Vzhůru nohama (2001)

Zápletka je dobrá a povedená, jen je škoda že děj filmu se odehrává v modelingovém světě a tedy kvůli tomu působí přihlouple. Vtipný scény ujdou, akorát se bohužel opakují.

Le Mans '66 (2019)

Film to určitě není špatný a má to skvělý příběh. Co se týče herců a závodních scén, tak tam se nedá niíkomu nic vytknout. Jenom mi přijde, že celý film je dělaný proto, aby američani nám a světu dokázali jak vyhrají cokoliv, když se pro to rozhodnou. Podobný příběh by totiž mohl natočit kdokoliv o jakékoliv jiné automobilce, která neměla veliký jméno a chtěla se zviditelnit nebo dokázat, že jsou lepší než aktuální značka, která zrovna vyhrává. Plus tak podobně jako v dokumentu Senna tak trochu pošpinit „zlý evropany", který arogantně jednají a jsou vychcaný (viz nulový příběh Enza Ferrariho a když už tak v negativním světle) nebo jak jim organizátoři sebrali vítězství a přenechali ho jiným. Ano je pravda, že to divný pravidlo platilo, ale ve skutečnosti se o něm spekulovalo dříve, tedy byla blbosti lidí od Fordu, že si to nepohlídali. Navíc největší hajzl byl v tomhle případě Bruce McLaren, který poojdel cca o 20 metrů a o svém vítězství těsně před koncem rozhodl on. Popravdě ani nevím jestli bylo ve filmu zmíněno, že hlavní hrdina Ken Miles byl z Británie, kterou i reprezentoval a tvůrci ho tak trochu přivlastnili američanům, protože v té době bydlel v Los Angeles. S vynikajícím filmem Rivalové se tohle nemůže vůbec srovnávat, protože tam sledujeme příběh z obou stran, zatímco tady jedné a ze druhé se dělají špatní.

360⁰ Pavlíny Wolfové (2020) (pořad)

Události, komentáře trochu jinak, akorát od Primy a v době vzniku pořadu s jedinou moderátorkou.

John Wick (2014)

Příběhově by to šlo, protože jakmile jde o pomstu tak je vždy zajímavý děj. To je ale kromě hlavního herce jediný plus celýho filmu. Kdyby to byla komedie nebo parodie na výsměch filmům s neporazitelnými akčními hrdiny z 80. a 90. let tak to beru a rád se tomu zasměju. Tohle ale snad nikdo nemůže brát vážně. Hlavní hrdina je postřelenej, několikrát zmlácenej a i tak úplně v pohodě bez sebemenších problémů, zmlátí, postřílí a celkově porazí celý gang, pro který dříve pracoval?? Řekl bych že Simír z Kobry 11 nebo postavy z Rychle a zběsile mají velkou konkurenci v trapnosti jak udělat „dokonalýho" a hlavně nesmrtelnýho hrdinu, který jakkoliv porazí protivníky ať se mu stane cokoliv. Přitom samozřejmě v realitě by byl dávno mrtvej.

Policajtky z L.A. (2019) (seriál)

Mizerové jako seriál a se ženskými hrdinkami? Docela to funguje a líbí se mi. Očekával sem klasickou detektivku plnou chytrolínů a občas menší akci, ale příjemně jsem se mýlil. Menších případů tam je málo a jsou spíš okrajový, protože se řeší jeden veliký, který je propojený s minulostí hlavní hrdinky Syd Burnettový a postupně dalších nových postav. Až na slabší začátek mě seriál moc bavil a líbí se mi komplikovanost a propojenost všeho tak, že to nešlo vyřešit během jediného dílu jak je to u většiny detektivních seriálů. Jediná vada je, že ten celý největší případ vznikl kvůli pomstychtivosti Syd, která do toho ostatní namočila a očekával sem nějaké zakončení první série. Druhá série se mi sice nelíbí tolik jako první, ale furt je to povedený a zápletka dobrá. Navíc je tam neustále napětí a ani další pořádný překvapení nechybí.

Policejní akademie 6: Město v obležení (1989)

Oproti předchozím dvoum dílům se mi tenhle výrazně víc líbil. Na první tři filmy to ale samozřejmě ani zdaleka nemá, nebýt některých trapných scén, tak by to byla celkem povedená akční komedie s dobrou zápletkou. Slabinou jsou samozřejmě neustále se opakující nebo podobný vtipy a až trapná debilita kapitána Harrise s Proctorem.

Policejní akademie 4: Občanská patrola (1987)

První film kterým Policejní akademie klesla hrozně dolů. První tři filmy jsou super a moc se mi líbí, ale tohle je oproti nim vážně bída. Vtipy tu jsou nic moc, dějově to je úplně o ničem, jen tentokrát místo nových policistů překvapili obyčejný lidé v čele se starší paní, která byla jediná výraznější postava. Bohužel ale překvapila pouze svojí aktivitou na svůj věk, kterou na první pohled nikdo nečekal. Tedy nic novýho ani originálního ve světě filmů i v této sérii. Dále se nám opakují vtipy z předchozích filmů, třeba Zedův uječený hlas a scény s tím, Hooksová není slyšet a poté překvapivě zaječí a další podobný scénky, který už známe.

