Sny Akiry Kurosawy (1990)

Snímek se skládá celkem z osmi snů: Sunshine Through The Rain, The Peach Orchard, The Blizzard, The Tunnel, Crows, Mount Fuji in Red, The Weeping Demon a Village of the Watermills. Nejvíce se mi líbil sen poslední Village of the Watermills (Vesnice vodních mlýnů), kde bych neváhal dát maximální hodnocení.

Jjakpae (2006)

Dějová linie o přátelství pěti kamarádů není tak výrazná, ale film nabídne opravdu velké množství povedených soubojů a dvacetiminutové finále.

Shutter (2004)

Snímek s přibívajícími minutami buduje hutnou atmosféru a závěr je hodně povedený a nečekaný.

4 inyong shiktak (2003)

Ve filmu je několik zajímavých scén, ale zážitek narušuje pomalé tempo a dvouhodinová délka. Konec snímku úplně jednoznačný nebyl, ale po přečtení komentářů od ostatních uživatelů mě uspokojivé vysvětlení po zaregistrování názvu Stolek pro čtyři napadlo.

Spojení Shaolinů (1966)

Jackie Chan by měl být údajně jedním z dětských zpěváků, ale nemohu potvrdit, protože se mi ho nepodařilo identifikovat. Tvrdí to jak oficiální stránky tak autobiografie.

Dotek zenu (1971)

Sammo Hung Kam-Bo zde má první zajímavější filmovou příležitost. Role Jackie Chana musela být hodně malá, protože jsem si ho vůbec nevšiml. Původní tchaj-wanská verze byla uvedena ve dvou částech v letech 1970 a 1971, protože při uvedení první části nebylo natáčení ještě ukončeno a celkový čas byl v součtu 200 minut. Scéna v bambusovém lese byla v obou částech v první na konci a ve druhé na začátku. V listopadu 1971 byly obě části pro honkongský trh sloučeny do jednoho snímku o stopáži 187 minut.

Úsvit mrtvých (1978)

Tomuhle 139 minut dlouhému snímku by prospěl sestřih na devadesát ninut, protože v určitých scénách ztrácel úplně atmosféru a tempo.

Zrození legendy (2010)

Tento film má své nedostatky v podobě slabších počítačových triků a nešikovně přidanou poslední třetinu snímku, ale nabídne dostatečné množství choreograficky zvládnutých soubojů. HODNOCENÍ 70%

iGenius: Jak Steve Jobs změnil svět (2011)

Tento dokument je spíše zaměřen na produkty a tváři se jako reklama, chybí více životopisných údajů o samotném Jobsovi. Steve Jobs byl člověk s nápady a jeho přínos v informačních technologiích je nezpochybnitelný.

Gokuaku bózu: Nenbucu sandangiri (1970)

Poslední půlhodina filmu je hodně zajímavá, protože hlavní hrdina Shinkai (Tomisaburo Wakayama) utrpěl zranění očí a nevidí a bojuje podobně jako Zatoichi (hrál ho jeho bratr Shintarô Katsu v sérii 26 filmů a 100 dílném seriálu Tale of Zatoichi). I v tomto snímku se objeví Ryotatsu.