Perníkový táta (2008) (seriál)

Seriál, který mě neustále překvapoval. Při sledování si divák nikdy nemůže být ničím jistý a postavy jsou tak dokonale komplikované. Můj pohled na ně se během sledování stále měnil a to je třeba ocenit, navíc žádná z postav není jednoznačně dobrá, nebo jednoznačně zlá. Z mého pohledu rozhodně jeden z nejkvalitněji provedených seriálů... Yeah, bitch!

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Zklamaná a naštvaná. Uvedu několik málo bodů z mnoha, které mě rozhněvaly nejvíc: 1) K žádné z postav se nedá vytvořit nějaký vztah, protože mezi sebou téměř nevedou rozhovory a všichni vypadají jaksi bezcharakterně. 2) Téměř jedinou dobrou postavou filmu je Bilbo, který má paradoxně nejméně prostoru ze všech postav. 3) Scéna na řece se sudy je taková fraška, až by člověk brečel. 4) Všichni trpaslíci působí jako neschopní šaškové, kteří ani nedokáží nesejít z dlážděné cesty. 5) Stále se skáče od jedné scény k druhé a chybí nějaký ucelenější děj. 6) Celý snímek tvoří dojem počítačové hry. 7) Tvůrci se nemohou rozhodnout, zda půjde o vážný, nebo rodinný film. Další drobnosti, které nepomohly už tak dost špatnému celkovému dojmu: 1) Jako by nestačilo, že je takový prostor věnován elfům, ještě se elfka musí zamilovat do trpaslíka. Vidět to Tolkien, tak se chudák obrací v hrobě. 2) Proč šel Gandalf takovou dobu na nějakou horu, kde potká Radagasta (netuším, co ten tam dělal) aby potom zase sešel dolů a udělal si výlet za Sauronem? 3) Samozřejmě nedává smysl, aby obyvatelé vesničky neměli doma žádné zbraně. Je přece jenom středověk, samé nájezdy, rabování, ... proč mít doma něco, čím ochránit kupu dětí? 4) A poslední z uvedeného výběru - kde vzal Legolas toho koně?! (mám na mysli scénu, kdy honí skřeta ve vesnici) Závěrem: Potřebovala jsem se nějak zbavit té zlosti a doufám, že po tomhle komentáři se mi trochu uleví. A abych všechno uvedla na pravou míru - ano, mé hodnocení je objektivní; nebýt objektivní, mé hodnocení by znělo "odpad!" Protože tohle ke prostě fraškoidní fraška.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Hodnotím pouze první dvě série, které byly vážně dost poutavé a nápadité. Potom se vše jen opakuje a zbytečně plánovaně zamotává. Po druhé sérii seriál ztrácí svou úroveň.

Rocky (1976)

Hodně let jsem zkouknutí tohohle filmu odkládala, protože mi námět přišel příliš laciný. Nakonec ale musím uznat, že má svoje kouzlo. I přes tu "lacinou jednoduchost" a předvídatelnost je prostě něčím poutavý a takový přátelský. Prostě se z toho nakonec vyklubal docela příjemný motivační film a snad jsem si i, pro mě jinak ne příliš oceňovaného, Stallona v téhle roli oblíbila. :)

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Sice příjemný melancholický film, ale to mi prostě nějak nestačí. Na mě udělala mnohem větší dojem kniha.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Žádný díl Vetřelce už nemůže překonat ten první, ale Jeunet a Whedon se alespoň pokusili o něco nového - lehký posun žánru ke komedii. Vtipů je tam tolik, že se nezdráhám to tvrdit. Je to takový zvláštní převrat, člověk už se ani nějak moc nebojí, kde vyskočí další vetřelec, protože se každou chvíli směje a taky má pocit, že kdyžtak všechno zachrání Ripleyová, která se nyní zdá jaksi "nepřemožitelnou"... Byla jsem víc než spokojená.

Beetlejuice (1988)

Beetlejuice je jedním z trochu slabších děl Tima Burtona, ale mě všechno vykompenzovaly masky, atmosféra a kulisy - které byly mimochodem nádherně šílené. Kvůli nim dávám trochu vyšší hodnocení, než by bylo objektivní, ale tak.. i ten zrakový vjem je aspektem filmu, tak to snad není nějakým způsobem nespravedlivé.

Soumrak mrtvých (2004)

Ráda bych dala ještě lepší hodnocení, ale tak od poloviny filmu jsem se začínala po tom pestrém začátku, nahuštěném vtipy, lehce nudit. Navíc najednou snímek začal nabírat na vážnosti a člověk měl pocit, jako by se najednou díval na něco jiného.. nevím proč, ale mě takový zvrat docela překážel. Kromě toho jsem se ale skvěle pobavila, takže byl účel dost dobře splněn.

Americká krása (1999)

Další ze snímků poukazující na ubohost života většiny dnešní populace, kritizující stereotyp a materialismus... kdo tohle může nemilovat?! - "Sometimes there's so much beauty in the world, I feel I can't take it."

Mulholland Drive (2001)

Další takový "podivný" snímek - ovšem podivný v dobrém slova smyslu. Člověk se postupně začíná dostávat hlouběji do děje, všechno se pomaloučku vyjasňuje a potom najednou tak půl hodiny před koncem přijde tak nehorázný "WTF" moment, že neví, co si má vlastně myslet.. V případě tohohle snímku to ale nijak nepřekáží, nejde o to perfektně všechno pochopit a vědět jak se přesně co událo a co je v té proklaté krabičce; ale ta hutná atmosféra a neustálé napětí - to je to, co tvoří tenhle snímek a vůbec nezáleží na tom, že není všechno vyjasněno.