Ve stínu (2012)

Oceňuju skvělou atmosféru a kulisy, ale film jako celek byl pro mě průměrný. Vadil mi například pomalý posun děje, v podstatě žádná zajímavost nebo zvláštnost v příběhu, a nebýt Trojana, tak dám pravděpodobně ještě o hvězdičku méně. Podle mě je snímek nezaslouženě přeceňovaný s argumentací typu "na to, že je český, byl super".

2001: Vesmírná odysea (1968)

Námět je dobrý, ale něco tak neskutečně nudného a vyčerpávajícího jsem už hodně dlouho neviděla. Musím uznat, že některé scény jsou opravdu obdivuhodné, ale přesto příliš dlouhé a jelikož je jich plný snímek, tvoří celý film takový šnečí dojem. Myslím, že podruhé bych se už nedokázala dívat až do konce.

Truman Show (1998)

Nápad filmu je vážně geniální, ale myslím, že by šel mnohem lépe zpracovat. Spousta věcí nedávala smysl a celkově byl snímek takový podivný. Například bych ráda, kdyby mi někdo vysvětlil, jak si Truman tolik let nemohl nevšimnout, že všichni sousedé mají naučené trasy, takže je každý den vídá na stejném místě. Taky doufám, že společnost není až tak ignorantská, aby kvůli vlastí zábavě někomu v podstatě vzala život (někdo by musel protestovat). A mimochodem - jak pod tou kupolí bez slunečního světla rostou rostliny?

A.I. Umělá inteligence (2001)

Spielbergův kouzelně barvitý svět je zajímavě pojat a atmosféra snímku mě při každém opětovném shlédnutí neodvratně pohlcuje. Je mi jedno, že je snímek na jednu stranu přeplácaný a možná i zdlouhavý, stejně je v něm krása; nedokážu říct proč se mi vlastně tak moc líbí, ale pokaždé je to velmi silný emocionální zážitek. Film mě také zcela přesvědčuje o tom, že Joel Osment už pro mě bude asi napořád nejlepším dětským hercem... netuším jak to to dítě proboha dělá, že vypadá jako by měl rozum nadprůměrně inteligentního dospělého, ale zbožňuju to.

Přátelé (1994) (seriál)

Ten typ seriálu, který mě provází už nějakou dobu a pravděpodobně nikdy neomrzí. Jen málokdo by dokázal vytvořit s pár herci a dvěma byty tak příjemnou, vtipnou a odpočinkovou atmosféru, jaká na mě čiší právě z Přátel. Za to člověk musí být vděčný.

Dexter (2006) (seriál)

Dexter... moje malá závislost. Co víc k tomu říct? - Snad jen, že M.C. Hall si získal můj ohromný obdiv. (Po několika posledních sériích a především po zakončení seriálu cítím povinnost dodat, že mé hodnocení se vztahuje pouze na cca první 4 série)

Mary a Max (2009)

Něco... něco pro mě tak strašně odlišného, výjimečného, že to jednoduše musí získat mojí náklonnost. Je téměř nepopsatelné jak jsem jsem se zamilovala do charakterů dvou hlavních postav a jak s oběma soucítím. Někdo takový nemá v dnešním světě moc šancí získat si přátele a přitom tenhle snímek dokazuje, jak mohou vztahy fungovat i na velkou vzdálenost, když se dvě "ztracené duše" najdou. Mimo námětu a podání mě samozřejmě uchvacuje perfektní animace a báječná hudba. Zkrátka něco jedinečného, co nejde jen tak vypudit z mysli.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Jestli bychom měli něco označit slovem "klasika", tak Simpsonovi budou rozhodně správnou volbou. Na tvorbě tohodle seriálu se musí podílet skvělá banda lidí, protože jinak si nedokážu vysvětlit, jak může být tak úspěšný, stále neohraný a vydržet tolik let se stále novými zápletkami a vtipy. Je to něco, na co se dokážu dívat stále znovu, znovu a znovu.

Mikrokosmos (1996)

"V maličkostech je krása." - tenhle dokumentární film to jen potvrzuje. Bez zbytečných komentářů - jen hudba a zvuky přírody. Vydařené.

Osvícení (1980)

Filmová verze "Osvícení" mě nijak nenadchla. Snímek mi připadá chvílemi docela nudný, uspěchaný, nesourodý a nevyužívá dostatečně dobrého námětu. Zamrzelo mě, že pasáže knihy, které pro mě byly nejděsivější, Kubrick úplně vynechal a místo nich čas zabral více jak pětiminutovou scénou nudného dialogu v koupelně. Jediné co bych opravdu vychválila jsou výkony Nicholsona a Shelley Duvall, která svou roli zahrála nadmíru uspokojivě. Pro mě je to jeden z dalších filmů, který se příliš nepřiblížil hodnotám tak jedinečné knihy.