Luther - Série 1 (2010) (série)

Po dosti vysokém hodnocení jsem se neuvěřitelně těšil, očekávání byla veliká. Možná proto jsem tolik zklamaný. Nevím, jestli je to tím 13letým časovým odstupem, ale už mě tyhle kriminálky, kde hlavní hrdina je něčím geniální, výstřední a naprosto vybočuje z normálu, nebaví. Je jich moc. Další věc je nulová uvěřitelnost, všichni se tu chovají jak amatéři, speciální jednotka vypadá jak banda mladých airsofťáků, elitní detektiv má tolik průserů, že by v reálu nemohl projít psychotesty, ale zde se mu vše odpouští. Podezřelí z vraždy si naprosto volně pobíhají po městě a nerušeně si telefonují, s kým chtějí,aniž by někoho napadlo jim napíchnout mobil. To prostě nedávám. Je toho víc, ale nebudu se rozepisovat, pro mě tedy velké zklamání. Dám tomu ještě šanci ve druhé sérii.

The Covenant (2023)

Pro mě téměř neznámý film. Na Guye Ritchieho se vždycky těším a válečnou akci jsem si nemohl nechat ujít. Nicméně zas taková pecka to nebyla, na jeho poměry. První půlka mě nijak nezasáhla a celkově jsem nejspíš očekával více akce od filmu od Ritchieho. Nicméně tleskám za výběr tématu ohledně ponechání na pospas většiny spolupracovníků USA po jejich ústupu.

Čas (2021) (seriál)

Příjemná, ale docela depresivní chuťovka na nedělní odpoledne. Bean a Graham hrají velmi dobře.

Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem (2022) (seriál)

Rozhodně dost zajímavé, dobře natočené a inspirativní. I když je otázkou, do jaké míry jsou některé části spíše hrané, musím uznat, že Chris mi přijde jako velmi charismatický člověk, kterého nelze pouze škatulkovat jako thora.

Papežův vymítač (2023)

Tři hvězdy za Russela, ten utáhne snad každý film. I když tohle bylo slabší dílo. Začátek super, kněze jsem si hned zamiloval, ale od druhé poloviny filmu je to typická duchařina, kterých je tu mraky.

Párty Hárder: Summer Massacre (2022)

Konečně něco, co mezi těmi zatuchlými českými filmovými kakanci zaujme. Přiznávám, že oproti předchozímu dílu to pravděpodobně vlivem přiblížení mainstreamu ztratilo trošku na odvaze úplně zbourat zábrany a ukázat víc, ale stále skvělé. Už jsem chtěl strhnout hvězdu za to, že mi tu chyběl vítěz chemické olympiády Grundza, ale podívejte na potitulkovou scénu.

Re-Play (2009) (pořad)

Někdy na počátku v cca roce 2008 jsem to poprvé viděl na TV public a byl jsem z toho nadšený, nic takového formátu u nás nebylo. Následně se projekt přesunul na prima cool a to pro mě byly žně, navíc po obsazení Mikoláše Tučka. To jsem si vyhrazoval pravidelně volno na dobu vysílacího času a bavil se.  Skvělé vstupy, recenze, vtipy, reportáže z E3 a parádní a sympatický kolektiv v čele s Tukanem,Mazim,Sterakem a Bětkou. Tuhle dobu bych shrnul na 5 hvězd. Bohužel následovala další etapa, kdy všichni jmenovaní odešli a nahradila je skupinka absolutně fádních, nezajímavých osob. Recenze jsou nudné, vtip moderátorů je naprosto trapný, až se kolikrát já stydím za ně. Postupně se to propadá čím dál víc. Nudná rubrika esport, deskové hry na začátku OK,ale už nemají čím zaujmout. Naprosto trapné vsuvky s Michalem Suchánkem i jinými hosty, nudné recenze her. Když už se objeví áčková hra, tak jí odbydou pár minutami, ale naprosto otravná videa o tom, jak ve studiu hrají hosté nějakou hru, dají na delší čas. Většinou si nudné pasáže přetáčím na internetové televizi a zjišťuji, že poslední dobou přetáčím skoro celý díl. Po odchodu původního osazenstva ztráta jakékoliv kvality a hodnotil bych odpadem. Tři hvězdy dávám z nostalgie na původní díly.

Chernobyl: The Lost Tapes (2022)

Ohledně skutečností nic extra nového, ale obsahuje to spoustu mnou dosud neviděných záběrů. Skvělé.

Temný případ - Série 2 (2015) (série)

Rozjezd na moje poměry dost pomalý, spousta zbytečných scén, ale ke konci to opět graduje a drží si to dobrou atmosféru.

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Jsem tvrdým odpůrcem nuceného vkládání všelijakých menšin do kinematografie, aby se splnily kvóty. Ale překvapivě, tady mi to vůbec nevadilo. Samozřejmě postelová scéna mohla být vypuštěna, to bylo hrozný. Ale na rozdíl od Netflixu, kde je na každém kroku cítit to extrémně nucený cpaní zástupců všech komunit, tady mi to vůbec nepřipadalo rušivé, naopak. Příběh těch dvou borců to tady krásně obohatilo a jak už se tu psalo, krásně to ukázalo tu malou naději ve světě bez budoucnosti. A pak to prolínání s linkou Joela a Ellie, to bylo mistrovský. Zatím mě to baví s každým dílem víc a víc.