Sousedi 2 (2016)

Jednička ještě ušla, ale tohle bylo hodně trapný pokračování. Děj není moc originální, když je bez detailů stejný jako u jedničky. Jediný co se změnilo, tak hlavní dvojice bojuje místo skupiny hlučných kluků, s nějakým spolkem holek a k tomu tam přidaly trapný „moderní" kecy o nezávislosti žen.

Kdo přežije - Island of the Idols (2019) (série)

V průběhu týhle série se jen nestačím divim kam až nám Survivor odbíhá. Herně průměrná série, která je ale bohužel zahlcená blbostma a zbytečně to na ní vrhá špatný stín. Někteří lidi si asi myslí, že hra/show je tu od toho aby řešila všechny společenské problémy ve světě. Jinak vážně nechápu proč se řešili aféry typu sexista Jamal, Jack s jedním nevinným slovem, Aaron  s jeho komenty na kmenovce a samozřejmě Dan, u kterého to je složitější. Co se týče mě, tak to je milej a v pohodě chlap, za to jak vypadá si ale může jedině sám. Chápal bych kdyby měl jediný incident a poté byl diskvalifikován, ale měl toho bohužel víc. Už na začátku série ho na to šahání upozornila Kellee, že jí to vadí. Poté o tom bylo ticho a po sloučení se to vrátilo zas, ovšem dost zveličený kvůli tomu že Missy s Elizabeth v tom viděli srandu a chtěli to využít ve svůj prospěch, zatímco Kellee nebo Janet to viděli jinak. To co se stalo v top6 jako většina netuším, ale vážně je jen Danova hloupost když si i po upozornění od produkce nedal pozor a tedy něco zase vyvedl. Island of the Idols nečekaně špatný nebyl a líbil se mi, byl tam ale bohužel trochu navíc. Zbytečně zabíral čas a bylo tam kvůli němu víc výhod než bylo potřeba. Co se týče herní části, tak to byla průměrná série. Nikdo nějak nevyčníval, potenciál ukázat něco víc měla Missy a trošku Kellee, ale bohužel chyběl někdo víc fanditelnej. Velký plus za mě je, že vyčnívaly ženy. Moc sem nepochopil u Tommyho s Lauren jak nejdřív hrozně těžko nesou odchod Jasona a pád Vokai v tom novým kmeni, pak najednou po sloučení zjistí že nebyli v ideální pozici a i po tom divadlu úplně v pohodě přeběhnou k Lairo??? V týhle situaci chytře dostanou hrozbu Janet na dno, tak jí s Nourou přijmou k většině, aby se jí později museli zbavit?? Po sloučení bohužel taky série byla dost ovlivněná těma dvěma kmenovkama najednou - ano Aaron by jako fyzická hrozba dřív nebo později letěl, ale Missy a ostatní od Lairo by mohli reagovat. Takhle nemohli nic, bohužel. Casting v týhle sérii byl docela bídnej a Tommy je díky tomu přijatelný vítěz, ale samozřejmě jinak patří ke slabším a v S40 mi vážně chybět nebude. Deanovo hra se mi po sloučení hodně líbila a je u mě jeden z mála hráčů, kteří neměli takový vliv a přesto sem mu fandil. Asistentka vítěze Lauren je neskutečná slepice, hrozně nadšená když se dařilo ale neskutečný divadlo a bulení hned jakmile se něco nezadařilo. Kromě ní sem nemusel Nouru, to je exotka kterou chápe asi jen ona sama a totálně neschopnou Karishmu, která by ve starších sériích letěla bez váhání mezi prvníma. Dál se vůbec nedal poslouchat rozumbrada Jamal, který předvedl hovno a u kmenovek nebyl mimo jen při jediný po promíchání. Taková Janet ta si získala respekt hlavně věkem, tím že uměla rozdělat oheň a v soutěžích nebyla marná. Jinak herně nepředvedla nic, co by stálo za řeč. Určitě bych ale jí bral víc jako vítězku kvůli osobnosti a je vždycky pěkný, když někdo starší mezi samýma mladýma překvapí svýma schopnostma.

Superšéf 24 hodin do pekla a zpět (2020) (pořad)

Ano šéfe trochu jinak, akorát nějak zrychleně a proto je kvalita hned o něco horší. Jako většině jiných kometujícím zde, se mi taky moc nezdá to „utajení". Špatný nápad to určitě není, u rozhovorů s majitelem a zaměstnanci nebo záběry z kuchyně chápu, že se dali udělat až po odhalení Zdendy. V těch restauracích by ale museli být hodně velký pitomci, když by nevěděli že jim tam někdo buduje skryté kamery, tohle moc domyšlený není. Na konci pořadu mi taky chybí návrat po pár týdnech nebo měsících, které je u Ano šéfe. Takhle pouze víme, že se daná restaurace na den zlepšila, ale vůbec nevíme jestli se poučili a zlepšili. Třeba se to dozvíme v návratech jako byl pořad Už dost, šéfe!.