Quantum of Solace (2008)

Po CR maličko zklamání. Něco bondovského mi tady chybělo. Nicméně... akce bylo dost, natočená byla slušně i když občas trošku nepřehledná. Craig je opět skvělý, tomu bych si ani nedovolil nic vytknout. Za co bych ale tvůrce mimojiné pokáral, byla role Olgy. Přišla mi tak trochu bezúčelná. Jasně, chtěla se pomstít za vyvraždění její rodiny, ale připadalo mi, že hlavní děj by se bez ní klidně obešel. Samozřejmě, 007 bez Bond Girl by nebyl 007, ale ani tady Kurylenko není žádná výhra. Gemma Arterton jakbysmet. Tak zbytečnou postavu jsem už v bondovce dlouho neviděl. Naopak Mathieu Amalric(D.Green) mě jako padouch celkem mile potěšil, přirozené charisma mu nechybí. Bondovský děj nikdy nebyl obzvlášť duchaplný, ale u QoS mi připadá slabší než jindy. Je skrz naskrz průměrný. Tu řádku zbytečných keců si taky tvůrci mohli ušetřit. Proč jsem se nakonec rozhodl snímku udělit 4*? Protože jsem se přes to všechno v kině dobře bavil. Quantum of Solace možná nepatří mezi nejlepší bondovky, co byly natočeny. Přesto by si ji fanoušci neměli nechat ujít.

Stealth: Přísně tajná mise (2005)

Začátek vypadal celkem nadějně. Cool záběry stíhaček v terénu mě dost nalákaly. Jenže, tím s pozitivem končím. Zbytek je neředěné peklo. Herecké charaktery nevýrazné, nesympatické a tak dementní scénář, aby v Hollywoodu pohledali...

Proroctví z temnot (2002)

Skvělé herecké výkony, vynikající mrazivá atmosféra a strhující konec - to vše navíc podle skutečné události. Hláška "Vzbuď se číslo 37." mě bude strašit ještě hodně dlouho... 8/10

Max Payne (2008)

To, co tvrdí drtivá většina zdejší publicistické komunity, je pravda... na akční film je tu neskutečně málo akce. Když to vezmu z gruntu: Max Payne s minimem akce a ucházejícím příběhem = průměrná detektivka. Nic víc, nic míň.

Oni (2008)

Začátek nuda k uzoufání, konec mi přišel až zbytečně krvavý a násilný, jako by patřil k jinému filmu. Zbytek se vcelku dal, atmosféra slušná. Čekal jsem něco víc...

Cesta do středu Země (2008)

Bohužel nás distributor ochudil o 3D zážitek, ten musel být vážně něco, takhle jsem si mohl jen představit, jak si to museli amíci v kinech užívat. Škoda, no. Nicméně i takhle jsem dostal velice příjemnou 90ti minutovou podívanou. Vernova kniha je geniální, k té snad netřeba komentáře, děj asi každý zhruba zná. Co se ústřední herecké trojice týče: Fraser jako obvykle super, Josh skvělý, jen ta Anita mohla být maličko charismatičtější. Prostě letní oddychovka jak má být. Na Atlantidu bych se taky mrknul :-)

Oko dravce (2008)

I Robot a Die Hard 4.0 hadr. Vyníkajcí Shia, skvělý B.B. Thorton, ucházející Michelle Monaghan. Svižně ubíhající děj bohužel táhne dolů malinko delší konec a občas trochu nepřehledná akce (rychlý střih). Nicméně, pokud jste ochotni na dvě hodiny vypnout mozek, budete si tuto popkornovou chuťovku skvěle užívat. Disobey, and you die. ;-)

Zrcadla (2008)

Vynikající atmosféra, vynikající Keifer Sutherland, průměrný asijský horor. Aja dělal co mohl.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Rudej je zpátky... Režisérovi del Torovi se jej znovu podařilo přivést na filmová plátna a to se vší parádou. Dvojka je mnohem odlehčenější, chvilkama komedie/parodie sebe sama s milionem všemožných moster a opět skvěle perlícím Perlmanem.

Donnie Darko (2001)

Tak konečně jsem se k tomuto vychvalovanému snímku taky dostal. Nevěděl jsem, co mám od něj očekávat, a tak jsem s projekcí trošku váhal... musím říct, že zbytečně. Film mě příjemně překvapil. Kdybych měl děj někomu vyprávět, pravděpodobně nebudu vědět, kde začít. Není totiž tak úplně jednoduchý na pochopení. Herecké výkony byly vynikajcí, obzvláště výkon Jakea Gyllenhaala je (skoro) na Oscara. Na filmu se mi hodně líbila ta tísnivá atmosféra, problesky Donnieho mysli a teorie putování v čase. Jako celek se jedná o vynikající scifi/drama, u kterého se ovšem musí člověk trochu zamyslet. Režisér diváka za "ručičku" netáhne, ale nechá ho, aby si udělal vlastní úsudek. Takové filmy mám rád, proto jsem se rozhodl dát i plné hodnocení.