UFO útočí! (1956)

Doktor Russell A. Marvin (Hugh Marlowe) spatří se svojí ženou Carol UFO a po zničení střediska SKY HOOK také odhalí, že obdržel zprávu. Při dalším setkání s mimozemštany je doktor Marvin požádán, aby sjednal konferenci ve Washingtonu... Hlavní myšlenka filmu nebyla vůbec špatná. Je docela škoda, že Ray Harryhausen nedostal se svými létajícími talíři více prostoru, protože desetiminutové finále stálo za to. Poslední minuta se do snímku nehodila vůbec, protože těch lidí tam zemřelo opravdu hodně.

Noční zvířata (2016)

Tony Hastings (Jake Gyllenhaal) je při jízdě na silnici vytlačen autem, které řídí trojice výtržníků. Po zastavení mu sice nabídnou pomoc, ale po výměně kola dva z nich odjíždí s jeho ženou a dcerou pryč. Tonymu se podaří kontaktovat policii a s hledáním rodiny mu pomáhá detektiv Bobby Andes (Michael Shannon)... Dějová linka románu Edwarda Sheffielda (Jake Gyllenhaal), který čte Susan Morrow (Amy Adams), nebyla nejoriginálnější, ale na druhou stranu nebyla vůbec špatná. Celkový zážitek z filmu kazí to, že je takový neukončený, protože těch věcí se tam nakouslo více a pak se k nim příběh nevrátil (manželova nevěra, ztráta dítěte a samotný konec).

První muži na Měsíci (1964)

Mezinárodní expedice podniká první let na Měsíc, ale po přistání a nalezení britské vlajky vyjde najevo, že tam již v roce 1899 byli vynálezce Cavor, pan Bedford a jeho snoubenka Kate... Selenité a obří housenka jsou dílem Raye Harryhausena, který na filmu dělal jako tvůrce speciálních vizuálních efektů. V anglicky mluvené verzi řekne člen posádky Nevsky: „Tak všecko je tady v pořádku, dva šli už dólu a už to bude brzy tady. Tak poslyš, já ti to povídám takhle.“

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Úvod před samotnou katastrofou je docela nezajímavá část, protože se pouze řeší provedení nebo neprovedení testu cementu. Zkouška potrubí a následná havárie vrtné plošiny Deepwater Horizon je rozhodně divácky atraktivnějí a intenzivnější část filmu. Snímku se určitě daří uctít památku obětí, ale ten začátek mohl být kratší nebo záživnější. Osudné noci 20. dubna 2010 zemřelo na palubě Deepwater Horizon 11 lidí.

Tajuplný ostrov (1961)

Nejvíce jsem byl zvědavý na to s jakými speciálními vizuálními efekty se vytáhne Ray Harryhausen. Všechny zvířecí druhy, které se ve filmu objeví, mají nadživotní velikost a jsou to: ústřice, krab, pták, včely a chobotnice s ulitou. Kapitána Nema si zahrál herec s českými kořeny Herbert Lom.

Slaměný vdovec (1955)

Mladá dívka, kterou hraje Marilyn Monroe, nemá jméno, ale její vlastní ve filmu zazní. V kultovní scéně, kde jsou v záběru kamery pouze nohy, se Marilyn zvednou dvakrát šaty nad větrákem od metra krátce po opuštění kina, které hraje film Creature from the Black Lagoon (1954) / Netvor z Černé laguny. Snímek mě jako celek neoslovil, nebavil a v případné repríze bych si s největší pravděpodobností pustil pouze scény s Marilyn Monroe.

Páni mají radši blondýnky (1953)

Lorelei Lee (Marilyn Monroe) je napomenuta bohatým snoubencem Gusem, aby při plavbě do Paříže nezpůsobila jakýkoliv skandál, protože by to ohrozilo plánovanou svatbu, kterou si starý pán Esmond nepřeje. Doprovod jí dělá nejlepší kamarádka a také kabaretní umělkyně Dorothy Shaw (Jane Russell), která má úplně jiná kritéria při výběru toho pravého... Obě hlavní představitelky v průběhu filmu obléknou několik krásných kostýmů. Příjemně strávená hodina a půl plná zpěvu, tance a dobré nálady.

Derren Brown Presents Twisted Tales (2016) (pořad)

V halloweenském speciálu Derren Brown v roli vypravěče uvede tři příběhy (THE HOUSE SITTER, TAKEN OUT FOR DINNER a FORTUNE FORETOLD), ve kterých budou nic netušící protagonisté čelit situacím vyvolávajících strach. Nebylo to špatné, ale mohlo to být delší, protože toho filmového materiálu se určitě natočilo více. Váhám mezi třema a čtyřma hvězdama, ale asi zůstanu na třech.

Kill Ratio (2016)

Prezidentka Tania Petrenko (Lacy Moore) se stane obětí převratu. General Lazar (Nick Dunning) a Vorza se svými muži se chystají převzít moc, ale netuší, že Tania útok přežila. Gabrielle (Amy Huberman) ji najde při neúspešné cestě na letiště a pomoc jí poskytne i James Henderson (Tom Hopper), který zůstal v hotelu, kde se s nimi předtím setkala... Nějaké té akce se člověk dočká, ale příběhově to je hodně slabé. Děj se odehrává v kulisách jednoho hotelu, který náhodou obsadí generál a je sem dopravena zraněná prezidentka. Natáčelo se v Irsku. Takhle to dopadá pokud si člověk vybere film úplně naslepo. HODNOCENÍ 30%

Ve jménu krále 2 (2011)

Granger (Dolph Lundgren) je neznámou ženou vtažen do portálu a ocitá se v minulosti, kde se dozvídá od krále (Lochlyn Munro) o proroctví, které musí jako vyvolený naplnit... Dolph Lundgren vypadá ve filmu znaveně a musela mu být při natáčení asi velká zima, protože svoji silnou bundu svlékne pouze jednou. Lundgren a Aleks Paunovic se před snímkem Policajt ze školky 2 setkali před kamerou právě zde.