Ten, který láme kosti opět bojuje (1979)

Jang Lee Hwang jako Rubber Legs v roli záporáka opět nezklamal. Stejně tak jsou nezapomenutelné jeho dva legendární filmové souboje s Jackie Chanem ve filmech Škola hada (Snake in the Eagle's Shadow, 1978) a Mistrův syn (Drunken Master, 1978).

Hrdinové z východu (1978)

Čínský mladík Ah To (Gordon Liu) musí v soubojích porazit sedm mistrů z Japonska, aby urovnal spor a výzvu ohledně bojových stylů se svou japonskou manželkou Yumiko Kōda (mandarínsky Kung Zi). Při soubojích jsou použity různé bojové styly a zbraně. Malou roli mistra stylu opilé pěsti nebo též opilého boxu hrál režisér snímku Chia-Liang Liu.

Zrozen k boji (2004)

Čtvrthodina na začátku a půlhodina od propuštění generála na konci je jedna nekončící akce a proto dávám za čtyři hvězdy. V každém filmu člověk neuvidí odkopávání granátů a rozstřelení vojáka bazukou. Příběh je jednoduchý a neohromí, ale stále se něco děje a člověk nemá čas se nudit. Závěrečné záběry z natáčení dávají tušit, že bylo asi hodně náročné. HODNOCENÍ 70%

Příběh z Tokia (1953)

Starší manželský pár se vydává navštívit do Tokia dceru a syna, ale dětí rodičům něvěnují mnoho svého času, který by si zasloužili. Příběh je vyprávěn velmi pomalu a zachycuje nadčasově mezigenerační vztahy.

Avengers (2012)

Velké množství hlášek a povedená akce. Ze superhrdinů u mě nejvíce zabodovali Robert Downey Jr. jako Tony Stark / Iron Man a Mark Ruffalo jako Bruce Banner / The Hulk. V cameo roli nemohl chybět Stan Lee a jeho dvě věty se opět povedly: »Superheroes in New York? Give me a break.« / »Superhrdinové v New Yorku? Dejte mi pokoj.«

1911: Pád poslední říše (2011)

Čínské historické drama, které je poctou 100. výročí Xinhai revoluce, kdy došlo ke svrhnutí Čching dynastie a založení Čínské republiky. Rozpočet 30 milionů amerických dolarů je ve filmu vidět. Jackie se na filmu podílel také jako režisér a producent. Proto je asi Jackie Chan (Huang Xing) v akci pouze ve dvou vojenských bitvách se zbraní a v jednom souboji, kde použije bojové umění, aby zneškodnil tři soupeře. Podle plakátů jde o jeho 100. film, ale podle Jackieho filmografie to moc nesedí, protože počtem filmů stovku přesáhl dříve. HODNOCENÍ 70%

Lovci hlav (2011)

Na film jsem narazil náhodou, upoutal mě název a proto jsem se na něj podíval. Jde o zajímavý severský žánrový mix. Roger Brown (Aksel Hennie) hledá lidi (lovec hlav) do vedoucích pracovních funkcí a ještě vede druhý tajný život jako zloděj uměleckých děl. Při jedné takové akci se ocitá v situaci, kdy všechno nejde podle plánu...

Titanik: Poslední slovo s Jamesem Cameronem (2012) (TV film)

Ballardova expedice objevila trosky Titanicu 1. září 1985. Výroba filmu Titanic (1997) začala v roce 1995, kdy Cameron natočil záběry skutečného vraku Titaniku, vrátil se ještě ve dvou expedicích v roce 2001 Ghosts of the Abyss Expedition (Tajemství Titaniku 3D, 2003) a v roce 2005 Last Mysteries of the Titanic Expedition (Poslední tajemství Titanicu, 2005). James Cameron celkem v součtu udělal třicet tři ponorů k troskám lodi. Dokument se snaží na základě všech dostupných informací a za pomoci nejmodernějších technologií onu neštastnou událost zrekonstruovat a porovnat s patnáct let starým filmovým zpracováním.

Až dojde ropa - drsné varování (2006)

Postapokalyptické záběry z McCamey v Texasu, Maracaibo ve Venezuele a Baku v Ázerbájdžánu, kde se dříve těžila ropa, byly hodně smutnou připomínkou toho, jak se člověk chová k životnímu prostředí po skončení těžby. Naše závislost na levných a zatím dostupných fosilních palivech je obrovská. Spotřeba každým rokem narůstá, ale jak dlouho to může takhle fungovat? Zásoby ropy určitě nejsou nekonečné.