dílu nedokážu vydržet moc dlouho. Ale podařilo se to např. u rodičů, kteří to sledují a já to byl nucen u posezení a večeře vidět. Ano je to odpad, totální dno, kterých je tu v českých luzích a hájích tolik a je úplně jedno, o jakou produkci se jedná, Nova,Prima,ČT-všechny tyhle jejich lobotomická díla jsou jedno a to samé.