Dostaňte agenta Smarta (2008)

Po Kung Fu Pandě další příjemné překvapení tohoto roku. Předně musím říci, že je skvělé vidět Anne v něčem jiném než příběhu o princezně. Na tento part se hodí bezvadně - se Stevem Carellem vytvořili opravdu nezapomenutelnou dvojku. Carella jsem si velice oblíbil už v Božském Bruceovi a i tady dokazuje, že má skutečně nesporný komediální talent. Na Rowana Atkinsona sice nemá, ale co není, může třeba jednou být. The Rock, Alan Arkin, Masi Oka a další byli též bezvadní. Herecké obsazení se skutečně vyvedlo. Co se filmu týče, rychle odsýpá, je skutečně vtipný a na komedii i překvapivě akční. Režisér Peter Segal mně skutečně potěšil, tohle bych do něho neřekl. BTW, Great Khali je fakt masér, nepokoušejte se vyhrožovat jeho manželce. 80%

Hancock (2008)

Takže hned z kraje... Hancock byl můj nejočekávanější letní blockbuster. Podle toho taky budu hodnotit. Začátek filmu je velmi slušný, Smith hraje přesvědčivě, děj odsýpá a o vtipy není nouze. Pak přijde na řadu ono druhé dějství, začneme se motat okolo Hancockova původu. I zde je Berg velice zručný a ukazuje nám, že zvládá i menší drama. O akčních scénách se nebudu rozepisovat, tady není co vytknout... i když mohlo jich být i víc, určitě by to výsledku prospělo. Co mě trošku zklamalo byl konec - je možná až příliš uspěchaný. Nicméně i tak ucházející a efektní. Celkově na mě film nechává dobrý dojem, v kině jsem se bavil dobře. Otevřený konec a víkendové tržby Hancockovi jistě zajistí i pokračování, jež se přímo nabízí. Závěrem bych rád pokáral zahraničního distributora za nesmyslný požadavek na nadabování filmu do CZ. V originále určitě ještě o chlup lepší. 8/10

Bláznovo zlato (2008)

Hloupoučké, bez nápadu... bez duše. Tudy skutečně cesta nevede.

12 opic (1995)

Naprosto famózní podívaná.

Horton (2008)

Abych řekl pravdu, moc jsem od Hortona neočekával. Jen další tuctový animák, říkal jsem si. Přesto jsem mu dal šanci a nelituji toho. Příběh o slonovi (kterého mimochodem v originále namlouvá Jim Carrey) se mi velice líbil, ztvárnění obou světů je parádní. Ani trocha toho moralizování "Lidé jsou lidé" snímku neublížila. Určitě se řadí mezi ty lepší animáky, navíc s vynikající hudbou od Johna Powella.

Úhel pohledu (2008)

Seriál "24 hodin" mám velice rád. Od VP jsem čekal něco podobného jen ve filmovém vydání. A dočkal jsem se. 90 minut téměř nepřetržité akce, nečekaný zvrat, skvělý Fox i Quaid. Poslední půlhodinku jsem v kině ani nemrkl, abych nepřišel o žádný záběr. Konec trošku americky sentimentální, ale koho to zajímá :-) 80%

Kurs sebeovládání (2003)

Až na ten konec s tanečkem a trochu delším začátkem opravdu dobrá podívaná. Vynikající Nicholson a Sandler. Typickej americkej film? No a co ;-)

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

John do starého železa ještě rozhodně nepatři. Rozjede to jako za mlada.

Pan Včelka (2007)

Slušný rozjezd, bohužel pak přílíš moralizování... Vynikající dabing(Jerry Seinfeld), a sem tam i dobré vtípky.