Simpsonovi (1989) (seriál)

Dokonalý seriál o jedné dokonalé rodině. V jakémkoliv díle se může stát prakticky cokoliv - to je největší výhoda a zároveň nevýhoda téhle show. Prý je zde spousta těžko postřehnutelných vtipných detailů ;-).

Řím (2005) (seriál)

Čekal jsem víc. Ač seriál patří k tomu lepšímu, co se v historické tvorbě najde (bohudík to není přesná kopie dějin), tak mu chybí reálnost. Dvě "obyčejné" plebejské postavy se stávají velkými hrdiny na pozadí Caesarova nástupu k moci. Tu náhodu, která dovede Verona a Pulla vždy do středu událostí, bych chtěl vidět. Jinak zvlášť scéna zabití Caesara stojí za to!

Dexter (2006) (seriál)

Nečekaně krvavá zábava, co se hodí příběhem do brutálně červené knihovny... tedy, do knihovny utopené v krvi. Hlavní role je obsazena dokonalým Michalem Hallem hrajícím miniaturní divadlo předstíraných emocí. Obyčejně komiksové filmy končí jako levné kopie kvalitních sci-fi či fantasy filmů, Dexter je jiný a možná tomu přispívá seriálová stopáž. A možná je jiný proto, že nemá žádné city...

Stezky slávy (1957)

Kubrickovi filmy se těžko hodnotí jinak než plným počtem hvězd... a Stezky jsou vpravdě kubrickovské. Nechybí jim zajímavý děj a zápletka totálně nabourávající naši morálku. Kirk hraje perfektně, a "sladký" konec? to už je jen třešnička.

Zabíjení (1956)

Dokonalé od začátku do konce. Kubrickův masterpiece v žánru, který obvykle umělecky nevyčnívá. Nejvíc se mi asi líbila scéna s penězy. Už kvůli ní musíte film vidět.

Pouta války (2004)

Dokonalé. Tak silný zážitek se těžko vydýchává. I teď, po půl roce, co jsem Pouta viděl, si vzpomínám na některé scény. Film o bratrství a jedné nesmyslné válce s nesmyslným režimem.

Špatná výchova (2004)

Tak tenhle filmek mi utkvěl v paměti. Nejde jen o šokující hru s transvestity a homosexuály, ale i o velmi dobrý popis části lidské povahy. Člověk hercům věří a ze snímku si v závěru odnese víc než jen zhnusení či (pro menšiny) vzrušení. Doporučuji.

Maraton (2005)

Film jistě mnoho lidí zaujme svou dvojí exotikou, jak cizokrajnou zemí, tak podivnou nemocí, se kterou moc lidí nemá zkušenost. Ale co se v něm skrývá mimo to? Mám o moc raději Pouta války (z Koreje) a Rain Mana (o autismu).

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Čekal jsem víc. Prison Break mě navnadil svými prvními díly, "z mého pohledu" mi slíbil neustále něco nového. Bohužel, ač různých postav a technických fintiček přibývá, tak se podstata samotná nikam nehýbe, scénář se nedotýká ničeho vyššího a všechno se donekonečna opakuje. Zklamání.

Dr. House (2004) (seriál)

Hugh Laurie alias Dr. House předvádí své herecké umění. Jako brilantní virtuóz vytváří House měnícími výrazy tváře úžasnou melodii podobnou (pokud mohu použít hudební přirovnání) modernímu jazzu. Celý seriál se hlavně díky němu vymyká z šedi nemocničních frašek. S nebojácným sarkasmem House řeší všeljaké problémy, nejen ty medicínské. Zabrousí do otázek smyslu života, náboženství, nevěry, rodičovské odpovědnosti... Ve svém hledání pravdy se velice podobá Sherlocku Holmesovi. Brilantní charakter vytváří základ pro brilantní seriál.