Temný rytíř (2008)

Co napsat k už tak dokonalému filmu? Snad jen... škoda že musí být na druhém místě v mém TOP hned za Inception. Nolan je čím dál tím lepší a zraje jak dobře uleželé víno. Vím, že nikdy nevíte, zda se víno za 10 let nepromění v ocet, ale já to risknu a ochutnám ho kdykoliv to bude jen možné. Hudba, herci (Joker Ledger předevsím), efekty, zvuky. Taková dokonalost je blahem pro všechny smysly. Lázeň pro duši diváka s vytříbeným vkusem.

Kick-Ass (2010)

Ať mě klidně Chloe Moretz kopne do zadku, jen když uvidím ty její bojové kousky. Tenhle film je vážne akční pecka co se s ničím nemaže. Pro mne je to kult, který jen tak nic nepřekoná.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Mini-série, která předčí lecjaké hollywoodské válečné rychlokvašky. Hanks a Spielberg opět bodují a na plátně je to znát.Výborné herecké výkony, perfektně zpracované prostředí 2. sv, brilantní efekty a hudba jsou samozřejmostí.

Mučedníci (2008)

Strašné množství brutálních a zbytečně krvelačných scén. Střelba z brokovnice je také jak vystřižená z westernu. Copak po zásahu brokem letí tělo dalších 5 metrů? Nevím kdo tomuhle dát víc jak 3 hěvzdičky. Alespoň za hl. hrdinky a nečekané šokové scény dávám ***.

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

První a druhou řadu jsem zprvu vůbec nezaregistroval. Poté jsem se z čista jasna začal pídit po nových a nových dílech a dnes už bez CSI (míněno pouze jako Las Vegas, ne ostatní CSI) nemůžu vydržet. Naprosto dokonalé ztvárnění forenzních vědců/detektivů při práci. Některé prvky z oblasti sci-fi jako pokročilé high-end počítačové animace, které jsou kriminalisty využívány k vyšetřování oživují už tak dokonalou atmosféru neonového města hříchů. Bohužel kvalita jednotlivých episod kolísá a některé díly jsou tak trochu WTF ražení. Ale stále mě baví sledovat, co se bude dít dál.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Britský humor miluju, Mr. Bean to všechno začal, dokonalý komik, dokonalé vtipy a scénky. Jeho zjev a mimiku tváře snad nikdy nezapomenu.

Pokémon (1997) (seriál) odpad!

"Já chtěl bych být ten nejlepší jak nikdo přede mnou". Proč mi sakra tahle přihřátá věta (znělka) nemůže vymizet z palice? Totalní odpad kinematografie, Ne cože? Tohle nemá s kinematografii nic společného, omluva.

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Dobré možná tak pro vyvolání pocitu zvracení.

Skála (1996)

Modla všech akčních filmů. Akce podávaná v tomto filmu nikdy nezemře. Perfektní herecké trio Cage/ Connery/ Harris ze sebe vydávají všechno. Skvělé honičky v ulicích L. A, nádherná svižná akce na území věznice Alcatraz a zase ta setsakramentsky perfektní hudba od H. Zimmera přitáhne k obrazovkám diváky dychtící po čistokrevné akci. Můj oblíbený zamilovaný akčňák.

Sherlock Holmes (2009)

Starého zapšklého Sherlocka jsem nikdy neuznával, možná je to chyba. Když jsem se ale poprvé doslechl, že nového neokoukaného Holmese bude hrát Robert Downey Junior a sekundovat mu bude Jude Law, neváhal jsem s návštěvou kina ani vteřinu. Překrásně vymodelované prostředí viktoriánské Anglie, perfektní herecké výkony a celkem originální příběh mě naprosto strhnul. Opět musím pozdvihnout skvělou a jedinečnou hudbu od H.Zimmera.