Kingsman: Tajná služba (2014)

Tohle mě bavilo stejně jako mě to překvapilo. Nic jsem od filmu nečekal a nakonec jsem se náramně bavil.

Méďa 2 (2015)

Závěr filmového víkendu. O něco málo horší než jednička, ale stále stejně ujetá prdel, u který jsem díkybohu nemusel moc zapojovat mozek, protože to by ve 4 ráno nedělalo žádnou dobrotu. I tak si film musím zopakovat, protože se můj spánkový deficit projevil natolik, že jsem u projekce několikrát vytuhnul.

Vincentův svět (2015)

Viděno druhý den filmového víkendu. Nemám k tomu nic, prostě mě to nesedělo, podobným filmům se vyhýbám. O chlup lepší než Špión.

Jurský svět (2015)

Možná to bylo atmosférou na filmovém víkendu nebo počtem vypitých jamesonů, ale tenhle film mě nikterak neurazil. Co se týče vizuálních efektů, je to paráda, ale to se o tohoto filmu celkem očekává. Příběh je už o dost horší - dokolečka opakované klišé, kde se něco pokazí, něco uteče a hrdinové se snaží zachránit - to tu máme v každym dinosauřím filmu. Nicméně ten nápad s ochočenými "pejsky" si mohli tvůrci odpustit, to mi přišlo ukrutně trapné. Ale jak jsem psal v úvodu, projekci někdy zopakuju, tentokrát střízlivej a odpočatej a uvidím, jestli hodnocení nezměním.

Špión (2015)

Nebýt projekce na filmovém víkendu, asi by moje oči tohle dílo nikdy nespatřily. Nemám nic proti hlavní herečce, ale Melissa je mi prostě nesympatická, jako hlavní hrdinka mi tu nesedí a její vtipy mi nepřišly vůbec vtipné. Jednu hvězdu dávám za Stathama, kterej paroduje sám sebe a jako jedinej mi tu občas vykouzlil úsměv.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Tohle jsem úplnou náhodou zkouknul, když jsem ležel v posteli s angínou. Naprosto si mě to získalo tak, že jsem sjel celý dvě série na jeden zátah. Atmosféra anglického podsvětí po první světové válce mě učarovala. Cillian Murphy hraje hlavního šéfa naprosto dokonale a ostatní plejáda herců mu v tom mistrně konkuruje. Druhá série navíc přibrala další skvělý postavy, namátkou přibyl Tom Hardy, což jenom zvýšilo moje ovace. Luxus a hladově čekám na další sérii.

Dítě číslo 44 (2015)

Tak jak byla knižní předloha plná dramatických a překvapivých scén, tak tady jich byl film ušetřen. Noomi mi tam vyloženě vadila a ten její neustálej řev mě doháněl k šílenství. Hardy a Oldman to tam defacto zahráli sami, přičemž Oldman dostal opravdu málo prostoru. Už od půlky člověk ví, jak děj dopadne a kdo je ten hlavní záporák. Atmosféra stalinistického ruska mi na začátku docela seděla, ale po chvíli to na mě začalo působit všechno hrozně uměle. Naopak v knize byla atmosféra do detailu vykreslena tak, že ruku v ruce šla s celou dějovou linií a opravdu v člověku vyvolávala mrazení. Tohle byl hodně slabý odvar. Jsem zvědav, jestli se pustí do pokračování.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Dějová linie není teda bůhví jak promakaná, ale od začátku do konce je to nabitý suprovou akcí, která mě ani trochu nenudila. Do toho mi rval uši nabušenej soundtrack, střih ani kamera mě neunavovala oči a grafické ztvárnění mi taky dost lahodilo. Prostě jsem z kina odcházel nadmíru spokojenej, a i když u toho nemusí člověk moc přemýšlet, parádně se u toho odreaguje.

Futurama (1999) (seriál)

Nádherný scifi svět, který autorům poskytl netušené možnosti, jak se vyblbnout, a to se jim podařilo dokonale. Podle mě lepší než simpsonovi, nicméně poslední série už trochu začínají oplývat vážností, což mi tu trochu nesedí

2. světová válka: Ztracené filmy (2009) (seriál)

Hezky odvyprávěné a sestříhané příběhy lidí, kteří se podíleli na tom dosud největším válečném konfliktu na zemi. Je to mnohdy sirové a depresivní, většina příběhů je vyprávěna obyčejnými lidmi, pěšáky, sestrami v nemocnicích a piloty stíhaček, takže se zde nekoná staré pozlátko alá paměti generála McArthura v křesle s vínkem a doutníkem