Příběhy ze záhrobí (1989) (seriál)

Arnold příběh uvede a Crypt Keeper (strážce krypty) mezitím posiluje. Bohatý stařec Carlton Webster (William Hickey) je zamilovaný do Lindy (Kelly Preston). Webster o svém bohatství Lindě neřekl, protože chce, aby si ho nebrala kvůli penězům. Linda nabídu svadby odmítá kvůli tomu, že je starý. Webster se proto rozhodne pro radikální změnu... Arnie nezapomíná ani na své kamarády, protože v malé roli hrbatého chlapíka s ovázanou hlavou, který vpouští Webstera do zámku, se objevil Franco Columbu. Na Muscle Beach Venice se v roli trenéra mihne Peter Kent. Tento díl měl premiéru 21. dubna 1990. Viděl jsem pouze epizodu The Switch (S02E02), kterou režíroval Arnold Schwarzenegger a proto celý seriál hodnotit nebudu. HODNOCENÍ EPIZODY 60%

V ulicích San Francisca (1972) (seriál)

Studentka psychologie potká při běhu v parku Joa (Arnold Schwarzenegger) a pozve ho k sobě domů. Chce s ním udělat rozhovor, ale Jo nechce být nahráván a rozčílí ho slovo freak / zrůda. Jo o sobě řekne, že není mluvka a ukáže ji nějaké kulturistické pózy. Studentka se i přes svůj slib začne smát, Joa to rozčílí, chytne ji za ruce, silně s ní zatřese a odhodí ji na gauč... Arnieho postava se celým jménem jmenuje Joseph Schmidt, ale všichni mu říkají Jo. V záběru kamery se několikrát objevil Arnoldův kulturistický kamarád Franco Columbu. Tento díl měl premiéru 5. května 1977. Viděl jsem pouze epizodu Dead Lift (S05E20) a proto celý seriál hodnotit nebudu. HODNOCENÍ EPIZODY 40%

X-Men: Apokalypsa (2016)

Režisér Bryan Singer recykluje sám sebe. Názorným příkladem je Quicksilverova scéna, která neukáže nic nového. Divák již poněkolikáté vidí zrod Wolverina a Magneta. En Sabah Nur / Apocalypse (Oscar Isaac) občas nepůsobí dojmem toho nejmocnějího mutanta. Stan Lee si si svojí skutečnou manželkou Joanie Lee v cameo roli zahráli manželský pár, který před svým domem sleduje start raket s jadernými hlavicemi.

Avengers Grimm (2015)

Proč u tohoto filmu ztrácet drahocený čas? V mém případě to byl bývalý kulturista a (ne)herec Lou Ferrigno, protože jeho Iron John (Železný John) je taková lacinější verze Hulka. Casper Van Dien nepředvedl herecky vůbec nic a má pouze zajímavé jméno Rumpelstiltskin (Rumplcimprcampr nebo Rampelník).

The Student Teachers (1973)

Ve filmografii Chucka Norrise nejde o něco zasadního, protože se ve filmu objeví pouze na několik vteřin jako instruktor bojových umění, který předcvičuje studentům a přerazí jednu dřevěnou desku. Tento 78 minut dlouhý film byl svého času k vidění na YouTube.

Dárek (2015)

Snímek docela vystihuje věta z dialogu dvou hlavních postav: „See, you're done with the past, but the past is not done with you.“ / „Podívej, ty jsi skončil s minulostí, ale ona s tebou ne.“

Mravenec Z (1998)

Zet potká v baru princeznu Balu, která tam je inkognito. Princezna si s ním zatancuje, ale kvapně odchází, protože nechce, aby byla odhalena. Zet by ji rád ještě viděl na vojenské přehlídce a proto poprosí kamaráda Snovače, aby si s ním vyměnil místo... Film se podařilo atraktivně hlasově obsadit: Woody Allen (Z / Zet), Sharon Stone (princezna Bala), Sylvester Stallone (Weaver / Snovač), Gene Hackman (generál Mandible / Kusadlo), Christopher Walken (plukovník Cutter / Řezáč), Jennifer Lopez (Azteca / Aztéka), Danny Glover (Barbatus / Bradáč) a Dan Aykroyd (vosa Chip / Čip).

Krajní meze (1995) (seriál)

Seriál začíná chytlavou znělkou, kterou přednáší Radovan Lukavský: „Závada není na vašem přijímači. Nesnažte se srovnat obraz. Vysílání teď řídíme my. Nastavujeme obraz horizontálně i vertikálně. Můžeme vás zaplavit tisícem různých vysílacích kanálů nebo rozvinout jen jeden obraz do křišťálového jasu. A co víc, můžeme vám vytvořit vizi čehokoliv, co je schopna pojmout naše představivost. Příští hodinu budeme řídit všechno, co uvidíte a uslyšíte. Poznáte bázeň a mystérium dosahující z nejzazších hlubin vědomí až po krajní meze...“

Odpadlík (1992) (seriál)

Jo, tenkrát to byl Reno Raines (Lorenzo Lamas) nebo Nick Slaughter (Rob Stewart) z Tropical Heat (1991-1993). Renegade znělka: „Býval dobrým policistou, ale spáchal ten nejhorší hřích, protože svědčil proti zkorumpovaným kolegům. Snažili se ho zabít, místo toho zabili ženu, kterou miloval. Obviněn z vraždy nyní projíždí krajinou. Psanec, který loví psance. Lovec lidí. Odpadlík.“

Dokonalý trik (2006)

„Každý kouzelnický trik má tři části nebo dějství. První dějství se nazývá "The Pledge / příslib". Kouzelník vám ukáže něco běžného: balíček karet, ptáka nebo muže. Ukáže vám daný předmět, možná vás vyzve, abyste si prohlédli, že je opravdový, neupravený a normální. Samozřejmě že takový nejspíš není. Druhému dějství se říká "The Turn / zvrat". Kouzelník dokáže s onou obyčejnou věcí udělat něco ojedinělého. Snažíte se tajemství odhalit, ale to se vám nepodaří, protože ve skutečnosti se vlastně nesnažíte. Nechcete to vědět. Chcete se nechat obelstít. Tleskat ale ještě nebudete, protože nestačí nechat něco zmizet. Musíte to zase vrátit. Proto má každý trik třetí dějství. To je ta nejtěžší část. Tuto část nazýváme "The Prestige / vrchol".“