Oddělen (2011)

Emotivní. Poetické. Neskonale depresivní. Hluboce beznadějné. Melancholicky krásné. Snímek o beznadějnosti člověka, který se sám utápí se svými problémy, které ho bezcitně uvrhují do depresí. I přes své trápení a melancholické nálady se ale snaží pomoci lidem kolem sebe, podat jim pomocnou ruku, dát jim naději a rozhodným hlasem jim říct, že jednou bude všechno v pořádku. O chudákovi, který cítí všechnu bolest a neštěstí druhých... který vidí všechny ty zmučené tváře a osamělé duše. Jak by bylo všechno jednoduché, být prostě bez citů.. "You shouldn't be here, I'm not here. You may see me, but I'm hollow."

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Každý bychom asi chtěli takového kamaráda, jako je Šó... někoho, kdo by se o nás zajímal, ochraňoval nás a byl by ochoten pro nás obětovat i své vlastní zdraví. Někdo, pro něhož bychom se stali navždy jeho součástí a on zase naší... někdo na koho se nezapomíná. Mijazaki má neuvěřitelnou schopnost přesně taková pevná přátelství zobrazovat, což je sice strašně hezká emotivní záležitost, ale člověk potom častokrát trpí pocity méněcennosti, protože něco takového nezažívá ve svém reálném životě. Není to fér, já chci taky svého Šó!

Svět podle Lelanda (2003)

Proč? Proč někdo podvádí partnera? Proč někdo neopětuje lásku? Proč je někdo ve špatný čas na špatném místě? Proč někdo zabije? Ne vždycky je tu nějaká odpověď.. ne vždycky své činy dokážeme rozumně odůvodnit. Je lepší věřit v Boha, kvůli špatným věcem, které děláme; nebo raději věřit v ďábla, protože ho z našich špatných činů můžeme vinit? Chudák Leland, který tohle všechno vnímá, který cítí všechen očividný i skrytý smutek a neštěstí. Svět podle Lelanda je velmi emotivní snímek, zobrazující nepřízemní pohled na svět. Člověk by řekl, že to bude vydírající film plný patosu, ono to tak ale na diváka (alespoň na mě) nepůsobí; snad za to může i mistrovské herectví Ryena Goslinga v roli uzavřeného kluka. "You have to believe that life is more than the sum of its parts, kiddo."

L. A. - Přísně tajné (1997)

Další z povedených příběhů nasáklých špatností, špínou a korupcí, až se v tom celá policejní stanice téměř brodí. Výborná atmosféra a neustálé napětí, kdy vám po celý film v hlavě zní "tak kdy už se konečně dovím kdo za tím vším stojí? Je to tenhle? Ne, bude to tenhle... ne počkat, kdyby to byl tenhle, bylo by to vážně hustodémonsky krutopřísný." A nakonec si uvědomíte, že hustodémonsky krutopřísný je vlastně celý ten snímek - moc povedené krimi drama. Navíc s opětovně neodolatelně okouzlujícím Kevinem Spaceym, obsazujícím jednu z hlavních rolí.

Marilyn Manson - Personal Jesus (2004) (hudební videoklip)

Žádný jeho videoklip bych snad nemohla hodnotit hůř než průměrně, protože už jeho zjev je tak fascinující, že nedokážu vstřebat celou jeho kreaturu naráz a celých několik minut délky skladby na něj tedy vydržím zírat; z toho soudím, že funkce klipu je víc než splněna.

21 gramů (2003)

Nejspíš se jedná o jeden z nejdepresivnějších snímků, které jsem dosud viděla; a že konkurence není malá. Jaké sdělení si z filmu odnáším? Nejspíš - dokud máš tu možnost, snaž se žít a ne jen přežívat; a važ si naprosto každé chvíle, kterou můžeš prožít s lidmi na nichž ti záleží.

Podfu(c)k (2000)

Snímek nacpaný vtipem až k praskntí - to je, řekla bych, pro mě nejzásadnější dojem z filmu. Jinak je skvělé obsazení, plné všemožných akcentů, od těch lahodících uchu až po hraný akcent Brada Pitta, kvůli němuž byly titulky nepostradatelnou součástí sledování. Všechno obohaceno výbornou kamerou a střihem - řekněme si to na rovinu, v tomhle je Ritchie naprostá jednička. Jednou větou - úžasně odpočinkový (vyjma bolesti břišních svalů, způsobené smíchem), originální snímek - po všech stránkách parádní podívaná. "And the fact that I've got "Desert Eagle point five O"... written down the side of mine... should precipitate your balls into shrinking, along with your presence. Now... Fuck off! "

Requiem za sen (2000)

Film tak nehorázně nasáklý špínou, špatností, nemocí a bezmocí; že mi bylo až zle. Podle mě rozhodně jeden z dokonale odrazujících snímků pro potenciální zájemce o zkušenost s drogami, dokonce bych snad zrušila konverzační sezení v protidrogových centrech pro mládež a školní děti - prostě bych je posadila před plátno a promítla tohle... myslím, že by to mělo mnohem efektivnější dopad. Všechnu krásu snímku ale tvoří hlavně hrátky s kamerou a geniální hudba - zajímavě "snový" zážitek.

Psycho (1960)

Vůbec teď nedokážu pochopit, jak jsem tenhle snímek mohla odkládat tak dlouho. Nejspíš mi přišlo, že to bude moc klišé (proslavená scéna ze sprchy, kterou zná snad i ten, co film vůbec neviděl) a že mě film nemůže ničím překvapit. Přiznávám, že opak je pravdou. Od poloviny jsem byla snad ztrnulejší a napjatější, než u novodobých hororů; kam ty se se všemi svými počítačovými efekty hrabou. :) Tohle nabízí skvělou atmosféru, herecké výkony, hudbu, a samozřejmě i báječný námět. Jediné, co bych snad vytkla je asi délka a taková jaksi "nečinnost" v první polovině. Při prvním shlédnutí mi to sice nebylo na obtíž, ale myslím, že až se k snímku vrátím (což rozhodně udělám, a nejspíš několikrát), první polovinu se asi budu krapet nudit... ale alespoň má divák šanci se připravit na to pravé napětí, které ještě přijde. Závěrem: jeden z nejlepších hororů, které jsem kdy měla tu čest vidět.

Thor: Temný svět (2013)

Nebýt tak výborných herců, jako je Chris Hemsworth a Tom Hiddleston, hodnotím snímek podprůměrně. Máte pocit, že děj nemá hlavu a patu, je nehorázně předvídatelný a jediné, z čeho film těží, jsou počítačové efekty (což není zrovna to, co by pro mě představovalo hodnotu filmu). Myslím, že není důvod k opětovnému shlédnutí - zklamání.