Kdo přežije - Thajsko (2002) (série)

Bez debat jedna z nejnudnějších sérií, ale najdou se i horší. Hlavní problém je absence někoho sympatickýho, komu by se dalo fandit. Když vezmu příběh jako celek, tak je určitě zajímavý v tom jak kmen staříků Chuay Gahn neustále prohrává a poté to nějak obrátí a doslova rozdrtí kmen mladých a silných Sook Jai.  Kdyby v tom kmeni byli sympatický lidi, tak by určitě se na tu sérii určitě hned koukalo jinak. Vítěz Brian sice není jako zbytek castingu moc sympatický nebo fanditelný, ale dokázal jednoduše vyhrát hned na první pokus stylem jako opěvovaný Rob Mariano - nejdříve hlavně díky jeho dovednostem v soutěžích a jednotě svýho kmene doslova vyhladí Sook Jai, poté ovládá dokonale svůj kmen a pro jistotu to jístí výhrama individuálních imunit. Navíc má tahle série pro mě i pár vtipných, skvělých, ale i kontroverzních momentů, který mi v hlavě uvízly - falešný sloučení, který Shii Ann sežrala i s navijákem, výlev poblázněný Ghandie, opička krade v táboře jídlo, škrcení Claye při soutěži nebo jak Brian nezná ani přesně jméno Shii Ann která k nim málem přeběhla.

Podfukářky (2019)

Na to že se jedná o film ženských co podvádějí a oškubávají chlapy, tak tam teda těch originálních nebo povedených podvodů moc nebylo. Nejlepší přišel paradoxně na ně od Thomase, kterýho chtěli původně oškubat oni.  Vtipných scén taky moc nebylo. Za mě je tenhle film celkem slušný zklamání, určitě se z tohodle tématu dá vytěžit víc.

F1: Touha po vítězství (2019) (seriál)

Některé příběhy nebo rivality jsou sice prezentovaný trochu dramatičtějí než jak to opravdu je ve skutečnosti, ale jinak to je skvělá reklama pro kdysi hodně oblíbený sport. Jako fanoušek formulí rád vidím příběhy a problémy pilotů a dalších lidí v týmu jak to vše prožívají trochu jinak. Líbí se mi i hodně to, že tenhle seriál není jen o nejlepších jezdcích a týmech, ale i o těch menších a horších o kterých tolik neslyšíme a při závodech se tolik nedostávají na obrazovku.

Dřív než půjdu spát (2014)

Film s ne tolik častým tématem a za mě hodně povedenej. Od začátku do konce nechybí napětí, díky dalším a dalším náznakům, že vše není tak jak vypadá. Celou dobu mě bavilo zkoumat Christiinu minulost.

Máj (2008)

Celkem bídný zpracování, z filmu vůbec nejde pochopit, že Vilém neměl tušení o tom že mlynář je jeho otec. Kdybych neznal příběh ze školy, tak si myslím že se jedná o pomstu syna otci za vyhnání z domova, v době kdy byl o něco mladší nebo dítě. Místo zbytečných scén a keců se tam mělo tohle dovysvětlit pro neznalé původního příběhu.  Docela mě taky zaujala němost Jarmily, ta snad za celou dobu nepromluvila.  Nebo pokud ano, tak minimálně.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Většina lidí ten film už viděla roky přede mnou, ale i já jsem se po takový hromadě let od premiéry odhodlal zkouknout prvního Hobita a moc mě teda nechytl. Co se týče příběhu, tak by to šlo kdyby byl samostatný a ne spojovaný s mnohem lepším Pánem prstenů a proto je s ním logicky porovnávanej. Samozřejmě na něj ani zdaleka nemá. Provedení taky není zrovna nejlepší a na to, že se toho tolik nestalo tak je na mě film moc dlouhý. Co mi hodně vadí, tak to buranský chování trpaslíků a zlobrů. Ne že bych očekávál něco extra, ale prostě normální jako u Pána prstenů, kde se podivně chovali jen skřeti nebo lidé pod vlivem prstenu. Už jen ten úvod v Bilbově domu působí hodně zvláštně. Hodně tam chybí příběhy jednotlivců nebo výraznější postavy, tady vyčnívá jen starý známý Gandalf, Thorin který ne vždy rozhoduje ideálně a vychcaný Bilbo. Zbytek trpaslíků je mi ukradenej a víme o nich minimum. Navíc nejsou ani nějak výjimečně šikovní, když je musel vícekrát zachránit Gandalf nebo Elfové.

Bezpečná hranice (2004) (seriál)

Z jedný strany australany chápu v tom, že si hlídají své hranice a nechtějí si tam pouštět nežádané věci nebo lidi. Občas mi to ale přijde jako pořádná buzerace kvůli prkotinám a popravdě bych tam možná ani kvůli tomu nechtěl jet na dovolenou.  A to píšu i přesto, že se mi jejich země moc líbí. Určitě je ale zajímavý vidět jak důkladně tam vše hlídají a na co všechno přijdou. Pokud tedy tenhle pořad ukazuje jak to tam reálně chodí.

Schumacher (2021)

Kdo má rád motorsport, tak ho určitě zajímá tahle cesta výjimečného pilota, který je bez debat silnou ikonou formulí. Dokument nám ukazuje jeho kariéru a život doslova od Michaelovo začátků a se vším všudy, ať už se jedná o kontroverze nebo úspěchy. Navíc se i trochu dozvíme jaký je člověk mimo dráhu. Jediný co mi trochu chybělo, tak větší pasáž poté co vyhrál první titul u Ferrari a další část kariéry poté. Určitě je škoda že nevíme víc o jeho aktuálním stavu, ale jasný náznak od rodiny a vysvětlení proč tomu tak je máme.

Fotr na tripu (2021) (pořad)

Tahle série určitě pobaví a člověk se zároveň i něco dozví. Líbí se mi i rady pro běžnýho cestovatele a hlášky Pepy Vrtala občas nemají chybu. Není to ale nic originálního a takových pořadů je dost. Je škoda, že každý díl má jen půl hodinu, uvítal bych určitě kdyby to bylo o něco delší. Našlo by se poté víc místa pro záběry a zajímavosti z daného prostředí, jako je na instagramu Pepy.

Umění lhát (2009) odpad!

Hrozná blbost, podle popisku a začátku filmu jsem se těšil na vychytralího týpka ve filmu, kde se mluví neobvykle moc upřímně a pravdivě. Problém je ale v tom, že film se odehrává v jiném světě, kde jsou samý idioti a věří obyčejnému hlavnímu hrdinovi jakýkoliv totální nesmysl., který si vymyslí a proto je na úplně jiné úrovni života než předtím. Proto je ten film tak přiblbej a za mě děsnej.